Photoshop’ta 3D fotoğraf hazırlama

Photoshop Dersleri - Photoshop’ta 3D fotoğraf hazırlama Sponsorlu Bağlantılar * Çekim sırasında dikkat edilmesi gerekenler: Gerçekçi bir üç boyut efekti için yanyana iki fotoğrafın arasında 6-7cm(iki göz açıklığı kadar) olması gerekir. Ayrıca nesneyi 3-4m uzaklıktan çekmek en ...

emreokur isimli Üye şimdilik offline konumundadır

emreokur

Öğrenci (Grafik) / Balıkesir

Alt 02-01-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

* Çekim sırasında dikkat edilmesi gerekenler:

Gerçekçi bir üç boyut efekti için yanyana iki fotoğrafın arasında 6-7cm(iki göz açıklığı kadar) olması gerekir. Ayrıca nesneyi 3-4m uzaklıktan çekmek en iyi sonucu verecektir. Bu efekt renkli fotoğraflar içinde işe yarasa da en büyük etkiyi siyah-beyaz fotoğraflarda gösterir. O yüzden Photoshop’ta açtıktan sonra “Image/Adjustments/Desaturate” uygulayabilirsiniz.

Gözlüklerinize uygun bir etki yaratmak için kaydetmeden önce Photoshop içinde layer saydamlıkları ile oynayabilirsiniz.
* Adım 1: Sol göz için cyan

#00FFFF İlk önce sol göz fotoğrafınızı açın. Hemen üzerine yeni bir katman oluşturun ve araç çubuğundaki renk seçici ile cyan rengini seçin ve Shift+F5 ile bu yeni katmanı boyayın.[kullandığım resim]

* Adım 2:Sağ göz için kırmızı

Negatifini alın. Cyan katmanı üzerine sağ tıklayıp çoğaltın(Duplicate Layer). Ardından “Image/Adjustmets/Invert” ile tersine çevirin sağ göz fotoğrafını da katmanlara ekleyin.

* Adım 3: Sıraya dizin

Katman sırası önemli. Doğru göze doğru renk denk gelebilmesi için katman listesi yukarıdan aşağı doğru cyan, sol göz, kırmızı, sağ göz katmanları sırası ile olmalıdır.

* Adım 4: Katmanları birleştirin

Screen katman modu. Cyan katmanın katman modunu “Screen” olarak değiştirin ve üzerine sağ tuş ile tıklayıp “Merge Down” seçeneği ile alttaki katman ile birleştirin.

* Adım 5: Katmanlar birleştirin

Screen katman modu. Kırmızı katmanın katman modunu “Screen” olarak değiştirin ve üzerine sağ tuş ile tıklayıp “Merge Down” seçeneği ile yine alttaki katman ile birleştirin.

* Adım 6: 3D resminiz hazır

Multiply katman modu. Üstteki mavimsi katmanın modunu “Multiply” olarak değiştirin. Kırmızı/Mavi gözlüğünüzü gözlüğünüzü takıp kaydeteden önce olup olmadığını kontrol etmekte fayda vardır.

sonuc:

alıntıdır*
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

emreokur

Alt 08-01-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
200 kişi bakıyor ve bir kişi yorum yazmıyor helal olsun size
Bu mesajdan alıntı yap
arowana isimli Üye şimdilik offline konumundadır

arowana

Öğrenci (Diğer) / İzmir

Alt 09-01-2010 #3
paylaşımın için sağol çalışmalarımda deneyeceğim Photoshop’ta 3D fotoğraf hazırlama
Bu mesajdan alıntı yap

emreokur

Alt 09-01-2010 #4
yorum için teşekkürler arkadaşım Photoshop’ta 3D fotoğraf hazırlama

not: aslında alıntı değil yeni açtığım blogumda yazdığım bir ders olduğu için burda alıntı yazdım
Bu mesajdan alıntı yap
rebel_ad isimli Üye şimdilik offline konumundadır

rebel_ad(29)

Öğrenci (Diğer) / Eskişehir

Alt 12-01-2010 #5
paylaşımın için teşekkürler
daha iki boyut olayını pek aşamadığım için 3 e geçemem Photoshop’ta 3D fotoğraf hazırlama ama güzeldi emeğine sağlık...
Bu mesajdan alıntı yap
seabis isimli Üye şimdilik offline konumundadır

seabis

Hiç Biri / İstanbul

Alt 13-01-2010 #6
Valla benden de bir teşekkür.
Bu mesajdan alıntı yap
selo5828 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

selo5828

Öğrenci (Diğer) / Konya

Alt 16-01-2010 #7
sağolun bide 3d gözlük lazım :P
Bu mesajdan alıntı yap
canhear isimli Üye şimdilik offline konumundadır

canhear

Grafiker / İstanbul

Alt 16-01-2010 #8
teşekkürler dostum...
Bu mesajdan alıntı yap
Feyzoo isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Feyzoo(28)

Grafiker / Bursa

Alt 16-01-2010 #9
Paylaşımın için saoL ilerleyen zamanlarda mutlaka deneyeceğim..! Teşekkürler..!

Emeğine sağlık..!
Bu mesajdan alıntı yap
zeqra isimli Üye şimdilik offline konumundadır

zeqra

Öğrenci (Diğer) / Giresun

Alt 24-01-2010 #10
tam aradığım konuuPhotoshop’ta 3D fotoğraf hazırlama anlatım için sağol yaptım da deneyemedim gözlüğm yoktu
usta birde şu 6-7cm 2 goz acıklıgı demıssın onu bıraz açıp , daha detaylı anlatırmısın?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları