Photoshop'da Yapılan Temayı Web'e Aktarmak ?

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Photoshop'da Yapılan Temayı Web'e Aktarmak ? Sponsorlu Bağlantılar Merhaba, Ps de yapılan bu temayı web sayfama nasıl aktarabilirim?...

byhemsinli isimli Üye şimdilik offline konumundadır

byhemsinli(25)

Grafiker / İstanbul

Dosya23

Alt 01-02-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba, Ps de yapılan bu temayı web sayfama nasıl aktarabilirim?

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

cdesign isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cdesign

Öğrenci (Diğer) / Kocaeli

Alt 01-02-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
dostum tam bilmiyorum ama bildiğim kadarıyla bu resmi parça parça ekliyorsun. yani "çalışmalar" ı ayrı "anasayfa"yı ayrı, logoyu ayrı, arka planı ayrı vs vs..
Bu mesajdan alıntı yap

byhemsinli(25)

Grafiker / İstanbul

Alt 01-02-2013 #3
dostum tam bilmiyorum ama bildiğim kadarıyla bu resmi parça parça ekliyorsun. yani "çalışmalar" ı ayrı "anasayfa"yı ayrı, logoyu ayrı, arka planı ayrı vs vs..
File > Save for Web & ... diyoruz temayı dilimliyor sonra otomatik klasör oluşturuyor. Her şey tamam ama o klasörü direk ftp ile mi yükleyeceğim yoksa tek tek upload mı edeceğim. Sorum Bu İlginize Teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap

cdesign

Alt 01-02-2013 #4
File > Save for Web & ... diyoruz temayı dilimliyor sonra otomatik klasör oluşturuyor. Her şey tamam ama o klasörü direk ftp ile mi yükleyeceğim yoksa tek tek upload mı edeceğim. Sorum Bu İlginize Teşekkürler...
bir zamanlar ilgileniyordum site işleriyle. yanlış hatırlamıyorsam ftp ile direkt yolluyorsun. ama emin değilim yanlış bilgi vermek istemem..
Bu mesajdan alıntı yap

byhemsinli(25)

Grafiker / İstanbul

Alt 01-02-2013 #5
bir zamanlar ilgileniyordum site işleriyle. yanlış hatırlamıyorsam ftp ile direkt yolluyorsun. ama emin değilim yanlış bilgi vermek istemem..
İşte bende o ikisi arasındayım ya olmadı artık deneyecem bakalım. İlginize Tekrar Teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap

cdesign

Alt 01-02-2013 #6
rica ederim kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap

byhemsinli(25)

Grafiker / İstanbul

Alt 01-02-2013 #7
rica ederim kolay gelsin
Teşekkürler Sağ Olun ...
Bu mesajdan alıntı yap
mecityilmaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mecityilmaz

Grafiker / İstanbul

Alt 01-02-2013 #8
Merhaba, Ps de yapılan bu temayı web sayfama nasıl aktarabilirim?

önce slice tool ile parçalarını kes kardeşim sonradan sana bi klasör oluşturucak . Kestiğin parçaları html bilgin varsa tablolara dök . Yada en basit yöntemle dreamweaver indir tablo oluştur. Parçaları tek tek tabloların içine at sonra tabloyu pasif hale getir. Ardından parçalara yazı ekle veya link ekle vs sonradan bunları kaydet. Ftp'ye atma işleminide en son yaparsın sonradan sorun kalmaz.
Bu mesajdan alıntı yap

byhemsinli(25)

Grafiker / İstanbul

Alt 01-02-2013 #9
önce slice tool ile parçalarını kes kardeşim sonradan sana bi klasör oluşturucak . Kestiğin parçaları html bilgin varsa tablolara dök . Yada en basit yöntemle dreamweaver indir tablo oluştur. Parçaları tek tek tabloların içine at sonra tabloyu pasif hale getir. Ardından parçalara yazı ekle veya link ekle vs sonradan bunları kaydet. Ftp'ye atma işleminide en son yaparsın sonradan sorun kalmaz.
Yani Olay Dreamweaver da Bitiyor. Anladım Teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
EmreAYD1N isimli Üye şimdilik offline konumundadır

EmreAYD1N

Grafiker / Antalya

Alt 02-02-2013 #10
Öncelikle Web Mantığına aykırı bir background kullanmışsın. Fakat kısaca anlatmak gerekirse öncelikle. PSD'yi açıyoruz Photoshop'da Yapılan Temayı Web'e Aktarmak ?

Daha sonra yapılacak siteyi yatay bloklar gibi düşünebilirsin bir merdivanın basamakaları gibi
ben olsam bu siteyi ;
Yatak olarak üçe ayırırım.

<body></body> tagları arasına
<body>
<div id="ustkisim"></div>
<div id="ortakisim"></div>
<div id="altkisim"></div>
</body>

Genel Web dillemelerine göre biz bunlara ustkisim=header ortakisim=content ya da main
altkisim=footer deriz.

Daha sonra PSD mi parçalamaya başlarım.
DW'de yapmış olduğum çalışmayı öncelikle ayrı bir dosyada index.html olarak kaydederim.
Daha sonra aynı klasörün içine bir images diye dosya açarım.
Şimdi geldik PSD yi parçalamaya. PSD'de görünen her şey senin için bir işlevine göre bir image da olabilir bir background'da olabilir. Bunuda CSS le öğrenmen gerekicek. Okumak istersen devam edicem. Çünkü yorulmaya başladım Photoshop'da Yapılan Temayı Web'e Aktarmak ?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları