Photoshopda Steel Texture Efekti....

Deneme Çalışmalar - Photoshopda Steel Texture Efekti.... ...

yy84 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yy84(33)

Eğitimci / İstanbul

Alt 25-10-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar çalışma şu şekilde gerçekleşmiştir.
Öncelikle yeni bir sayfa açıyoruz sonra sayfanın background'unu siyah renk yapıyoruz ardından internetten indirdiğin paslanmış bir sac resmini açıyorum onuda seçerek backgroundun üstüne atıyorum ctrl+T tuşuyla sacı sayfaya ayarlıyorum bunu yaparken backgroundun bir bölümü güzüküyor sonra sacın bulunduğu layer panelinden bir kopya alıyorum bu kopyayı edit menüsünden transform/Flip Horizontal tuşuna basarak çeviriyorum onuda önceden ayarladığım sacın üstüne getiriyorum ama arka planda diğer sac gözükecek sonra blending options ayarlarından her iki saca drop shadow ve Bevel and Emboss efekti veriyorum bunları yaptıktan sonra yazımı yazıyorum sonra layers menüsündeki sac layersini yazının üstüne atıyorum ve alt+click(Mousla)bastıktan sonra masklama işlemi gerçekleşiyor sonra efekt verdiğim sac layersindeki fx bölümüne klavyeden alt tuşuna basarak yazının üstüne atıyorum ve yazı kabarık bir hal alıyor,ardından yazının kenarlarına vida yapmam gerekiyordu onuda polygon tool ile yaptım aynı kabartma efekti verdim ve işlemimi bitirdim..:wink:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

answersaray isimli Üye şimdilik offline konumundadır

answersaray

Grafiker / İstanbul

Alt 26-10-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
gayet güzel...paylaşım için teşekkürler...emeğinize sağlık...
Bu mesajdan alıntı yap
dreamsantana isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dreamsantana(33)

Eğitimci / İstanbul

Alt 27-10-2009 #3
Fazlaca emek verilmiş yazılarınızdan anlaşılacağı üzere. Üşenmeden de yazmışsınız nasıl yaptığınızı. Ama diğer çalışmalarınızın yanında biraz sönük kaldığını söylemeliyim.

İyi çalışmalar...
Bu mesajdan alıntı yap