Photoshopta Ambalaj Tasarımı Hak.

Ambalaj Tasarımı - Photoshopta Ambalaj Tasarımı Hak. Sponsorlu Bağlantılar Merhaba arkaadaşlar, Normalde ambalaj tasarımı illustrator de yapılır fakat ben photoshopta yapmak istiyorum. Photoshopta verebildiğim efektleri illustrator de veremiyorum. En basit outer glow efekti aynı olmayabiliyor, eksik kalıyor. ...

graphception isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graphception

Grafiker / Ankara

Alt 30-10-2014 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkaadaşlar,

Normalde ambalaj tasarımı illustrator de yapılır fakat ben photoshopta yapmak istiyorum. Photoshopta verebildiğim efektleri illustrator de veremiyorum. En basit outer glow efekti aynı olmayabiliyor, eksik kalıyor. Bu yüzden photoshopta çalışmak istiyorum. Sorum şu; yapacağım ambalajın bıçak çizimi eps olarak elimde var. Ben bu vektörü photoshopta açacağım. Fakat dpi olarak, 72 mi yoksa 300 mü açmalıyım. Baskı yapmadığım işlerde normalde 300 dpi çalışıyorum, baskıda nasıl oluyor bilgim yok.. (vektörü direkt açınca 72 olarak geliyor) 300 açarsam boyut büyüyor haliyle. 300 yaparsam matbaada basarken boyutlar büyük çıkar mı? Yoksa onlar kendileri istedikleri ölçüde çıkarabiliyorlar mı?

+Tasarımı en iyisi illustrator de yap diyenler için, photoshopta resimleri istediğim şekilde düzenleyip illustratore atsam resim net olmuyor bozuk çıkıyor, photoshoptaki kaliteyi göremiyorum.. Bunun çözümü var mı?

Şimdiden teşekkürler..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

artika.55 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

artika.55

Grafiker / İstanbul

Alt 30-10-2014 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
kusura bakmayın ama bırakın tecrübesi olanlar yapsın bu işi. Siz de onun yanında iyi takip edip tecrübe sahibi olun. Daha bismillah 72 mi 300 mü??? bu iş böyle olmaz. dedim ya kusuruma bakmayın...
Bu mesajdan alıntı yap

graphception

Grafiker / Ankara

Alt 30-10-2014 #3
kusura bakmayın ama bırakın tecrübesi olanlar yapsın bu işi. Siz de onun yanında iyi takip edip tecrübe sahibi olun. Daha bismillah 72 mi 300 mü??? bu iş böyle olmaz. dedim ya kusuruma bakmayın...
Beyfendi, biz eğitim aldığımız yerlerde matbaa görmüyoruz. Baskı aşamaları hakkında tecrübemiz yok. Buralarda tecrübe edinmezsek nerden tecrübe edineceğiniz, nerden öğreneceğiz? Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıptır. Yaptığınız yorum gerçekten çok saçma, baskı yapılan yerlerde çalışmıyorsak nerden bileceğiz? Yorum yapmak için yorum yapmayın lütfen.
Bu mesajdan alıntı yap

artika.55

Grafiker / İstanbul

Alt 30-10-2014 #4
Madem öyle diyorsunuz söyeleyim değil mi?
Matbaa baskısı yapılacak tüm çalışmalar CMYK 300 inç (dpi) olarak açılır. Sayfayı açarken sağdan soldan yukarıdan aşağıdan 3 er mm taşırmalı çalışırsanız çok iyi olur.
Bu mesajdan alıntı yap

artika.55

Grafiker / İstanbul

Alt 30-10-2014 #5
21x29.7 cm A-4 ölçüsünde bir çalışma için 21.6 x 30.3cm sayfa açılır ve cetvel çizgileri koyulur. yazılar ve logo vs. bu ölçünün 4-5 mm içinde kalır. zemin ya da resimler taşırılır.
Bu mesajdan alıntı yap

graphception

Grafiker / Ankara

Alt 30-10-2014 #6
Madem öyle diyorsunuz söyeleyim değil mi?
Matbaa baskısı yapılacak tüm çalışmalar CMYK 300 inç (dpi) olarak açılır. Sayfayı açarken sağdan soldan yukarıdan aşağıdan 3 er mm taşırmalı çalışırsanız çok iyi olur.
Bunu demek zor değilmiş öyle değil mi?
Baskıyı bilmeyen insanlara yukardaki gibi çirkin yorum yapmamanızı tavsiye ederim, bilgi için teşekkürler size iyi günler..
Bu mesajdan alıntı yap
Berlaquettin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Berlaquettin

Grafiker / İstanbul

Alt 30-10-2014 #7
Selamlar

Oncelikle bicak cizgilerinin kalitesinin onemli oldugunu dusunmuyorum 72 ya da 300 dpi olarak photoshopun icine import etmenizde. Bence isleyis olarak su sekilde yaparsaniz daha saglikli olur. Calismayi illustratorde yapin, imaj dosyalarini tiff olarak kaydedip illustratorun icine embed etmeden linkli sekilde cagirin. Bu sekilde hem resimin kalitesinden kayip vermezsiniz hemde vektorel cizimlerde ve yazilarda kayip yasamazsiniz. Ve sonrasinda imaj dosyasinda revize yaparsaniz illustratordeki gorselde otomatik olarak degisecektir.

Kolayliklar dilerim.
Bu mesajdan alıntı yap

graphception

Grafiker / Ankara

Alt 30-10-2014 #8
Selamlar

Oncelikle bicak cizgilerinin kalitesinin onemli oldugunu dusunmuyorum 72 ya da 300 dpi olarak photoshopun icine import etmenizde. Bence isleyis olarak su sekilde yaparsaniz daha saglikli olur. Calismayi illustratorde yapin, imaj dosyalarini tiff olarak kaydedip illustratorun icine embed etmeden linkli sekilde cagirin. Bu sekilde hem resimin kalitesinden kayip vermezsiniz hemde vektorel cizimlerde ve yazilarda kayip yasamazsiniz. Ve sonrasinda imaj dosyasinda revize yaparsaniz illustratordeki gorselde otomatik olarak degisecektir.

Kolayliklar dilerim.
Gerçekten çok teşekkür ederim, bu bilgi çok işime yarayacak sağolun (:

İyi çalışmalar dilerim..
Bu mesajdan alıntı yap
rhinokurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır

rhinokurt

Grafiker / İstanbul

Alt 30-10-2014 #9
Burda bıçak ile ilgili bir yazı var.
Bıçak (kesim kalıbı), bıçak izi, bıçak terimleri hakkında bilgiler...

Bıçaklar plotter cihazlara vektörel data olarak gitmek zorunda. Matbaacı vektörel ister.

Illustator resimleri Photoshop kadar net ve doğru göstermeyebilir. Ama bu sadece görüntüleme ile ilgili bir durumdur.
Bu mesajdan alıntı yap
grafok isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafok

Grafiker / Muğla

Alt 30-10-2014 #10
ambalaj etiketi tasarımında etrafından 1,5 mm taşırma vermek işinizi görecektir.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları