Photoshop ta blur sorunu

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Photoshop ta blur sorunu ...

Photoshop ta blur sorunu
berfin78 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

berfin78

Öğrenci (Diğer) / Karabük

Photoshop ta blur sorunu

Alt 18-03-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

selam arkadaşlar,resme blur uyguladığımızda bazı yerler özelikle saçlara yakın yerler bulanık olarak kalıyor değeri düşürdüğümde ise yüz kısmında ki lekeler sivilceler kapanmıyor.bunun için ne yapabilirim.birde en son ten rengini nasıl ayarlayabilirim.color balanseden oynama yaptıgımda fotografçılarda yapılmış bir ten rengine asla ulaşamıyorum.lütfen yardım edin..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

namasteeee isimli Üye şimdilik offline konumundadır

namasteeee

Hiç Biri / İstanbul

Alt 18-03-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
mrblr.
Bence yüz kısmı (sadece ten kısmını) mask gibi üst layer a kopyala mask olarak kullanacağın layer daki boyalı kısım seçili iken yap bluru bence sonrada şeffaflık ver biraz belki istediğin şey olur. Birde alttaki asıl resim üzerindeki belirgin pürüzleri düzelt bence olur aklıma başka bişey gelmiyor.
Bu mesajdan alıntı yap

berfin78

Alt 18-03-2009 #3
cevap için teşşekkürler ama yapamıyorum Photoshop ta blur sorunu

daha açıklayıcı anlatabilir misiniz lütfen ?
Bu mesajdan alıntı yap
Fatos KESKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Fatos KESKİN

Grafiker / İzmir

Alt 18-03-2009 #4
Senin sorununa bu link yardımcı olacaktır.

Photoshop Dersleri: Fotoğraflarda Profesyonel Rötuş
Bu mesajdan alıntı yap
namasteeee isimli Üye şimdilik offline konumundadır

namasteeee

Hiç Biri / İstanbul

Alt 18-03-2009 #5
fatoş hanım teşekkür ederim ben aradım bulamamıştım:alkis:
Bu mesajdan alıntı yap

berfin78

Alt 18-03-2009 #6
çok teşekkür ederim yardımlarınız için Photoshop ta blur sorunu
Bu mesajdan alıntı yap
narabi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

narabi

Grafiker / Van

Alt 20-03-2009 #7
berfin rotuş atacağın fotoğrafın önce bi kopyasını çıkar sonra blur ver daha sonra saça yakı yerleri yumuşak bi silgi ile sil 2 layerle çalış yani göz,kulak,burun delikleri,kaşlar ve saçlar silinmeli rutuşda yoksa bulanık kalır umarım anlamışsındır.RENK AYARLARINA GELİNCE en profesyonel renk ayarlama ctrl + M tuşuna basınca gelen paletten yaparsın bende fotoğrafçıyım ve grafikerim umarım yardımcı olaabilmişimdir
Bu mesajdan alıntı yap

berfin78

Alt 21-03-2009 #8
dediklerinizi yaptım hemde tüm söylenenleri ayrı ayrı Photoshop ta blur sorunuama ctrl-m sadece cilt rengini açma veya koyultma işine yarıyor ben sanırım demek istediğim şeyi tam anlatamadım.tam rengi o kadar uğraşlarıma ragmen bir türlü yakalayamıyorum üstelik blur uğuladıktan sonra yaptıgımsa ise renkler farklılaşıyor.rotüşla ilgili bakmadığım konu kalmadı her birini ayrı ayrı denememe ragmen yine başaramadım Photoshop ta blur sorunusanırım çok çalışmam gerekecek çok..yardımcı olmaya çalışan herkese tekrar çok teşekkür ediyorum ..iyi ki varsınız ..
Bu mesajdan alıntı yap
Fatos KESKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Fatos KESKİN

Grafiker / İzmir

Alt 21-03-2009 #9
dediklerinizi yaptım hemde tüm söylenenleri ayrı ayrı Photoshop ta blur sorunuama ctrl-m sadece cilt rengini açma veya koyultma işine yarıyor ben sanırım demek istediğim şeyi tam anlatamadım.tam rengi o kadar uğraşlarıma ragmen bir türlü yakalayamıyorum üstelik blur uğuladıktan sonra yaptıgımsa ise renkler farklılaşıyor.rotüşla ilgili bakmadığım konu kalmadı her birini ayrı ayrı denememe ragmen yine başaramadım Photoshop ta blur sorunusanırım çok çalışmam gerekecek çok..yardımcı olmaya çalışan herkese tekrar çok teşekkür ediyorum ..iyi ki varsınız ..
Sorununu resimle anlatırsan sana yardımcı olabiliriz canım. Ayrıca ctrl+m demişsin ama renk açmada nasıl bir yöntem uyguluyorsun sen merak ettim ? Ctrl+l yani levens den ayarlamını tavsiye ederim.
Bu mesajdan alıntı yap

berfin78

Alt 25-03-2009 #10
Photoshop ta blur sorunu
bu benim üzerinde çalıştıgım örnek resimlerinden biri
bu ilk hali

Photoshop ta blur sorunu
bu da ben üzerinde oynama yaptıkan sonraki hali
yüzde bulanıklık var,blurdan sonraki ayarları düşürdüümde bulanıklık gidiyor biraz ama bu kezde yüzdeki lekeler çıkıyor ortaya ..her defasında öyle oluyor..ne yapabilirim fatoş hanım? birde cilt rengini değişmek istiyorum ama biraz daha kahve rengi fotoğrafçıların yaptıgı gibi onuda beceremiyorum..istediğim rengi bir türlü yakalayamıyorum.önce bulanıklığa çözüm bulabilirsem ten rengi ile alakalı resmide eklerim sonra ..şimdi yardımlarınızı bekliyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

« Prüzsüzlük | Kpt »