Photoshop'ta Ölçülendirme Sorunu

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Photoshop'ta Ölçülendirme Sorunu Sponsorlu Bağlantılar Merhaba arkadaşlar 2560x1440 monitörle çalışıyorum ve bugüne kadar daha standart ölçülerdeki ekranlarda çalışırdım benimmi dengem şaştı yoksa cidden bir problemle mi karşı karşıyayım anlayamadım. Sorunum şu: basit bir ...

adamolacakyazar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

adamolacakyazar

Hiç Biri / İzmir

Alt 29-05-2015 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar 2560x1440 monitörle çalışıyorum ve bugüne kadar daha standart ölçülerdeki ekranlarda çalışırdım benimmi dengem şaştı yoksa cidden bir problemle mi karşı karşıyayım anlayamadım. Sorunum şu: basit bir şekilde 30x15 cm ederinde bir boş sayfa açıp çalışmaya kalkıyorum fakat o kadar ufak açılıyor ki sayfa asla 30x15 etmez diye düşünüyorum. Yanımda laptop'ıyla çalışan arkadaşımdan aynı ölçüde (milimetre olarak açtı yani 300x150) sayfa açıp bana göndermesini istedim ve gönderdi, bu da sandığımdan daha büyük göründü gözüme. Ya da bir başka örnek: corel'da 30x15 cm'lik bir alan açıyorum o daha mantıklı, makul bir orana sahip duruyor fakat shop'ta çok çok küçük duruyor %100'lük görünüme rağmen Photoshop'ta Ölçülendirme Sorunu Bu ölçü problemi birazcık bende gerçek ve aradığım 30x15 cm'in doğal halinin nasıl olmasını gerektirdiğini unutturdu bana. Photoshop'ta Ölçülendirme Sorunu Sorun neyden kaynaklanıyor veya bir sorun var mıdır bilmiyorum ama fikir bekliyorum dostlar Photoshop'ta Ölçülendirme Sorunu
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Pi Art isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Pi Art

Grafiker / İzmir

Alt 29-05-2015 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
sanırım resolution kısmınızda sorun var.Standartı 300 dür bilginize
Bu mesajdan alıntı yap
adamolacakyazar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

adamolacakyazar

Hiç Biri / İzmir

Alt 29-05-2015 #3
Evet onu fark etmemiştim değiştirince düzeldi gibi ama gözüme biraz dazla büyük görünüyor30x15 cm'e nazaran. Sence normal mi bu?

Bu mesajdan alıntı yap