Photoshopta Patlama Yazı Efekti

Photoshop Dersleri - Photoshopta Patlama Yazı Efekti ...

Tylcn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Tylcn

Öğrenci (Diğer) / Adana

Alt 07-02-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Photoshopta Patlama Yazı Efkti

1-İstenilen boyutlarda zemini beyaz olacak şekilde yeni bir döküman açalım.Yazımızı yazdıktan sonra da yazı Layerının üstüne sağ tıklayıp “ rasterize type” diyelim.Tekrar yazı Layerımıza tıklayarak “duplicate layer” diyelim.Sonra ise “edit/fill” komutunu seçelim. Açılan pencerede “use” kısmını “white”, “mode” bölümünü de “multiply” olarak ayarlayalım.Sonra da” filter/blur/gaussian blur” seçeneğini uygulayalım.

2-Sonraki adım da ise “Filter/distort/polar coordinates” komutunu seçilir açılan pencerede “polar to rectangular” seçeneğini seçelim.

3-Çalışmamızı saat yönünde döndürmek için “image/rotate canvas/90CW” komutunu uygulayalım. Sonra “filter/stylize/wind” efektini kullanalım.Bu işlemi iki kez üst üste yapalım.(Ctrl+F)

4-Çalışmamızı daha belirgin hale getirmek için “image/adjust/auto levels” komutunu seçelim

5-Sonra ki adımda çalışmamızı siyah zeminle kaplayalım. Bunun için “Image/adjust/invert” komutunu kullanalım.

6-Daha önce yaptığımız gibi “filter/wind” komutunu iki kez uygulayalım.

7-Şimdi ki adım da “Image/rotate canvas/90CCW” komutunu uygulayalım. Sonra “filter/distort polat coordinate” komutunu kullanalım. Açılan pencerede “rectangular to polar” seçeneğini işaretleyelim.

8-Katmanın özelliğini “hard light” olarak ayarlarsanız yazımızın zemin içerisindeymiş gibi görünmesini sağlarız.

9-Son adım olarak çalışmamıza renk vermek için “image/adjust/hue saturation” adımını uygulabiliriz. Kendi isteğimize göre rengini ayarlayabiliriz.Ve çalışmamız bitmiştir.

NOT : Alıntıdır... Sorunla Karşılaşırsanız Yazın...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

karinca_52 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

karinca_52

Grafiker / Gümüşhane

Alt 07-02-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
tşkrler...............
Bu mesajdan alıntı yap
Nihat BAYSAL isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nihat BAYSAL(46)

Hiç Biri / Elazığ

Alt 07-02-2010 #3
Paylaşım için teşekkürler.
Bu kadar emek harcayıp alıntı dersler yerine kendinizin hazırlamış olduğu özgün dersleri yayınlamış olsanız,belli bir miktar ders paylaşımı sonrasında arı üyeliğe hak kazanmış olursunuz
Bu mesajdan alıntı yap

Tylcn

Öğrenci (Diğer) / Adana

Alt 07-02-2010 #4
Paylaşım için teşekkürler.
Bu kadar emek harcayıp alıntı dersler yerine kendinizin hazırlamış olduğu özgün dersleri yayınlamış olsanız,belli bir miktar ders paylaşımı sonrasında arı üyeliğe hak kazanmış olursunuz
inanın ki bilmiyordum ,arı üyeliğin bizzat kendimizin hazırlamış olduğu derslerle olduğunu.
Artık boş vakitlerimde kendim yaptığım dersleri paylaşmaya yöneleceğim, teşekkür ederim bilginiz için.
Bu mesajdan alıntı yap
Rylai isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Rylai

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 07-02-2010 #5
Paylaşım için teşekkürler güzel çalışma Photoshopta Patlama Yazı Efekti

Bu mesajdan alıntı yap
by_taner isimli Üye şimdilik offline konumundadır

by_taner

Fotoğrafçı / Ankara

Alt 08-02-2010 #6
arkadailar iyi güzel anlatıyosunuzda yazıyı nasıl yazıyoruz onuda anlatsaydın bari yeni başlayanlar var üstelik senin anlatımın ingilizce benim kullandığım program türkçe:S
Bu mesajdan alıntı yap
e.cay isimli Üye şimdilik offline konumundadır

e.cay

Baskıcı / Bursa

Alt 15-02-2010 #7
Eline sağlık güzel olmuş...
Bu mesajdan alıntı yap
artdevil isimli Üye şimdilik offline konumundadır

artdevil(35)

Grafiker / Sakarya

Alt 16-02-2010 #8
paylaşım için teşekkürler
ellerine emeğine sağlık
Bu mesajdan alıntı yap

Tylcn

Öğrenci (Diğer) / Adana

Alt 20-02-2010 #9
arkadailar iyi güzel anlatıyosunuzda yazıyı nasıl yazıyoruz onuda anlatsaydın bari yeni başlayanlar var üstelik senin anlatımın ingilizce benim kullandığım program türkçe:S
photoshop'u açtığında sol tarafta bir palet göreceksin, üzerinde araçlar bulunuyor... T şeklindeki yazı aracını aldığında herhangi bir bölgeye tıkladığında yazını yazabilirsin, yazı tipini,fontunu ayarlamak için de yazı aracı seçili iken, menü çubuklarının altındaki araç çubuğundaki seçenekler ile yazı fontunu ve boyutunu ayarlayabilirsin...Photoshop'u Türkçe yamayla kullanmanı da tavsiye etmem, ingilizce bir photoshop çıkınca karıştırırsın, ingilizceler kelimelerin akılda kalma oranı da yüksek , çünkü ilk duyduğun kelimeler kalıcılığı daha çok. kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap
.::.wisaL.::. isimli Üye şimdilik offline konumundadır

.::.wisaL.::.

Öğrenci (Grafik) / Sakarya

Alt 10-03-2010 #10
bunu çok beeniyorum bende "wisaL" yazmıştım eLLerine emeğine sağLık
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları