Photoshopta tek yüzey renk ayrımı ve serigraf

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Photoshopta tek yüzey renk ayrımı ve serigraf ...

jockerred1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

jockerred1

Grafiker / Bursa

Alt 07-05-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar...Site bulunmaz bir kaynak...çeşitli tekstil ürünleri için desen çalışmaları yapmaya merak saldım ancak renk ayrımı konusunda yardıma ihtiyacım var sorun ; tekstil baskısında renk ayrımı matbaa gibi değil renklerin üst üste binmemesi gerekiyor serigraf mantığı gibi olay corelde kolay fakat photoshopta içinden çıkamıyorum herhangi bir tekstil ürününü tarayıp deseni aldıktan sonra öneğin 6-7 renkli bir desen söz konusu bunları tek tek nasıl ayırıp filme gönderebiliriz...yardımcı olursanız sevinirim...hatta kuru sevinmeyle kalmaz...Photoshopta tek yüzey renk ayrımı ve serigraf
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

atamanuysal isimli Üye şimdilik offline konumundadır

atamanuysal

Grafiker / İzmir

Alt 08-05-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
path liyeceksin arkadaşım başka çaren yok. bi ara bende o işi yapmıştım insanı çıldırtır. extra renkler içinde pantone kataloğundan new channel olarak ilave edebilirsin
Bu mesajdan alıntı yap
jockerred1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

jockerred1

Grafiker / Bursa

öncelikle cevap için teşekkürler...

Alt 09-05-2009 #3
sanırım bu işin en pratiği yine corel ile oluyor gelen deseni vektörelse tabi önce renklerini belirliyorum sonra 4 rengi belirleyip yüzde yüz cmyk veriyorum ekstra renkleride pantone yaptığım zaman seperasyoda tek tek ayırıp üst üste binen renklerin altını boşaltıyor otomatik olarak ama pshoptaki path mantığı ile gidersek renklerin üst üste binmesini nasıl engelliycez dekupasyon yoluyla her rengi alırsak yani path olayı bir desen bir günde ancak çıkar o zaman birde empirme desen yaptığımızı düşünürsek yandık...
Bu mesajdan alıntı yap
worldshop isimli Üye şimdilik offline konumundadır

worldshop

Desinatör / Bursa

Alt 26-12-2009 #4
yaa şu konnuyu daha acık konusun dedığınızden hiç bişey anlamadm
Bu mesajdan alıntı yap