PhotoShop'a Birden Fazla Resim Getirme

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - PhotoShop'a Birden Fazla Resim Getirme ...

Seyit Tiken isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Seyit Tiken

Grafiker / Mardin

Alt 31-03-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar Selamlar,
PhotoShop'u yeni yeni öğrenmeye çalışıyorum, Sorum Şu : Birden fazla resmi, örnek olarak, farklı dosyalarda bulunan üç resmi PhotoShop'a getirebilir miyiz?, yani resimler ayrı ayrı, bağımsız olacak, yada şöyle bir şey mümkün mü? : Corel'de ayrı ayrı birden fazla resim var, bunları PhotoShop'ta açabilir miyiz?, eğer açılıyorsa, resimler ayrı ayrı bağımsız olur mu?, yanıtlar için şimdiden teşekkür ediyorum.

Not : PhotoShop'ta açılacak resimler, tek pencerede açılması gerek.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 01-04-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Üç görseli de photoshop'ta açarsınız. Açılan pencereleri sağ üst köşede bulunan kareciklerinden küçültürsünüz. Ardından "v" ye basar move tool'u aktifleştirirsiniz. İstediğiniz görseli istediğiniz pencereye sürükleyerek bırakırsınız. Boyutundan memnun değilseniz Ctrl+T yaparak ransform'u aktif hale getirip; çapraz köşelerden shifte basarak küçültebilirsiniz. Enter'a basarak da işleminizi sonlandırabilirsiniz. Ya da escape yaparak transformdan çıkabilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap
muratcdemirci isimli Üye şimdilik offline konumundadır

muratcdemirci

Grafiker / İstanbul

Alt 01-04-2010 #3
Herhangi bir tane dosyayı açın ve File menüsünden place ile diğer resimleri tek tek dosyanıza ekleyin. Ctrl+T kombinasyonu ile eklediğiniz resimlerin boyutlarını ayarlayın ve enter tuşuna basın. Ardından Layer penceresinde place ile eklediğiniz layerlara sağ tıklayan Rasterize Layer deyin.

İyi çalışmalar.
Bu mesajdan alıntı yap

Seyit Tiken

Grafiker / Mardin

Alt 01-04-2010 #4
Arkadaşlar verdiğiniz yanıtlar için çok çok teşekkür ediyorum, bu soruya bağlı olarak bir sorum daha olacak, normalde Corel'de görsellerle iş yaparken kaydetme de bayağı yavaşlama oluyor, PhotoShop'ta da bu olur mu?, örnek olarak, Corel'de 10 tane görselim var, bunu kaydederken bilgisayar bayağı bekliyor, geç kaydediyor, aynı işlemi PhotoShop'ta kaydedersek, yaparsak, hızlı kaydetme açısından bir farklılık olur mu?, teşekkür ediyorum, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 03-04-2010 #5
Elinizdeki dosyanın ağırlığına ve bilgisayarın performansına bağlıdır bu.
Bu mesajdan alıntı yap
Gökhan TEKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Alt 03-04-2010 #6
Eğer çalıştığınız program corel draw ise (VEKTÖREL) bir program ile JPG. yada herhangi bir fotoğraf yada resim formatı olan (BİTMAP) türünde ise evet photoshop daha hızlı kayıt eder. Çünkü Corel Draw (VEKTÖREL) tabanlı bir programdır. Photoshop ise (BİTMAP) tabanına göre meydana getirilmiştir. Vektörel tabanlı olan corel draw a bitmap bir dosya sokulduğunda hem kasılmalara sebep olur hemde doğru anda doğru programı kullanmadığınız anlamına gelir...

Durum böyle iken efoja arkadaşımızında bahsettiği gibi, " Elinizdeki dosyanın boyutuna ve bilgisayarın performansına bağlıdır bu. "
Bu mesajdan alıntı yap

Seyit Tiken

Grafiker / Mardin

Alt 03-04-2010 #7
Çok teşekkür ediyorum yanıtlarınız için, açıklamalarınızdan şunu anlıyorum : Corel Draw'da resimlerle iş yaparken JPG, PhotoShop'ta ise Bitmap'la iş yapacağız, artı, bilgisayarın donanımı önemli faktörlerdendir, tekrar teşekkür ediyorum, sağolun, varolun.
Bu mesajdan alıntı yap