photoshopta yaptığım vektörü eps olarak kullanmak istiyorum

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - photoshopta yaptığım vektörü eps olarak kullanmak istiyorum ...

apparent isimli Üye şimdilik offline konumundadır

apparent

Öğrenci (Grafik) / Ankara

Alt 05-06-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

photoshopta yalnızca pen tool ile yaptığım logoyu eps olarak kaydedip illustratorde ve corelde kullanmak istiyorum. elimde sadece illustrator programı var. logoyu photoshopta eps olarak kaydettiğim zaman illustratörde vektörel olarak açamıyorum. sanki bir jpeg dosyası gibi gözüküyor. bunu nasıl yapabilirim?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Nihat BAYSAL isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nihat BAYSAL(46)

Hiç Biri / Elazığ

Alt 05-06-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Photoshop vektörel tabanlı bir program olmadığı için bunu yapma şansınız yok.
Bu mesajdan alıntı yap
Tylcn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Tylcn

Öğrenci (Diğer) / Adana

Alt 05-06-2010 #3
Nihat Baysal'ın söylediği gibi çizimsel(vektör) program değil photoshop, piksel tabanlı olduğundan ! Neden illustrator da çizmeyi denemiyorsunuz ki? illustrator da pen tool var olarak biliyorum?
Bu mesajdan alıntı yap

apparent

Alt 05-06-2010 #4
neden illustratorde çizmeyi denemiyorum; bunun sebebi photoshopta çizdikten sonra vektöre style vermem :/
Bu mesajdan alıntı yap

Tylcn

Öğrenci (Diğer) / Adana

Alt 05-06-2010 #5
neden illustratorde çizmeyi denemiyorum; bunun sebebi photoshopta çizdikten sonra vektöre style vermem :/
illustrator'a aktarmanızın sebebi nedir?
Bu mesajdan alıntı yap

apparent

Alt 05-06-2010 #6
illustrator'a aktarmanızın sebebi nedir?
illustrator değil aslında matbaa eps veya cdr format istiyor. bu sebebten ötürü. ama psde eps olarak kaydettiğim zaman aide bir sorun olmadı zannedersem hallettim.
Bu mesajdan alıntı yap

Tylcn

Öğrenci (Diğer) / Adana

Alt 05-06-2010 #7
illustrator değil aslında matbaa eps veya cdr format istiyor. bu sebebten ötürü. ama psde eps olarak kaydettiğim zaman aide bir sorun olmadı zannedersem hallettim.
halletmenize sevindim, kolay gelsin ! photoshopta yaptığım vektörü eps olarak kullanmak istiyorum
Bu mesajdan alıntı yap

apparent

Alt 05-06-2010 #8
halletmenize sevindim, kolay gelsin ! photoshopta yaptığım vektörü eps olarak kullanmak istiyorum
teşekkür ederim photoshopta yaptığım vektörü eps olarak kullanmak istiyorum belki bu konuda sorun yaşayanlarada ekstra bilgi olur.

yaptığım aşamaları anlatayım;
logoyu a4 kağıdı boyu büyüklüğünde psde eps olarak kaydettim. ve aide açıp çözünürlüğünü kontrol ettim. herhangi bir bozulma olmadı. layerler birebir aiye geçti bu konudada sorun olmadı. daha sonra aide hem cd hem ai kaydettim.
Bu mesajdan alıntı yap

Tylcn

Öğrenci (Diğer) / Adana

Alt 05-06-2010 #9
teşekkür ederim photoshopta yaptığım vektörü eps olarak kullanmak istiyorum belki bu konuda sorun yaşayanlarada ekstra bilgi olur.

yaptığım aşamaları anlatayım;
logoyu a4 kağıdı boyu büyüklüğünde psde eps olarak kaydettim. ve aide açıp çözünürlüğünü kontrol ettim. herhangi bir bozulma olmadı. layerler birebir aiye geçti bu konudada sorun olmadı. daha sonra aide hem cd hem ai kaydettim.
Öyleyse sonuç şu mu çıkıyor; Ps de çizim yapıyor isek, büyük çözünürlükte bir sayfa içinde logo vb. çalışmamızı yapalım daha sonra corel & Fr ,Ai de açtığımızda herhangi bir bozulma ile karşılaşmayız...

apparent

Alt 05-06-2010 #10
Öyleyse sonuç şu mu çıkıyor; Ps de çizim yapıyor isek, büyük çözünürlükte bir sayfa içinde logo vb. çalışmamızı yapalım daha sonra corel & Fr ,Ai de açtığımızda herhangi bir bozulma ile karşılaşmayız...

büyüklüğünün önemi yok. ben psde verdiğim efeklerin illustratorde uygun boyutta net görünmesi için büyük kaydettim. efektlerde malesef bozulma oluyor. bunun akabinde düz efektsiz bir kaç çizim yaptım bunlarda hiç bir sorun olmadı.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları