Photoshopta blending ayarları şeklin boyutunu değiştirince otomatik düzenlenebilir mi

Photoshop - Photoshopta blending ayarları şeklin boyutunu değiştirince otomatik düzenlenebilir mi ...

Photoshopta blending ayarları şeklin boyutunu değiştirince otomatik düzenlenebilir mi
alkadras isimli Üye şimdilik offline konumundadır

alkadras

Eğitimci / Rize

Alt 03-12-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar..

Uzun zamandır photoshop kullanıyorum. ancak hala çözemediğim bir çok nokta var. Bu soruları mı burda sormak istiyorum.

sual 1 Photoshopta blending ayarları şeklin boyutunu değiştirince otomatik düzenlenebilir mi

örneğin pen toolu kullanarak vektörel bir çizim yaptınız. ve bu çizimin üzerine blending optionsdan 'shadow' ya da 'Outer glow' gibi bazı değişiklikler yaptınız.
tasarımın ilerleyen aşamalarında bu şekli 3-4 misli büyütmeniz gerekti. bu işlemi yaptığımız zaman boyutların değişmesinden dolayı blending optionsdaki değerlerin geçerliliğini yitirdiğini görüyoruz. yeni boyuta göre tekrar aynı havayı verecek değerleri aramamak ve zamandan kazanmak için acaba
şeklin boyutunun değişmesişyle blending ayarlarınında otomatik olarak değişmesi söz konusu mudur?

Sual 2

Bir çok layerın blending ayarlarını aynı anda değiştirebilir miyiz?

bilenlerin paylaşacağı bilgiler tüm ahali-i grafikerler için on numara bir paylaşım olacağı kanısındayım : )
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
ayarlari, blending, boyutunu, degistirince, duzenlenebilir, otomatik, photoshopta, seklin