Photoshop renk ayarı

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Photoshop renk ayarı ...

Photoshop renk ayarı
zafografi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

zafografi

Grafiker / Manisa

Photoshop renk ayarı

Alt 29-03-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar.ben bir matbbaa grafikeriyim. photoshop ve corel x4 kullanıyorum. tasarımlarımı genelde shopta yapıp coreli montaj ve film çıkış için kullanıyorum fakat photoshopla ilgili renklerde sorunum var. shopta ayarladığım herhangi bir işi tif/cmyk olarak kaydedip corel e aldığımda renk açısından iki programdaki görünüm arasında uçurum gibi fark oluyor. ancak basılan işi ekran görüntüleriyle karşılaştırdığımda corel deki görüntüye daha yakın olduğunu görüyorum fakat shoptaki görünüm oldukça farklı oluyor. bunun sebebi nedir ve bu sorunu nasıl çözebilirim. yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

St.ONe isimli Üye şimdilik offline konumundadır

St.ONe

Uşşaki

Webmaster / İstanbul

Alt 29-03-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Photoshop ile yaptıgınız calısmalarınız her ne kadar CMYK olsa bile görüntülenme biçimi olarak RCB dir. aktardıgınız dosya baska üzerine kurulmuş programlarda farklı renkler ile görünmesi normal tavsiyem renklendirmeyi tamamen CMYK olan programlarda yapan İndesign olabilir Corel olabilir İlliustrator olur yani baskı olan bir programda renklendirme yapman baskı sırasında sana en yakın sonucu verır kendınde demişssin aslında sadece photoshopun RCB görüntülenmesinden kaynaklanıyor.

[COLOR=Red]*Birde Photoshop üzerinden "View>Proof Colors" secenegi açık oldugunda bir dene derim gördüğün renkler CMYK'a daha yakın olucaktır.
[/COLOR]

**Benim bildiğim bu ama belkide yanlış olabilir yanlışsam düzeltin Photoshop renk ayarı teşekkürler. CMYK cok calısmıyan birisiyim baskı için çok az tasarım yapmışımdır.
Bu mesajdan alıntı yap
xpcd isimli Üye şimdilik offline konumundadır

xpcd

Grafiker / İstanbul

Alt 29-03-2011 #3
benim fikrim ise şu photoshop kullandığı renk modu ile corel farklı olabilir çünkü photoshop iki rek modu ile kaydeder CMYK RGB'dir bu renk modları fabrika ayarları ile görülebiyor

yanlız bir konuda daha arz edim phoshop ile corel arasındaki koordinasyon hatası olabilir

bunlar benim fikrim umarım çözülür
admin de dediği gibi İndesign İlliustrator bunlarda sıkıntı yaşamasınız

Umarım Sorununu Çözmüşsündür
Bu mesajdan alıntı yap
zafografi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

zafografi

Grafiker / Manisa

Alt 29-03-2011 #4
arkadaşlar her ikinize de ilginiz için teşekkürler sorun görüntü modu ayarlarından kaynaklanıyormuş oradan çözdüm.
Bu mesajdan alıntı yap