Photoshop ta eğik cizgi ile serit tarama yapma?

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Photoshop ta eğik cizgi ile serit tarama yapma? Sponsorlu Bağlantılar Merhabalar, Arama yaptim, ingilizce olarak uygun kelimeyi de bulamadim.Sonunda buraya sormaya karar verdim. Resimdeki gibi tarama yapmak istiyorum. Saglikli bir sekiklde yapabilmek icin nasil bir yol önerirsiniz?...

filintad isimli Üye şimdilik offline konumundadır

filintad

Webmaster / Yurtdışı

Alt 28-06-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar,

Arama yaptim, ingilizce olarak uygun kelimeyi de bulamadim.Sonunda buraya sormaya karar verdim.

Resimdeki gibi tarama yapmak istiyorum. Saglikli bir sekiklde yapabilmek icin nasil bir yol önerirsiniz?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Ali Emre isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ali Emre(27)

Webmaster / İzmir

Alt 28-06-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
5 x 5 px Transparent bir belge aç ve sonuna kadar zoom yap ve aşağıdaki gibi doldur.Daha sonra bu şekli pattern olarak kaydet.Edit>>Fill den pattern i seç.Bu kadar.

Yada daha kolayı var.
http://www.stripegenerator.com/
Bu mesajdan alıntı yap
kasta095 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 28-06-2009 #3
ya da bir dörtgen çizin, dolgu rengi verin, Ctrl + T, maus üzerine sağ tuşu tıklayarak çıkan menüden Skew (üst orta noktaya gelip sağ taşımalısınız)

o şekli üzerine Alt + Shift tuşlar yadımı ile istediğiniz kadar kopya alabilirsiniz

Bu mesajdan alıntı yap
kocagöz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kocagöz

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 20-07-2009 #4
ya da bir dörtgen çizin, dolgu rengi verin, Ctrl + T, maus üzerine sağ tuşu tıklayarak çıkan menüden Skew (üst orta noktaya gelip sağ taşımalısınız)

o şekli üzerine Alt + Shift tuşlar yadımı ile istediğiniz kadar kopya alabilirsiniz
kasta ya yien hak veriyorum Photoshop ta eğik cizgi ile serit tarama yapma? aynı kafadan gidiyoruz Photoshop ta eğik cizgi ile serit tarama yapma?
Bu mesajdan alıntı yap
onrbsrkrz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

onrbsrkrz

Grafiker / İstanbul

Alt 20-07-2009 #5
teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
gsalper isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gsalper

Webmaster / İzmir

Alt 21-07-2009 #6
5 x 5 px Transparent bir belge aç ve sonuna kadar zoom yap ve aşağıdaki gibi doldur.Daha sonra bu şekli pattern olarak kaydet.Edit>>Fill den pattern i seç.Bu kadar.

Yada daha kolayı var.
Stripe Generator - ajax diagonal stripes background designer
Bende Arkadaşın yolu kullanıyorum birkez kaydettikten sonra daha üstünde durmanı gerektirecek bişey kalmıyor pattern 'i istediğğin zaman kullanabilirsin bu sayede.
Bu mesajdan alıntı yap