photoshopta path ledğim resimi corele atınca zeminde beyaz bir fonla gelıyor bunu eng

Corel Draw - photoshopta path ledğim resimi corele atınca zeminde beyaz bir fonla gelıyor bunu eng ...

photoshopta path ledğim resimi corele atınca zeminde beyaz bir fonla gelıyor bunu eng
grifon isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grifon

Grafiker / İzmir

Alt 05-07-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

resmi photoshopta temizliyorum ama corele attıgımda sorun yasıyorum.corel 10 kullanıyorum ve bu programı pek bilmiyorum. yardımcı olursanız sevinirim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

josef29 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

josef29

Hiç Biri / İstanbul

Alt 05-07-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
photsptda layerli olarak arka fonu sil psd olarak kaydet corele import et gelir
Bu mesajdan alıntı yap
user82 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

user82

Grafiker / Kocaeli

Alt 05-07-2008 #3
resmi photoshopta temizliyorum ama corele attıgımda sorun yasıyorum.corel 10 kullanıyorum ve bu programı pek bilmiyorum. yardımcı olursanız sevinirim.
resmi path olarak kaydettikten sonra clipping path yapmadan once ctrl tusuna basılı tutarak pathe tıklayın ve pathi yani nesneyi secili hale getirin sonra chanels sekmesine gecerek yeni bir alpha kanalı olusturun boylece seciminiz alpha kanalı olarak kaydedilecektir daha sonra clippng path yapın ve tiff kaydedin etrafında beyazlık kalmadıgını goreceksiniz umarım yardımcı olmusumdur...
Bu mesajdan alıntı yap
grifon isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grifon

Grafiker / İzmir

Alt 06-07-2008 #4
tesekurler
Bu mesajdan alıntı yap
sifan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sifan

Grafiker / İzmir

Alt 18-07-2008 #5
kayıt ederken arka fonu transparan olarak kaydet ve eğer işinde gölge vs. falan da varsa ve onlarında görmek istiyorsan boş bir layer aç ve diğer layerlarla birleştir sonra corele importla...
Bu mesajdan alıntı yap
user82 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

user82

Grafiker / Kocaeli

Alt 18-07-2008 #6
kayıt ederken arka fonu transparan olarak kaydet ve eğer işinde gölge vs. falan da varsa ve onlarında görmek istiyorsan boş bir layer aç ve diğer layerlarla birleştir sonra corele importla...

bu dediğinizde bi yöntem ve biçok grafiker arkadas ki bende yakın zamana kadar bunu kullanıyodum ama bu sekilde yaptıgınızda dosya boyutu layerlı kaydettiğiniz için biraz daha büyük oluyor (clipping pathli kaydettiğim resim 5,87 MB iken save transparancy ile kaydettiğim resim 13,1 MB yer kapladı)içinde birden fazla sayıda resim olan corel dosyalarında bu makinanızı daha fazla kasar işinizi yavaslatır ama tabi her yiğidin yogurt yiyişi farklıdır photoshopta path ledğim resimi corele atınca zeminde beyaz bir fonla gelıyor bunu engphotoshopta path ledğim resimi corele atınca zeminde beyaz bir fonla gelıyor bunu eng
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
atınca, beyaz, bir, bunu, corele, eng, fonla, gelıyor, ledğim, path, photoshopta, resimi, zeminde