photoshopta eşit aralık nasıl verilir?

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - photoshopta eşit aralık nasıl verilir? Sponsorlu Bağlantılar 5 cm lik bir daireyi 5 cm lik arayla çoğatmak istiyorum(eşit aralıklarla) bunu nasıl verebilirim.bilenlerin yardımını bekliyorum şimdiden teşekkürler.(pek fazla programı bilmiyorum ayrıntılı anlatan olursa sevinirim)...

sul_tan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sul_tan

Grafiker / Antalya

Alt 12-11-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

5 cm lik bir daireyi 5 cm lik arayla çoğatmak istiyorum(eşit aralıklarla) bunu nasıl verebilirim.bilenlerin yardımını bekliyorum şimdiden teşekkürler.(pek fazla programı bilmiyorum ayrıntılı anlatan olursa sevinirim)
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 12-11-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Otomatik olarak nasıl verilir ben de bilmiyorum ama uzun yoldan (şimdilik işiniz görülsün) 5cm'lik bir daire çizin move tool a gelin alt tuşuna basarak çekin bu şekilde bir kopyasını oluşturacaktır. İlk daireyi başlama ikinci daireyide bitim noktasına yerleştirin ilk daireden (1. ile 2. arasına) gerektiği kadar kopyalayın oluşturduğunuz tüm daireleri seçip üstteki "Distribute Horizantal (veya Vertical (H:Yatay Vphotoshopta eşit aralık nasıl verilir?ikey)) Centers" tuşuna basın bütün aralıklar eşit olacaktır. Burada önemli olan 2. daireyi doğru yere koymak ve ara boşluklarla beraber mesafeyi doğru hesaplamaktır. Hesapladığınız mesafeye yeni bir Guide Lines yerleştirerek ölçüyü doğru alabilirsiniz...
Bu mesajdan alıntı yap