photoshop tan da anlayan corelciler

Corel Draw - photoshop tan da anlayan corelciler ...

denizyilmazoz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

denizyilmazoz(35)

Hiç Biri / Rize

Alt 22-11-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar ben photoshoptan hiç anlamıyorum 2 yıllık bi corel kullanıcısıyım ama şu anda fotoshopta bir resmi ped lemem gerekti (yanlış terim kullanmış olabilirim yani resmin içinden bir nesneyi çıkartmam)ve nesne tam bir kare yada daire değil çok girdi çıktılı bana basitçe nasıl yapmam gerektiğini anlatabilirmisiniz vede bu işlemi mutlaka photoshopta yapmam gerekli yardımlarınızı bekliyorum
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 22-11-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Pentool ile etrafını çizerek belirleyin, Corell'de de benzer tool olduğu için çalışmanız daha kolay olur diye düşünüyorum. Çiziminizi bitirince paths kısmını açın pencerenin içine ctrl ile tıklayarak çiziminizi seçili hale getirin. Daha sonra ctrl+alt+d ye basın. Çıkan pencereye 1 ya da 2 yazın. Sonra da ctrl+c ve ctrl+v yapın. Alttaki layerın yanındaki gözü kapatın ve üzerinde ters tıklayıp flatten image deyin. Sonra istediğiniz formatta kaydedin. Eğer beyazlık istemiyorssanız PDF Corell'de de işinize yarar. Ekteki ayarlara dikkat edin. Bildiğim en basit yoll bu, umarım işiniz görür.

Bu mesajdan alıntı yap

Tags
anlayan, corelciler, photoshop, photoshoptanda, tan