Photoshop Yansıma Sorunu

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Photoshop Yansıma Sorunu ...

Photoshop Yansıma Sorunu
dogukan53gfb isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dogukan53gfb

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Dosya23

Photoshop Yansıma Sorunu

Alt 16-02-2014 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar photoshopta yansıma özelliğini araştırdım ama ben şu resimdeki gibi yansıma yapamıyorum yardımcı olursanız sevinirim.. sağ taraftaki gibi nasıl yansıma yapabilirim acil lazım yardımcı olursanız sevinirim

Photoshop Yansıma Sorunu
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

dogukan53gfb

Alt 16-02-2014 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
yardımcı olabilecek bir arkadaş yok mu ?
Bu mesajdan alıntı yap
UfukhanN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

UfukhanN

Grafiker / İstanbul

Alt 20-02-2014 #3
Aslında çok basit. Mantık şu ilk önce orjinal fotoğraf veya yazı hangisine yansıma yapacaksınız çalışma alanını açın. Sonra onun ctrl + j ile kopyasını alın ve Edit - Transform Flip Vertical diyin ve birbirinin ayağına değecek şekilde aşağı sürükleyin. Sonra da Layer kısmının alt tarafında olan aşağıda fotoğrafta verdiğim yerde bakarsanız fx'in yanında Add Layer Mask butonuna tıklayın. Sonra gradienti seçin ve gradienti shifte basılı tutarak aşağıdan yukarı bir çizgi çekin. Onun ayarını siz ayarlayabilirsiniz. Ve sonra istediğiniz sonucu yakalarsınız. Opacity veya Fill değerinden biraz daha şeffaflık verebilirsiniz.

Photoshop Yansıma Sorunu
Bu mesajdan alıntı yap

dogukan53gfb

Alt 22-02-2014 #4
usta öyle yapıyorum ama ben resimdeki gibi yapmak istiyorum sol taraftakini ben yaptım sağ taraftaki katalog da yapıldı bunu nasıl yapmıştır resme dikkatli bakınca farkedeceksin usta. ben ayak kısımları düzgünce oturmasını istiyorum . benim yaptıklarım yan oluyor..
Bu mesajdan alıntı yap
UfukhanN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

UfukhanN

Grafiker / İstanbul

Alt 25-02-2014 #5
Cisimlere Yansıma Verme[Photoshop]
Bu konuya bi bakabilirsin.
Bu mesajdan alıntı yap
mornatari isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mornatari

Grafiker / İstanbul

Alt 21-03-2014 #6
e yapamazsın tabi. çünkü sana o nesnenin bi de alttan görüntüsü lazım. zeminde yansıyan yer nesnenin tabanında olduğu ve sen de görecce yukardan baktığın için nesnenin altını görüyosun.
Bu mesajdan alıntı yap