photoshop yardım lütfen ! Photoshop da brush büyütmenin kısa yolu

Photoshop ve Tablet kullanımı - photoshop yardım lütfen ! Photoshop da brush büyütmenin kısa yolu ...

Fırat1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Fırat1

Fotoğrafçı / İzmir

Alt 28-03-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

googlede yarım gün çeşitli "şeyler" yazarak aradım ... kafayı yiyeceğim...
sorunum şu ; bir çalışma sırasında sağ tıklayıp brush size ayarlamaktan bıktım artık!!! bunun bir kısa yolu yokmu allah aşkına ? corelde var ! tablet kullanıyorum,corelde tek bir tuşa basıp kalemi sürükleyerek brush büyüklüğünü ayarlayabiliorum... fakat photoshop da basmadığım tuş kombinasyonu kalmadı bir türlü bulamadım ! böyle bir imkan var video larda gördüm fakat ne tür bir tuş kombinasyonu bir türlü bulamadım...
kafayı üşütmeden biri yardım etsin lütfeeeeen photoshop yardım lütfen ! Photoshop da brush büyütmenin kısa yoluarty:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

finfik isimli Üye şimdilik offline konumundadır

finfik

Grafiker / İstanbul

Alt 28-03-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
menü/window/brushes açıyorsun. sağ üstte ok var load brushes yapıp oradan çağırabilirsin ayarlarını.
Bu mesajdan alıntı yap

Fırat1

Fotoğrafçı / İzmir

Alt 28-03-2010 #3
brush ayarları değil aradığım ... img üzerinde sağ tıkladığınızda master diameter çıkar , oradan manuel ayarlarsınız fırça büyüklüğünü işte bunu hangi kısa yolla yapabilirim diye merak ediyorum ?
Bu mesajdan alıntı yap
finfik isimli Üye şimdilik offline konumundadır

finfik

Grafiker / İstanbul

Alt 28-03-2010 #4
F5 le yaparsın...
Bu mesajdan alıntı yap

Fırat1

Fotoğrafçı / İzmir

Alt 28-03-2010 #5
F5 le yaparsın...
peki tmm ama f5 brushesın kısa yolu değilmi ... eğleniyormusunuz ?

eğer buna cevap yazan olursa webdeki ilk döküman olacak bu konuda photoshop yardım lütfen ! Photoshop da brush büyütmenin kısa yolu
Bu mesajdan alıntı yap
elifex isimli Üye şimdilik offline konumundadır

elifex(39)

Grafiker / Bolu

Alt 28-03-2010 #6
edit + keyboard shortcuts yada (alt+shift+ctrl+k) + keyboard shortcuts panosu çıkar oradan baştan ikinci kutuda tools'u bulun + orda bütün araçların kısa yolları var kısayolları burdan değiştirip istediğiniz tuşu atayabilirsiniz + decrease brush size (azaltmak için) bir tuş atayın + Increase brush size (artırmak için) bir tuş atayın..aceppt yapın..kullanılmayan tuş olarak ü ve ğ harflerini atayabilirsiniz kolay gelsin..photoshop yardım lütfen ! Photoshop da brush büyütmenin kısa yoluinşallah yardımcı olabilmişimdir..
Bu mesajdan alıntı yap
cexenes isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cexenes

Grafiker / Kocaeli

Alt 28-03-2010 #7
bence bu bir sorun değil sorun sende dostum zorlama herkes kadar bilgin var cs5 i bekle bence...
Bu mesajdan alıntı yap
VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 28-03-2010 #8

eğer buna cevap yazan olursa webdeki ilk döküman olacak bu konuda photoshop yardım lütfen ! Photoshop da brush büyütmenin kısa yolu
Brush ınız seçili iken "." brush ı büyütür "," ise küçültür.

Bunu yapmadan önce bir kere her hangi bir brush ı seçmeniz gerekmektedir.

..::Grafikerler.net Hizmetleri::..

Bu mesajdan alıntı yap

Fırat1

Fotoğrafçı / İzmir

Alt 28-03-2010 #9
teşekkür ederim hepinize , sanırım gerçekten böyle bişi yok photoshopta ! arkadaşın dediği gibi üst sürüme ekleseler bari... çok pratik olacak zira klavyeden tuş basmak oldukça sıkıcı...
tek bir tuşa basıp kursoru istediğiniz boyuta getireceksiniz tüm hayalim bu photoshop yardım lütfen ! Photoshop da brush büyütmenin kısa yolu
Bu mesajdan alıntı yap
UC-LOGIC isimli Üye şimdilik offline konumundadır

UC-LOGIC

Fotoğrafçı / İstanbul

Brush size değişikliği

Alt 11-04-2010 #10
Merhaba adobe CS4 kullanıyorsanız

Alt tuşuna basılı tutarken mouse veya tabletinizin sağ tuşuna basılı tutarken sürüklediğinizde fırça boyunuzun kolayca değiştiğini göreceksiniz .

Alt + Sağtuş + sürükleme şeklinde

Umarım faydalı olur.

UC Logic Türkiye
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları