((photoshopta)) deseni baskıya hazırlarken işaret nasıl koyulur ?

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - ((photoshopta)) deseni baskıya hazırlarken işaret nasıl koyulur ? Sponsorlu Bağlantılar slm arkadaşlar, bugün iş üzerine adamın biri dedi ki (bende yeniyim bu işlerde) mesela siz çiziyorsunuz ya, her renge tam üstüne gelsin diye işaret koyuyolar + işareti gibi, ...

serk-an isimli Üye şimdilik offline konumundadır

serk-an

Desinatör / Bursa

Alt 24-04-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

slm arkadaşlar, bugün iş üzerine adamın biri dedi ki (bende yeniyim bu işlerde) mesela siz çiziyorsunuz ya, her renge tam üstüne gelsin diye işaret koyuyolar + işareti gibi, sen nasıl yapıyorsun dedi? ben dondum kaldım eşarp desenlerinde daha önce hiç böyle bişey yapmamıştık anladım ve adam beni yarın yine çağırdı...
desenin filmini almak negatifini alıp tif formatında kaydetmek tamam da şu işaretlemeyi anlatırsanız çok sevinicem çok lazım nasıl oluyor bu işaretleme?? adam renkler tam üstüste gelsin diye... devam etti. nasıl yapıcam yardımcı olurmusunuz? lütfen. bekliyorum
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

kasta095 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 24-04-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
o işaret register rengidır... Photoshopta çizim yaptığınız zaman Ctrl+P - printer yerinde Adobe PDF seçiyoruz, PDF dosya ayarları yaptığımız zaman dışpaylari, içpaylari ayarları yapıyoruz, o zaman Adobe Acrobar o işareti yerleştiriyor (tasarım üzerine her köşesinde (kıvrım yerlerde))
Bu mesajdan alıntı yap

serk-an

Desinatör / Bursa

Alt 24-04-2009 #3
slm kasta095 herşeyden önce cevaplandırdığınız için teşekkür ederim ama tam olarak anlayamadım ben, şimdi dediğinizi yaptım, şu an yazıcım yok bozuldu ve photoshopta ctrl p yaptığım zaman şu çıkıyor

bahsettiğiniz yerler yazıcının olmamasından mı kaynaklanıyor acaba biraz daha aydınlatabilir misiniz?
Bu mesajdan alıntı yap

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 24-04-2009 #4

Printer ayrlara girip Adobe PDF seçiyor...

Printing Marks işaretlediğim yerleri sizin söylediğiniz + işaretler
Bu mesajdan alıntı yap

serk-an

Desinatör / Bursa

Alt 24-04-2009 #5
way bee çok kolaymış o zaman sayenizde tabi, ayrıca + rep benden

Printer ayrlara girip Adobe PDF seçiyor... dediniz, bunu yaptıktan sonra filimciye yine .tif formatında kaydedip veriyoruz dimi?
Bu mesajdan alıntı yap

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 24-04-2009 #6
way bee çok kolaymış o zaman sayenizde tabi, ayrıca + rep benden

Printer ayrlara girip Adobe PDF seçiyor... dediniz, bunu yaptıktan sonra filimciye yine .tif formatında kaydedip veriyoruz dimi?
ister PDF ister Tiff işinize nasıl kolay geliyor...
Bu mesajdan alıntı yap

serk-an

Desinatör / Bursa

Alt 24-04-2009 #7
tiff olarak yapacaksam bu ayarları nası yapıcam ve KAYDEDİCEM direkt print(yazdır) demem gerekmicekmi ((photoshopta)) deseni baskıya hazırlarken işaret nasıl koyulur ? nasıl olacak yani tif olarak verdiğim de o noktaları nasıl görücekler filimciye tam olarak nası vermem gerekiyor kasta095. deseni yaptık temizledik pislikleri sonraaa... filimciye kadar giden aşamalar neler

ya adam diyor ki mesela o gördüğün çiçek ; onun tomurcuğuna bi işaret bide yaprağına bi işret koyuluyo tam üstüste denk getirsinler diye diyo sen nası yapıyon diyo bana((photoshopta)) deseni baskıya hazırlarken işaret nasıl koyulur ?
Bu mesajdan alıntı yap
Yunus PARLAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Yunus PARLAR(31)

Grafiker / İstanbul

Alt 24-04-2009 #8
Bahsettiğiniz olay montajdır. İş montajlanırken kesim çizgisi hizasını belirleyen objelere cross adı verilen sizin de blirttiğiniz + lar konur. Yapılan tasarımlar flim aşamasında her renk için ayrı flime alınır. Örneğin CMYK 4 renk bir iş için 4 ayrı renkte flim alınnır. Alınan flimler "beyaz masa" denilen cam içinde ki yerleştirilmiş florasanlı masa da birbirne çaktırılır. Yani crosslar birbine işitlenir. Yapılan bu işlem sonrası iş klişeye gidier. İşin klişesi alınır ve baskı aşamasına ulaşır. Basacak matbaa bu 4 ayrı klişe için 4 ayrı ünite hazırlar ve gerekli boyalar kullanılarak çalışma basılmış olur... Yapılan baskı aşaması bu şekilde gerçekleşmektedir. Sizden cross isteyen arkadaş bu mantık içerisinde bir istekte bulunmuştur. Montaj ve cross hakkında sitemizde ki paylaşımları size örnek arz etmesi için ekliyorum. Ayrıca .tif olarak kaydettiğiniz çalışmayı ancak vektörel bir program ile flim aşamasına sokabilirsiniz. Bunuda kaydettiğiniz .tif uzantılı çalışmayı vektörel programda açıp crosslarını yerleştirerek ve bu cross lara REGİSTER rengini vererek sağlıyabilirsiniz.

Montaj Bilgi İçin: Montaj Hazırlığının Püf Noktaları!!!

Cross Bilgisi İçin: çalışmalarda kros
Bu mesajdan alıntı yap

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 24-04-2009 #9
tiff olarak yapacaksam bu ayarları nası yapıcam ve KAYDEDİCEM direkt print(yazdır) demem gerekmicekmi ((photoshopta)) deseni baskıya hazırlarken işaret nasıl koyulur ? nasıl olacak yani tif olarak verdiğim de o noktaları nasıl görücekler filimciye tam olarak nası vermem gerekiyor kasta095. deseni yaptık temizledik pislikleri sonraaa... filimciye kadar giden aşamalar neler

ya adam diyor ki mesela o gördüğün çiçek ; onun tomurcuğuna bi işaret bide yaprağına bi işret koyuluyo tam üstüste denk getirsinler diye diyo sen nası yapıyon diyo bana((photoshopta)) deseni baskıya hazırlarken işaret nasıl koyulur ?
print - sonra kayit edeceğin yeri bileteceksiniz... PDF olarak dosya kayitlı olacak... tifflerde böyle bir özelik yok...

ya adam diyor ki mesela o gördüğün çiçek ; onun tomurcuğuna bi işaret bide yaprağına bi işret koyuluyo tam üstüste denk getirsinler diye diyo sen nası yapıyon diyo bana((photoshopta)) deseni baskıya hazırlarken işaret nasıl koyulur ? birde burada ne anlama geliyor anlamadım... dah net soru sorabilirmisiniz?
Bu mesajdan alıntı yap

serk-an

Desinatör / Bursa

Alt 24-04-2009 #10
tamam anladım biraz araştırıp okuyım sonra tekrar konuşuruz inş. şimdilik i akşamlar

yalnız arkadaşlar tişört çocuk tişörtü basıcaz ben hala bu işi çözemedim yaa yarına kadar çözmem lazım ((photoshopta)) deseni baskıya hazırlarken işaret nasıl koyulur ?(
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları