photoshopta renk sorunu

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - photoshopta renk sorunu Sponsorlu Bağlantılar photoshopta yaptığım el ilanında renkler farklı çıkıyor bunun sebebi ne olabilir arkadaşlar...

photoshopta renk sorunu
nesrinn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

nesrinn

Grafiker / Muğla

photoshopta renk sorunu

Alt 20-04-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

photoshopta yaptığım el ilanında renkler farklı çıkıyor bunun sebebi ne olabilir arkadaşlar
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

skyfox isimli Üye şimdilik offline konumundadır

skyfox

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 20-04-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
photoshopta yaptığım el ilanında renkler farklı çıkıyor bunun sebebi ne olabilir arkadaşlar
Bu soruya cevap verebilmenin tek yolu, sanırım fal bakmak..

Hiç değilse, renklerin farklı çıktığına nasıl karar verdiğinizi yazarsanız, sorunuz anlamlı olabilir belki..
Bu mesajdan alıntı yap
efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 20-04-2010 #3
RGB çalışıyor olabilirsiniz, (CMYK) çalışmalısınız; seçtiğiniz renkte color picker'da bakın, eğer görseldeki gibi bir ünlem işareti varsa basılabilir bir renk değildir. Ünleme tıklayınca size seçtiğiniz renge yakın bir güvenli renk verecektir. photoshopta renk sorunu
Bu mesajdan alıntı yap
nesrinn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

nesrinn

Grafiker / Muğla

Alt 21-04-2010 #4
bordo olan renk kahverengi çıkıyor fal bakmanıza gerek kalmadı photoshopta renk sorunu cmyk da çalıştım 300 dpi olarak yaptım bordo yerine kahverengi çıkıyor

Hayır ünlem işareti çıkmıyor cmyk da çalıştım ama sorun ne anlamadım photoshopta renk sorunu
Bu mesajdan alıntı yap
cesotti isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cesotti

Grafiker / İzmir

Alt 21-04-2010 #5
Mac'de çalışıp PC den baskıya gönderdiyseniz oluyor. Ben de yaşıyorum digital baskılarda bu sorunu. Digital aldığım yer pc kullanıyor ve yaptığım çalışmayı corele çekerek baskıya gönderiyor. Sonuç bir felaket... Hatta ilk başlarda kendimden şüphelenip bu işi bırakmayı düşünmedim değil photoshopta renk sorunu)
Bu mesajdan alıntı yap
Grafink isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafink(38)

Clone Trooper

Sanat Yn. / İzmir

Alt 21-04-2010 #6
kullandığınız bordo'nun cmyk değerleri bir bordo tonuna uyuyorsa mesela : 0, 100, 65, 28

gibi ve işi CMYK gönderiyorsanız.... Gidip o çıktıyı alan arkadaşa çemkiriniz. Kullandığı programın renk ayarlarını yapsın. Mesela cmyk gelen bir dökümanı otomatikman rgb ye çevirmesin... PS den çıktı alsın en temizi, Corel'i hiç bulaştırmasın.

akıllara zarar yapıyor bu işleri malesef ayarsız corel.

Ama renk değerleriniz bordoya değil kahverengiye denk geliyorsa, bir süre en azından renkleri anlayana kadar bir pantone kataloğu ile çalışmanızı öneririm. Apple, Lacie, Eizo markalı monitörler kullanmıyorsanız asla ekrana güvenmeyiniz...

bir diğer kafa ağrıtmayan yöntem ise ( doğru rnek değerleri ile çalıştığınızı varsayarak) işi PDF gönderin. Acrobattan bastırın.

Out of the code, into the fire...

Bu mesajdan alıntı yap
umtyldz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

umtyldz

Grafiker / İstanbul

Alt 23-04-2010 #7
Ekran ayarları da önemli. Ekranında bordo gördüğün şey aslında kahverengiye yakın bir renk olabilir. Her ekran her bilgisayar aynı rengi ekranda göstermez. Ama kullandığın rengin kesinlikle doğru olduğuna eminsen, daha önce aynı değerlerle doğru rengi bastırdıysan, farklı farklı bilgisayarlarda istediğin rengi görebiliyorsan matbaadan çözmesini istemelisin problemi.
Bu mesajdan alıntı yap
zeybek16 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

zeybek16

Grafiker / Bursa

Alt 30-04-2010 #8
cmyk çalış ünlem işaretine dikkat ederek renk belırle...sorun falan kalmaz siyah tonu verırkende c.45 m.45 y.45k.100 diye belırle siyah renkte akma olmasın...
Bu mesajdan alıntı yap
samavi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

samavi

Grafiker / Antalya

Alt 12-05-2010 #9
ilk seneler benzer ama farklı bir hata yapmıstım bende. Bordo olarak freehandde çalıştığım işi photoshop dökümanına cağırmıstım. Döküman CMYK idi fakat is baskıdan çıkınca bordo renk, kahverengiye dönmüstü. Sonradan baktım ki freehandeki ve fotoshoptaki bordo renk oranları aynı değil. ondan sonrada bu tip islerde eps yada pdf yapıp PS ye cağırmaya basladım.
Bu mesajdan alıntı yap