Photoshop Soluklaştırırarak Ekran Görüntüsü Alıyor...

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Photoshop Soluklaştırırarak Ekran Görüntüsü Alıyor... ...

B a T T a L isimli Üye şimdilik offline konumundadır

B a T T a L

Öğrenci (Diğer) / İzmir

Dosya23

Alt 26-03-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

1
2

Birinci resim photoshop cs4 ikincisi ise paint'ten alınmış ekran görüntüleri. Photoshopta uzun süredir bu sorunu yaşıyorum. Yani aldığım ekrar görüntüleri soluklaşmış çıkıyor ama bu sadece mavi ve tonlarında oluyor. Bilgisayarımın ekran kartı driver'ı son sürümde. Kendi sitesinden sürekli güncel tutuyorum. Yardımcı olabilirseniz çok iyi olacak Photoshop Soluklaştırırarak Ekran Görüntüsü Alıyor...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

B a T T a L

Öğrenci (Diğer) / İzmir

Alt 26-03-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
şimdi fark ettim painttede soluklaşmış olarak çıkıyor.
Bu mesajdan alıntı yap
alicinki isimli Üye şimdilik offline konumundadır

alicinki

Grafiker / Ankara

Alt 26-03-2012 #3
Bence hala bir şey farketmemişsin. Birini ekranın üst tarafına, ötekini alta koyup bakıyorsan farklı görünmeleri doğal. Burdakilerin ikisi de aynı görünüyor.
Bu mesajdan alıntı yap

B a T T a L

Öğrenci (Diğer) / İzmir

Alt 26-03-2012 #4
evet burda ikiside aynı görünüyor onu belirttim zaten. o zaman şöyle söliyim; photoshop ve paintte de mavi renkler soluklaşarak çıkıyor ve bunu düzeltemiyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
alicinki isimli Üye şimdilik offline konumundadır

alicinki

Grafiker / Ankara

Alt 26-03-2012 #5
Bence sorunu daha iyi anlatmanın bir yolunu bulmalısınız!
Kafadan bir tahmin atayım belki tutar. Bir ihtimal PS'de dosyanız CMYK olabilir.
Bu mesajdan alıntı yap

B a T T a L

Öğrenci (Diğer) / İzmir

Alt 26-03-2012 #6
vimeo sitesinde mavi tonları kullanıldığı için onu örnek verdim. ilk mesajımdaki resimleri bilgiayarınıza kaydedin ve photoshop ile açın. sonra vimeonun sitesine girin ve ekran görüntüsü alın. arkaplandaki mavi renklerin ( aynı siteden olmasına rağmen ) farklı olduğunu göreceksiniz.
Bu mesajdan alıntı yap
Önder Adem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Önder Adem(41)

Grafiker / İstanbul

Alt 26-03-2012 #7
vimeo sitesinde mavi tonları kullanıldığı için onu örnek verdim. ilk mesajımdaki resimleri bilgiayarınıza kaydedin ve photoshop ile açın. sonra vimeonun sitesine girin ve ekran görüntüsü alın. arkaplandaki mavi renklerin ( aynı siteden olmasına rağmen ) farklı olduğunu göreceksiniz.
Ekranın ne? Eğer LCD ise ekranın üst tarafı açık alt tarafı biraz daha koyudur. Bir program açıp tam sayfa düz mavi bir zemin ver anlayacaksın.
Bu mesajdan alıntı yap

B a T T a L

Öğrenci (Diğer) / İzmir

Alt 06-06-2012 #8
biraz geç oldu sanırım ama teşekkür ederim Photoshop Soluklaştırırarak Ekran Görüntüsü Alıyor... dediğiniz doğruymuş Photoshop Soluklaştırırarak Ekran Görüntüsü Alıyor...
Bu mesajdan alıntı yap