Photoshop - Vector - Sample text here

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Photoshop - Vector - Sample text here Sponsorlu Bağlantılar Merhabalar arkadaşlar. Photoshop'da vectorlerde "Sample Text Here" yazılan yere nasıl yazı yazıyoruz. Photoshop Cs3de direk text yazısının üzerine tıklayınca değiştirebiliyordum. Cs5'de bunu yapamıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum Teşekkür ederim. Derdimi ...

misek isimli Üye şimdilik offline konumundadır

misek(36)

Hiç Biri / Samsun

ünlem

Alt 21-04-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar arkadaşlar. Photoshop'da vectorlerde "Sample Text Here" yazılan yere nasıl yazı yazıyoruz. Photoshop Cs3de direk text yazısının üzerine tıklayınca değiştirebiliyordum. Cs5'de bunu yapamıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum Teşekkür ederim.
Derdimi anlatan resimi de ekledim.

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

misek(36)

Hiç Biri / Samsun

Alt 21-04-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
güncel....
Bu mesajdan alıntı yap

misek(36)

Hiç Biri / Samsun

Alt 22-04-2011 #3
Arkadaşlar 44 kişi bakmış bir kişi dahi yazmamış cevap?
Bu mesajdan alıntı yap
ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 22-04-2011 #4
Bende CS2 ve CS5 yüklü CS3 yüklü değil, bendeki versiyonlarda resimdeki gibi bir bölüme rastlayamadım. Sanırım resimdeki bölümü Plug-in olarak yüklediniz eğer plug-in olarak yüklediyseniz lisans işlemini hallettiniz mi? Halletmediyseniz lisanssız olduğu için olabilir eğer lisans işlemlerinde sorun yoksa hangi plug-in veya hangi bölümden girdiğinizi yazarsanız daha kolay yardımcı olunabilir...
Bu mesajdan alıntı yap
answersaray isimli Üye şimdilik offline konumundadır

answersaray

Grafiker / İstanbul

Alt 22-04-2011 #5
kendin aç yazı alanını...belki oraya bir yazı alanı oluşturmamışlardır...ya da oluşturdularsa da rasterize type yapmış olabilirler aynı fontun siz de bulunmama ihtimaline karşı...
Bu mesajdan alıntı yap

misek(36)

Hiç Biri / Samsun

Alt 22-04-2011 #6
Bende CS2 ve CS5 yüklü CS3 yüklü değil, bendeki versiyonlarda resimdeki gibi bir bölüme rastlayamadım. Sanırım resimdeki bölümü Plug-in olarak yüklediniz eğer plug-in olarak yüklediyseniz lisans işlemini hallettiniz mi? Halletmediyseniz lisanssız olduğu için olabilir eğer lisans işlemlerinde sorun yoksa hangi plug-in veya hangi bölümden girdiğinizi yazarsanız daha kolay yardımcı olunabilir...
Şöyle vereyim .eps uzantılı dosya. Linkten indirebilirsin.
Buradan İndirebilirsin.
Bu mesajdan alıntı yap
ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 22-04-2011 #7
Dosya layerler halinde olmadığını için Sample Text bölümünü seçmeniz mümkün değil. Yeni bir layer açarak Sample Text yazan yerin etrafını seçin istediğiniz şekilde renklendirin, istediğiniz yazıyı yazıp uygun ölçülendirde boyutlandırın ve uygun yere konumlandırın istediğiniz sonuç çıkacaktır...
Bu mesajdan alıntı yap

misek(36)

Hiç Biri / Samsun

Alt 22-04-2011 #8
Teşekkür ederim. Deniyeceğim sonucu bildiririm işteyim şuan. Cs5'den önce bu tip dosyalar .psd formatında oluyordu ve daha kolay şekillendirilebiliyordu. Cs5 ile illustator ile alakalı .eps uzantılı olmaya başladı. Saolun arkadaşlar.
Bu mesajdan alıntı yap

misek(36)

Hiç Biri / Samsun

Alt 24-04-2011 #9
Illustrator ile açınca katmanlar görünüyor. Katmanlardan uygun kısın işaretlenim siliniyor ve değişiklik yapılabiliyor. Photoshop'ta katmanlar (layer) görünmüyor. Çözülmüştür saolun Photoshop - Vector - Sample text here
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
photoshop, sample text here, vector