Photoshopta odun gövdesi oluşturmak

Photoshop - Photoshopta odun gövdesi oluşturmak Sponsorlu Bağlantılar 400x400 pixel ölçüsünde yeni bir dokuman açıyoruz.Arka plan rengini sarı ve kırmızı karışımlı bir renk kodu vererek o rengi yapıyoruz. Ben şahsen #ffa11a kodunu uyguladım. ve toolbars ın ...

Gökhan TEKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Alt 22-05-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

400x400 pixel ölçüsünde yeni bir dokuman açıyoruz.Arka plan rengini sarı ve kırmızı karışımlı bir renk kodu vererek o rengi yapıyoruz. Ben şahsen #ffa11a kodunu uyguladım.

ve toolbars ın üstündeki renk paletlerini ön tarafı kullandığımız kod “#ffa11a “ arka tarafı siyah olarak ayarlıyalım.

daha sonra yukardaki menülerde mevcut olan “ FİLTER” a girerek noise seçeneğini secin ve add noise ayarlarını resımde gordugumuz şekilde ayarlıyayıp tamam mı tıklayalım.

yukardaki işlemleri uyguladıkdan sonra fitler > blur > motion blur a giriyoruz.ve değerlerini resimdeki gibi yapıyoruz.

sonrasında layer fonksiyonel optionstan Duplicate Layer'a tıkladığımızda aynı layer dan bir tane daha oluşturmuş olucğız.

bu kopyası olan layer in opacity sini %30 olarak ayarlıyoruz. Resimde ki gibi bir renk olması gerekiyor opacity ayarlarını yaptıktan sonra.

“ FİLTER “ menüsünden Artistic >Poster Edges e girin ve resimdeki oranları verin …

ayarlarını yaptıkdan sonra .

“ FİLTER ” menüsünden Liquify ye girerek twirl fırçasını kullanarak . resmimi zi aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi hale getiriyoruz…Ben bu resime sağ ve soldan transformladım biraz.

son hali aşağıdaki resime yakın ise bu derside anlamış bulunuyoruz. Kolay gelsin … 
Not : tamamen benzetmek istenirse Fitler > sphear efekti ve birkaç gölge oyunları ve drop shadow 

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

gulum352 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gulum352

Grafiker / Kayseri

Alt 22-08-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
güzel anlatılmış...
teşekkürler Photoshopta odun gövdesi oluşturmak
Bu mesajdan alıntı yap
vasili_zaitzev isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vasili_zaitzev

Grafiker / Konya

Alt 22-08-2009 #3
Herşeyin bişeyi var dedirten bi ders olmuş emeğinize sağlık Photoshopta odun gövdesi oluşturmak
Bu mesajdan alıntı yap
sirine24 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sirine24(34)

Grafiker / İstanbul

Alt 22-08-2009 #4
fazydalı bir paylaşım oldu teşekkürler Photoshopta odun gövdesi oluşturmak
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
photoshopta, odun, gvdesi, oluturmak