Photoshop programında renk ayrımı nasıl yapılır?

Photoshop Dersleri - Photoshop programında renk ayrımı nasıl yapılır? Sponsorlu Bağlantılar Merhaba Arkadaşlar, Photoshop programında renk ayrımı nasıl yapılır? Bana yardımcı olursanız sevinirim.Tşkler....

cotanaknak isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cotanaknak

Grafiker / İstanbul

Alt 30-12-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba Arkadaşlar, Photoshop programında renk ayrımı nasıl yapılır?
Bana yardımcı olursanız sevinirim.Tşkler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Paint isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Paint

Yrd. Grafiker / Aydın

Alt 31-12-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
sorununu tam anlaya bilseydim yardımcı olmaya çalışabilirdim
renkleri degiştirmek istiyor isen select>Colar renge resmin üzerindeki istedigin eyedropper tool yardımı ile seçerek resim üzerindeki seçtigin rengi işaretler rengi kopyala bilir yada rengini degiştire bilirsin yada image>adjustment>replace color da aynı işleme yarar ama Color renge tavsiyemdir umarım işine yarar
Bu mesajdan alıntı yap

cotanaknak

Grafiker / İstanbul

Alt 01-01-2009 #3
Tşk ederim.Aslında ben de tam olarak anlamadım bir ilanda eşarp desenine ps de renk ayrımı yapabilecek ..... böyle yazıyordu.
Bu mesajdan alıntı yap
:::AmbrosiA::: isimli Üye şimdilik offline konumundadır

:::AmbrosiA:::(41)

Grafiker / İstanbul

Alt 01-01-2009 #4
PS yerine PC yazılmış olabilir mi?
Bu mesajdan alıntı yap
racoon_tr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

racoon_tr(41)

Grafiker / Eskişehir

Alt 01-01-2009 #5
ps üzerindeki renk ayrımı çok kolay olmasına rağmen bilmeyen için tam bir işkence olabilir

adamlar film üzerine cmyk renklerinin ayrı ayrı basıma hazırlanmasını istemişler bir filme cyan,bir filme magenta,birine yellow ve son olarak key (black) bu dört renkle daha sonra kumaş üzerine matbaa usulü baskı yapacaklar...bence...
Bu mesajdan alıntı yap
Paint isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Paint

Yrd. Grafiker / Aydın

Alt 01-01-2009 #6
sende anlamadıysan fazla bir yardımım dokunamıyacak ozaman Rakun senin dediklerini de ben pek anlamadım yardım istegine verile bilcek en çılgın cevap Photoshop programında renk ayrımı nasıl yapılır?

birde şöyle bişi var onu anlatayım ister isen Photoshop programında renk ayrımı nasıl yapılır? belki budur rakunun söyledigi gibi sanırım
window menüsünden Channels etkin hale getir etkin hale getirdigin zaman aynı resim 4 farklı resim halinde göreceksin RGb Red Green blue yani farklı formatlarda neyse anlatmak istedigim indicates channel visibilty kısaca göz simgesi telafuzu bile zor Photoshop programında renk ayrımı nasıl yapılır?
tek tek bu göz simgelerini kapayalım bir tane ben resim seçtim ve mause sag tuşla duplicate channel yaptım aşadaki resimde var daha sonra çogaltıgım resmin göz simgesini kapayıp diger resim resimlerin göz simgelerini etkinleştirdim ve layer menüme geri döndüm

layer menüsünde yeni bir layer açıp ben beyaz olarak seçtim background umu sen istedigini yapa bilirsin ve 1tane daha layer açtım ve bu layer boş bırakıyoruz ve ( Select> Load Selection tıkladım ve açılan pencerede Channels tıkladım channels de çogaltıgımız blue copy karşımıza çıkcak onu seçip ok diyoruz resimdeki gibi yeni layerimize resim şeklinde işaretliyecektir içini doldurmak için Ctrl+shift+I uyguluyorum yada select inverse yapa bilirsin renk paletinden ben Mavi bir renk seçip paint bucket tool ile içini dolduruyorum aşagıda örnek resim var

bu yol ile resmi istedigimiz renk verebiliriz shift tuşuna basılı tutup iki layeri de seçili hale getirip mause sag tuş ile açılan panelde merge layers tıklayıp 2 resmi birleştirelim.
bu uygulamayı bir kaç defa farklı renklerle de uygulayarak resme farklı renkler kata bilirsin.
kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap

cotanaknak

Grafiker / İstanbul

Alt 07-01-2009 #7
tşk ederim arkadaşlar ama ben hiçbir şey anlamadım.Sorun siz değilsiniz.Benim ps bilgim zayıf.
Bu mesajdan alıntı yap
Önder Adem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Önder Adem(41)

Grafiker / İstanbul

Alt 07-01-2009 #8
Renk ayrımı yapabilmek için programdan önce baskı sistemini öğrenmeniz lazım... Yani burada tümdengelim mantığı kullanmak lazım... Sırasıyla baskı tekniği, kalıp ve pozlama, film, renk ayrımı ve bunun programda yapılışı... Forumda aratın detaylı bilgi bulacaksınız...
Bu mesajdan alıntı yap
koray isimli Üye şimdilik offline konumundadır

koray

Grafiker / İstanbul

Alt 08-01-2009 #9
matbaa mantığıdır renk ayrımı arkdasımın dedığı gıbı cmyk renklerının ayrılması bır rengı sısırırsın bır rengı dığer rengın altına verırsın v.s baskıda kayma olustuğu ıcın bunu ısterler
Bu mesajdan alıntı yap
émmst isimli Üye şimdilik offline konumundadır

émmst(31)

Grafiker / İstanbul

Alt 08-01-2009 #10
Sadece Renk Ayrımı işi yapan kişiler var Matbaa'larda ve Ajanslarda Teknik olarak ve bilgi olarak burda anlatılarak ögrenilebilecek birşey değil bence uygulamaları izlemeniz gerekebilir..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
ayrimi, nasil, photoshop, programinda, renk, yapilir

LinkBacks (?)
Gönderen For Type Tarih
Adobe Photoshop Dersleri This thread Refback 05-01-2009 19:26:50