Photoshopta Logo Yapmak İçin Ayarlar/Ölçüler Nasıl Olmalıdır ?

Logo Tasarımları - Photoshopta Logo Yapmak İçin Ayarlar/Ölçüler Nasıl Olmalıdır ? ...

DreamSolAK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

DreamSolAK

Öğrenci (Diğer) / Bursa

Dosya15

Alt 19-05-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Phptoshopta logo yapacağım.
Şu özelliklerin nasıl olmasını gerektiğini yazarsanız çok mutlu olurum...:angel:

Width:
Height:
Resolution:
Color Mode:

Teşekkürler...:kiss1:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ma®tin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ma®tin

O®jinal

Hiç Biri / İzmir

Alt 19-05-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Baskıda çeşitli kullanım alanlarında (tabela, bilboard vs) sorun yaşamak istemiyorsanız vektörel programları (İllustrator, Corul, Freehand) tercih etmenizde fayda var.

Ama photoshop harici bir program kullanamıyorsanız, logonun baskıda kullanılacağını düşünürsek Resulation: 300 / Color Mode: CMYK / Width-Height (cm olarak) mümkün oldukça büyük çalışın.

Dizlerimin üstünde yaşamaktansa, ayaklarımın üstünde ölmeyi tercih ederim...

Bu mesajdan alıntı yap
ßy_folkonsa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ßy_folkonsa

Grafiker / Hatay

Alt 19-05-2012 #3
vektörel olmayan bir logo yapacaksan(ki vektörel yapacak olsaydın photoshop'ta ne işin var Photoshopta Logo Yapmak İçin Ayarlar/Ölçüler Nasıl Olmalıdır ?) 350px genişlik - 400 px yükseklik yeterlidir diye düşünüyorum.

web tasarım yapacaksan tabloların ekran uyumu açısından 900px'e 900px yeterlidir diye düşünüyorum.

Resolution:300 dpi olsa iyidir.

renk moduda rgb'den şaşmayalım yani Photoshopta Logo Yapmak İçin Ayarlar/Ölçüler Nasıl Olmalıdır ?
Bu mesajdan alıntı yap

ma®tin

O®jinal

Hiç Biri / İzmir

Alt 19-05-2012 #4
renk moduda rgb'den şaşmayalım yani Photoshopta Logo Yapmak İçin Ayarlar/Ölçüler Nasıl Olmalıdır ?
Baskıda (kartvizit, broşür, afiş) kullanılacak bir logoda rgb mi çalışmalı?

Bu mesajdan alıntı yap

DreamSolAK

Öğrenci (Diğer) / Bursa

Alt 19-05-2012 #5
Sağolun arkadaşlar Photoshopta Logo Yapmak İçin Ayarlar/Ölçüler Nasıl Olmalıdır ?

Staj dosyam için logo yapacaktım web tasarım programlama okuyorum. Yani tasarım önemli sadece ince ayrıntılar önemli değil, baskıya da gitmeyecek. Photoshopta Logo Yapmak İçin Ayarlar/Ölçüler Nasıl Olmalıdır ?

Ve yaptım logoyu Photoshopta Logo Yapmak İçin Ayarlar/Ölçüler Nasıl Olmalıdır ?
Bu mesajdan alıntı yap
ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 19-05-2012 #6
İnce ayrıntılar önemli değilse RGB yerine CMYK kullanın bakalım önemli mi değil mi? Photoshopta Logo Yapmak İçin Ayarlar/Ölçüler Nasıl Olmalıdır ?DPhotoshopta Logo Yapmak İçin Ayarlar/Ölçüler Nasıl Olmalıdır ? Bütünü oluşturan detaylardır ve "şeytan ayrıntıda gizlidir" Tabii ki yine de sizin tercihiniz ...
Bu mesajdan alıntı yap

DreamSolAK

Öğrenci (Diğer) / Bursa

Alt 19-05-2012 #7
Okul için yapıyorum dedim farkındaysanız ? Programlama öğretmeni sizce bizden ne kadar iyi bir şey bekliyordur ? Bunu kastederek dedim önemli değil diye. Photoshopta Logo Yapmak İçin Ayarlar/Ölçüler Nasıl Olmalıdır ?
Bu mesajdan alıntı yap

ma®tin

O®jinal

Hiç Biri / İzmir

Alt 21-05-2012 #8
Sağolun arkadaşlar Photoshopta Logo Yapmak İçin Ayarlar/Ölçüler Nasıl Olmalıdır ?

Staj dosyam için logo yapacaktım web tasarım programlama okuyorum. Yani tasarım önemli sadece ince ayrıntılar önemli değil, baskıya da gitmeyecek. Photoshopta Logo Yapmak İçin Ayarlar/Ölçüler Nasıl Olmalıdır ?

Ve yaptım logoyu Photoshopta Logo Yapmak İçin Ayarlar/Ölçüler Nasıl Olmalıdır ?
Bu işi ileride yapmayı düşünmüyorsan sadece bir kereliğine bir çalışma yapacaksan sorun yok ama inan burada edindiğin çoğu bilgiyi okulda öğrenemezsin fazladan bilgi zarar getirmez. :wink:

Bu mesajdan alıntı yap
Grafink isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafink(38)

Clone Trooper

Sanat Yn. / İzmir

Alt 21-05-2012 #9
350 pixellik 300 dpi bir logoyu 3x3 metrelik bir totemde nasıl kullanacaksınız? acayip merak ediyorum...

Out of the code, into the fire...

Bu mesajdan alıntı yap

ma®tin

O®jinal

Hiç Biri / İzmir

Alt 21-05-2012 #10
350 pixellik 300 dpi bir logoyu 3x3 metrelik bir totemde nasıl kullanacaksınız? acayip merak ediyorum...
İş bittikten sonra totemin yanına bi dürbün veya teleskop yardımıyla logo izleme merkezi kurulabilir. Photoshopta Logo Yapmak İçin Ayarlar/Ölçüler Nasıl Olmalıdır ?D

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları