Photoshop'ta renk problemi

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Photoshop'ta renk problemi ...

egeser isimli Üye şimdilik offline konumundadır

egeser

Grafiker / İzmir

Dosya23

Alt 21-11-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba, Mac OS 10.7.4 kullanıyorum. Photoshop'ta da CS5. Çalışmayı yaptıktan sonra jpg'ye çevirdikten ve baskı alındıktan sonra renklerde bariz bir renk solması ortaya çıkıyor. Cam gibi görünen siyah renk baskıda da preview programında da solmuş görünüyor. Renk ayarlarıyla oynadım bir değişiklik olmadı, ayarları sıfırlattım yine aynı Photoshop'ta renk problemi Bilbord çalışmaları yapıyorum ve bilborda asılmış işler sanki 1 ay güneş altında kalıp da solmuş gibi görünüyor. Önizleme programında da solmuş renkler görünmesi sorunun Photoshop'tan kaynaklandığını düşündürüyor bana. Örnek resimler yükledim, bi bakabilir misiniz? Ne yapabilirim acaba, bilen var mı?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

CarverTD isimli Üye şimdilik offline konumundadır

CarverTD

Grafiker / İstanbul

Alt 21-11-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Resim Görünmüyor.
Bu mesajdan alıntı yap

egeser

Grafiker / İzmir

Alt 21-11-2012 #3
Merhaba, Mac OS 10.7.4 kullanıyorum. Photoshop'ta da CS5. Çalışmayı yaptıktan sonra jpg'ye çevirdikten ve baskı alındıktan sonra renklerde bariz bir renk solması ortaya çıkıyor. Cam gibi görünen siyah renk baskıda da preview programında da solmuş görünüyor. Renk ayarlarıyla oynadım bir değişiklik olmadı, ayarları sıfırlattım yine aynı Photoshop'ta renk problemi Bilbord çalışmaları yapıyorum ve bilborda asılmış işler sanki 1 ay güneş altında kalıp da solmuş gibi görünüyor. Önizleme programında da solmuş renkler görünmesi sorunun Photoshop'tan kaynaklandığını düşündürüyor bana. Örnek resimler yükledim, bi bakabilir misiniz? Ne yapabilirim acaba, bilen var mı?
Bu arada CMYK çalışıyorum.
Bu mesajdan alıntı yap

CarverTD

Grafiker / İstanbul

Alt 21-11-2012 #4
Siyah renkleri MULTIPLY yaptınmı peki...
Bu mesajdan alıntı yap

egeser

Grafiker / İzmir

Alt 21-11-2012 #5
Siyah renkleri MULTIPLY yaptınmı peki...
Pek profesyonel değilim malesef Photoshop'ta renk problemi
Multibly nasıl yapılır desem umarım çıldırmazsınız...
Resimleri yüklüyorum ama kaydolmuyor o yüzden birtürlü gösteremiyorum size Photoshop'ta renk problemi
Bu mesajdan alıntı yap

egeser

Grafiker / İzmir

Alt 21-11-2012 #6
Pek profesyonel değilim malesef Photoshop'ta renk problemi
Multibly nasıl yapılır desem umarım çıldırmazsınız...
Resimleri yüklüyorum ama kaydolmuyor o yüzden birtürlü gösteremiyorum size Photoshop'ta renk problemi
Pardon yaa ben nerelere gittim Photoshop'ta renk problemi
Hayır hiçbir layerda multiply yok.
CMYK'da sadece siyaha 100 verdiğimde berbat bir sonuç çıktı karşıma, ben de 74, 62, 55, 87 diye bir ton kullandım. Çok canlı bir siyah ama dediğim gibi baskıda ve önizleme programında otomakit olarak ölüyor renkler...
Bu mesajdan alıntı yap

CarverTD

Grafiker / İstanbul

Alt 21-11-2012 #7
Baskıya iş JPEG gönderilmez. TIFF gönder vede önizleme programlarını o kadar önemseme doğru renk photoshop'ta gördüğün renktir.
Bu mesajdan alıntı yap

egeser

Grafiker / İzmir

Alt 21-11-2012 #8
çok ağır oluyo tiff, benim jpegler bile çoğu zaman rapid üstünden gidiyor, Raket bilbord olunca... Tiff de denedim bir işimde onda da aynı oldu malesef. Photoshop'un bir renk planlaması varmıdır, nerden bulurum çok aradım internette bütün gördüklerimi yaptım hiçbirinden sonuç alamadım. Sonunda sıfırlattım ayarlarıPhotoshop'ta renk problemi Teşekkür ederim CarverTD, bana yardım etme isteğinden dolayı Photoshop'ta renk problemi
Bu mesajdan alıntı yap

CarverTD

Grafiker / İstanbul

Alt 21-11-2012 #9
önemli değil yardım edebildiysem ne ala. Birkaç şey daha var ama bunları ancak telefonda falan anlatabilirim sana. mali adresine at telefonunu arayım seni. Eğer MAC kullanıyorsan tabiki.
Bu mesajdan alıntı yap

egeser

Grafiker / İzmir

Alt 21-11-2012 #10
Üzgünüm, kötü bir tecrübeden dolayı numaramı vermeme prensibim var yanlış anlama. Üşenmezsen mesaj atmanı rica ederim, üşenirsen de canın sağolsun. Tekrar sağol Photoshop'ta renk problemi
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları