photoshop resmi büyütüp küçültme

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - photoshop resmi büyütüp küçültme Sponsorlu Bağlantılar arkadaşlar photoshopa yüksek çözünürlüklü bi resim attığımda küçültünce resmin çözünürlüğü bozuluyor bi iki küçült büyüt yapınca resme bulur çekmiş gibi oluyor bunun çözümünü bilen varmı transformdan küçültüp büyütüyorum ...

sorix isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sorix

Grafiker / Kayseri

Alt 17-02-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar photoshopa yüksek çözünürlüklü bi resim attığımda küçültünce resmin çözünürlüğü bozuluyor bi iki küçült büyüt yapınca resme bulur çekmiş gibi oluyor bunun çözümünü bilen varmı transformdan küçültüp büyütüyorum bu arada
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

grafiker_emrah isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafiker_emrah(28)

Arı Üye

Grafiker / Afyonkarahisar

Alt 17-02-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
hocam birde ımage sıze var ordan dene bakalım gene aynı mı olacak ımageden ımage sızeye tıkla gerekli ölçüleri gir elle ondan sonra ok tıkla bakalım düzelcek mi photoshop resmi büyütüp küçültme
Bu mesajdan alıntı yap
ma®tin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ma®tin

O®jinal

Hiç Biri / İzmir

Alt 17-02-2012 #3
30 cm'lik bi resmi 3 cm'ye küçültüp tekrak 30 cm yaparsanız tabi ki bozulur.

Eğer bu küçültmeyi layer olarak başka bi alan üzerinde yapıyorsanız kullanacağınız boyutlara küçütmenizi tavsiye ederim.

Dizlerimin üstünde yaşamaktansa, ayaklarımın üstünde ölmeyi tercih ederim...

Bu mesajdan alıntı yap
emre_ozturk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

emre_ozturk

Grafiker / İstanbul

Alt 17-02-2012 #4
arkadaşlar photoshopa yüksek çözünürlüklü bi resim attığımda küçültünce resmin çözünürlüğü bozuluyor bi iki küçült büyüt yapınca resme bulur çekmiş gibi oluyor bunun çözümünü bilen varmı transformdan küçültüp büyütüyorum bu arada
dostum resmi smart obje olarak eklersen resmi ne kadar küçültürsen küçült büyüttüğünde tekrar aynı formunu korumuş olucaktır. Resmi file/place menüsünden ekle. yada normal olarak açtıysan layer panelinde sağ tıklayıp smart objeye çevir.
Bu mesajdan alıntı yap
sorix isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sorix

Grafiker / Kayseri

Alt 18-02-2012 #5
bildiğim kadarıyla image size komple sayfada oynama yapıyor içi dolu bi sayfada resmi ayrı aç image sizeyle ayarla sonra tekrar sayfaya al büyük geldi küçük geldi tekrar aynı işi yap sıkıntılı bende smart obje yapınca böyle bi sıkıntı olmuyor diye biliyodum ama oda bi işe yaramıyor resmi iki kere büyültüp küçültünce ondada aynı sıkıntı oluyor ama biraz daha az kırılıyor acaba milyonların bilipte benim bilmediğim bi şeymi var diye sordum cs5 de sanırım bunun için bi seçenek çıkartmışlar resme edit diyip ayrı bi sayfada açıyosun düzeltip kaydediyorsun
Bu mesajdan alıntı yap