Photoshopta Web Tasarımı sorunu ( Yardım Pls )

Web Tasarımı - Photoshopta Web Tasarımı sorunu ( Yardım Pls ) Sponsorlu Bağlantılar Photoshopta Bir web sitesi tasarladım fakat lınk vermek ıcın sliceyle kesıkten sonra lınk atıcagım resımlerı kaydederken cok parca parca kaydedıyor ımage dosyasına ve buda sıte acılırken parca parca ...

patrol isimli Üye şimdilik offline konumundadır

patrol

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 04-07-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Photoshopta Bir web sitesi tasarladım fakat lınk vermek ıcın sliceyle kesıkten sonra lınk atıcagım resımlerı kaydederken cok parca parca kaydedıyor ımage dosyasına ve buda sıte acılırken parca parca resım halınde gelmesıne neden oluyo ve cok gec acılıyo sıte bunu nasıl duzeltebılrm?

BEYLER HARBIDEN KAFAYI YICEM BIRI YARDIM ETSIN...

slıce toolsla secıyorm yaptıgım templatesı fakat kaydederken htmlnın ımagesı olarak cok parcaladıgından ftpye attıgımzda cok boyut kaplıyo 6 mblara kadar cıkıyo ve sıte acılrken yavas ve parca parca acılıyor bılgısı olan bırı lutfen yardım etsın
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

asit isimli Üye şimdilik offline konumundadır

asit

Webmaster / Ankara

Alt 05-07-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
slice tool ile kestikten sonra kaydederken resimlerin kalitesini düşürebilirsin
html sayfa acıp düz renklerin geldiği yerlerin resimlerini silip bacground rengi koyabilirsin daha hızlı çalışır
Bu mesajdan alıntı yap
melihkoray isimli Üye şimdilik offline konumundadır

melihkoray

Eğitimci / İstanbul

Alt 05-07-2008 #3
6 mb olmaması lazım.. save for web'den kaydederken arkadaşın dediği gibi ayarlara bakıyorsunuz değil mi?..

aslında o görsellerde de ön yükleme yapılabilinir. Yani görüntüler yüklendikten sonra gelir site diyecektim fakat 6mb çok uçuk bir rakam Photoshopta Web Tasarımı sorunu ( Yardım Pls ) .. Tasarımı gönderebilirseniz ben de bakabilirim ama dediğim gibi öncelikle save for web olayına bir bakın..
Bu mesajdan alıntı yap
Gökhan TEKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Alt 05-07-2008 #4
http://www.grafikerler.net/photoshop...ools-t215.html
http://www.grafikerler.net/photoshop...lama-t197.html

Bu iki konuyu okuyun hala anlamadığınız bir yer var ise, sorun size yardımcı olalım. Ancak photoshop ta web sayfası hazırlamanın en ince ayrıntılarına kadar inen iki konu anlamayacağınızı zannetmiyorum yinede takıldığınız her hangi bir yerde bize çekinmeden sorabilirsiniz...
Bu mesajdan alıntı yap

patrol

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 05-07-2008 #5
o konularda sadece kullanım seklı yazıyor ya zaten templates hazırlama konusu sadece gorsel olarak cızım yapılmıs okadar slıce tools bolumude 3 tane resım var onları kesmısler benım anlatmak ıstedıgım butun templates sayfasını lınk koyacagım yerlerı kesıyorm dreamweaverdan lınk vermek ıcın slıceyle fakat cok gereksız ımagelere boluyo psd web tasarım kullanan arkadaslar varsa bana pm atarlarsa sewınırım gercekten cok sınır yaptım
Bu mesajdan alıntı yap

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Alt 05-07-2008 #6
Ben kullanıyorum ve anlatmak istediğinizi gerçekten anlamıyorum. Slice tool ile nasıl bir çok gereksiz yerleri bölüyorsunuz ? Tasarımınızı ona göre yapıp slice tool ile istediğiniz kadar az yada çok parçalara bölerek yapabilirsiniz. Ayrıca slice tool u sadece bir buton u kesmek için kullanmanız bence yanlış onun yerine dreaweaver ın özelliğini kullanabilirsiniz, yani görseli kesmeden yada parçalamadan buton verebilirsiniz. "gereksız ımagelere" demişsinzi slice tool un kontrolu sizin elinizde, kaç parçaya bölmek isterseniz o kadara böler aksi halde slice tool un sanal bir yapay zekası yoktur.

Eğer zorlanıyorsanız örneği yükleyin buraya bir göz atalım...
Bu mesajdan alıntı yap
asit isimli Üye şimdilik offline konumundadır

asit

Webmaster / Ankara

Alt 05-07-2008 #7
arkadaşın demek istediği slice tool ile parçalandığı zaman dikkat edilmezse resimler oluşturuyıor tasarım bozulmaması için parça olarak seçmediğiniz alanlar otomatik olarak parçalanıyor yoksa kafasından alan oluşturmuyor
Bu mesajdan alıntı yap

patrol

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 05-07-2008 #8
dreamweaverdan butonlara lınk atayamıyorm ıste slıceyle kesmeden tum sayfayı goruyor attıgımda sadece butonu alamıyorm dreamde
Bu mesajdan alıntı yap

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Alt 05-07-2008 #9
Kuralları okuyun. İnternet site adresi vermek yasaktır.

Gece sizin için dreamweaver da görselleri bölmeden nasıl link verilir bunun dersini sizin için hazırlıyacağım...
Bu mesajdan alıntı yap

patrol

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 05-07-2008 #10
ps alanında cok ıyıyıım fakat dreamweaverda sorunlar yasıyorm hazırlayacagın ders ıcın sımdıden cok tesekkurler ayrıca yardım etmek ısteyen herkes saolsun varolsun
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
photoshopta, pls, sorunu, tasarımı, web, yardım