Photoshopta vektörel çıkış

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Photoshopta vektörel çıkış ...

fa sol fa sol isimli Üye şimdilik offline konumundadır

fa sol fa sol

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 08-01-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar merhaba. Öncelikle Photoshop konusunda hiç bir şey bilmiyorum desem yeridir şimdiye kadar Illustrator haricinde bir tasarım programı pek kullanmadım.

Almış olduğum brief'te belli bir logoyu tasarım içinde bulundurmam gerekiyor. Ancak briefle gelen logo jpg uzantılı(yüksek kalitede) Benim bu logoyu tasarım öğesi olarak kullanmam için vektörel hale getirmem ve parçalarına ayırmam gerekiyor bunu nasıl yapabilirim?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

skyfox isimli Üye şimdilik offline konumundadır

skyfox

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 08-01-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Şu konular işinize yarayacaktır:

Photoshopta bir resmi nasıl vektörel yaparım ??

photoshopta karakalem resmi vektörel yapma

Resmi Vektör'e Dönüştürme "Live Trace"

(Arayan buluyor.) Photoshopta vektörel çıkış
Bu mesajdan alıntı yap
cesar5x isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cesar5x

Hiç Biri / İstanbul

Alt 08-01-2012 #3
madem illustratör biliyorsun neden orda çizmiyorsun. Fotoşopta bilmiyorsun. Eğer biraz fotosop biliyorsan hatları seç. Onları Pad yap. Ai olarak export et. İllustratöre çağır. Orda renkler gözükmeye bilir. Renkleri tekrar uygula.
Bu mesajdan alıntı yap

fa sol fa sol

Alt 08-01-2012 #4
Yardimlariniz icin tesekkurler dogrusu biraz tembellik etmekteyim. cesar5x cizimi illustrator'de yapiyorum ama kullanmam gereken logo jpg ve illustrator'e import ettiğimde kenarları beyaz cikiyor o nokta sikintili dediklerini yapmaya calismaktayim.
Bu mesajdan alıntı yap
skyfox isimli Üye şimdilik offline konumundadır

skyfox

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 08-01-2012 #5
Yardimlariniz icin tesekkurler dogrusu biraz tembellik etmekteyim. cesar5x cizimi illustrator'de yapiyorum ama kullanmam gereken logo jpg ve illustrator'e import ettiğimde kenarları beyaz cikiyor o nokta sikintili dediklerini yapmaya calismaktayim.
Verdiğim bağlantıları incelemenizi öneririm. Photoshopta vektörel çıkış
Bu mesajdan alıntı yap

fa sol fa sol

Alt 08-01-2012 #6
şimdilik logo'yu tekrardan çizerek hallettim ve bunun için neredeyse yeni bir tipografi ailesi oluşturup büyük bir zaman kaybettim. Verdiğiniz linkleri üstünden bir geçmiştim ama biran önce yapmalıyım içgüdüsüyle bildiğimi okudum. Vermiş olduğunuz linkleri en kısa zamanda inceleyeceğim
Bu mesajdan alıntı yap
Onur DAL isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Onur DAL(36)

Eğitimci / Tokat

Alt 08-01-2012 #7
illustrator'a import etmeden önce photoshop'ta jpg resmi açıp "magic wand tool" aracıyla beyaz alanı seçip silin ve sonrasında görseli "png" olarak kaydederseniz ve "png" olarak import ederseniz illustrator'a beyaz kenarlarla karşı karşıya kalmazsınız (ufak bir ayrıntı ama önemli, çalışmayı "rgb" renk modunda kaydederseniz ancak kayıt seçenekleri içinde png uzantısını görebilirsiniz)...umarım faydalı olur tavsiyem kolay gelsin...
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
logo, photoshop vektor, vektörel