Photoshopta Café Bar Afiş Çalışması..

Deneme Çalışmalar - Photoshopta Café Bar Afiş Çalışması.. ...

korqmaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

korqmaz

Grafiker / İstanbul

Alt 15-10-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Yorumlarınızı bekler..
_____

_____

Imageshack - aficopy
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

dizayn42 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dizayn42

Grafiker / Konya

Alt 16-10-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
çok süper olmuş hocam ellerine saglık peki ben neden yapamöıyorum böyle şeyleri anlamadım Photoshopta Café Bar Afiş Çalışması..
yeni grafikerlerden biriyim bende böyle bişey yapmak isterim ama nasıl Photoshopta Café Bar Afiş Çalışması..
Bu mesajdan alıntı yap
strwbry isimli Üye şimdilik offline konumundadır

strwbry(36)

Grafiker / İstanbul

Alt 16-10-2009 #3
Bizim evin orası Photoshopta Café Bar Afiş Çalışması.. Bi komşu olarak yazıyorum, güzel bi çalışma olmuş eline sağlık ama çalışmadaki fotoğrafın çözünürlüğü daha iyi olabilirdi nacizane... Yüzdeki silik geçişte iyi durmamış ama çalışmanın geri kalanı çok güzel olmuş. Bi uğrarız yani Photoshopta Café Bar Afiş Çalışması..
Bu mesajdan alıntı yap
dreamsantana isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dreamsantana(33)

Eğitimci / İstanbul

Alt 16-10-2009 #4
Değişik şeyler denenmiş ama benim söylemek istediğim bir iki şey var. Umarım sözlerimle sizi incitmem ve grafik tutkunuzu köreltmem:

1-) Makara yazısından sonra afişe bir perde inmiş gibi. Belki bilerek yapıldı ama afişin çok mat görünmesine sebep olmuş. Puslu bir havada mı gökyüzüne bakmak daha güzel yoksa açık bir havada mı? Açık havalar daima daha iç açıcı olur diye düşünüyorum. Daha canlı renkler tercih edilebilirdi.

2-)Ne cafe ismi, ne de cafede sahneye çıkacak solist mi desem ön plana çıkarılabilmiş. Bu tip afişlerde solistler ön plana çıkarılıyor genellikle ve bu sitede bu şekilde paylaşılan bir sürü afiş var. Veya cafe çok tanınmış bir yer ise cafe ismi biraz daha vurgulanabilirdi diye düşünüyorum. Resmi arka plana yedirmek yerine daha ön plana çıkması sağlanabilirdi diye düşünüyorum (Yunus' un resmi)

3-) Köprü ve gitar motifleri çok hoşuma gitti bunu da belirteyim. Ayrıca yazıların font seçimi güzel ama anlatılmak istenen ana fikri vurgulayamıyor gibi.

Benden bu kadar. Umarım faydalı olur. Bunlar doğru olacak diye bir şey yok. Bazen afiş tasarlıyorum ve birden fazla alternatif sunuyorum. Benim en çok beğendiğim başkaları tarafından en az beğenileni oluyor. Bunlar sadece benim yorumlarım. Şunu öğrendim ki afişte çok şey denemek yerine az şey uygulamak ve önemli olan unsurları vurgulamak önemli. Daha fazla uzatmayım. Ama son olarak bu söylediklerim yanlışta olabilir, zihin süzgeçinizden geçiriseniz faydalı olabileceği görüşündeyim.

İyi çalışmalar...
Bu mesajdan alıntı yap
korqmaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

korqmaz

Grafiker / İstanbul

Alt 16-10-2009 #5
Evet herzaman zevkler birbirine uymuyo..Zaten amacım da çalışmayı paylaşıp yorumları görüp beklentiler üzerinde daha çok çalışmak ve kendimi geliştirmek..Bu yüzden teşekkürler yorumlar için..

Fotorafın kalitesi düşüktü evet o biraz sorun oldu.. (: da ayrıca belirtiyim bi deneme çalışmasıydı ve iLk afiş çalışmamdı.. TeşekkürLer..
Bu mesajdan alıntı yap
Deniz-Web isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Deniz-Web

Webmaster / Sakarya

Alt 17-10-2009 #6
yazı tipleri değiştiğinizde daha güzel bir görünüm alır diye düşünüyorum. renk düzeni olarak biraz daha göze çarpıcı renkler kullanabilirdiniz. ( Bunlar Benim Eleştirim Değil Görüşüm Sadece )

Elinize Sağlık İyi Çalışmalar...
Bu mesajdan alıntı yap
nostrakabus isimli Üye şimdilik offline konumundadır

nostrakabus(50)

Sanat Yn. / Mersin

Alt 29-01-2012 #7
Kompozisyon çok kötü. tamamen değişmesi gerekir.

Hatalar :
1 - adamın üzerindeki degrade uygulamasındaki geçişler çok belirgin olmuş bu da resmi anlamsız kılmış.
2 - zemin renkleri ile yazılarda uyumsuzluk var.

Not : 5. sınıf acemi bir çalışma.

Not: "eleştirildiğim de daha başarılı oluyorum"
Bu mesajdan alıntı yap