Photoshoptan Baskıya Gönderilecek Bir Kartvizit (Lütfen Yardım)

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Photoshoptan Baskıya Gönderilecek Bir Kartvizit (Lütfen Yardım) ...

wed-design isimli Üye şimdilik offline konumundadır

wed-design

Öğrenci (Diğer) / Kütahya

Alt 13-03-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Photoshoptan kartvizit çalışması yaptım ve bastırdım ama çok kötü çıkmış. Nelere dikkat etmeliyim. Kapkara çıkmış. Çalışma hangi formatlarda olmalıdır.
Anlatacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

MiRaY GÜÇLÜ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

MiRaY GÜÇLÜ(29)

Grafiker / İzmir

Alt 13-03-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Photoshopta yaptıgınız kartvizit çalışmasını TIFF. formatıyla göndere bilirsiniz..

Başarılar Diliyorum...
Bu mesajdan alıntı yap

wed-design

Alt 13-03-2010 #3
Photoshopta yaptıgınız kartvizit çalışmasını TIFF. formatıyla göndere bilirsiniz..

Başarılar Diliyorum...
Tamam da rgb mi hangi formatta başlıyacağım.
Bu mesajdan alıntı yap
hunterboy isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hunterboy

Grafiker / İstanbul

Alt 13-03-2010 #4
CMYK göndermen lazım matbaaya 300 DPI ve TIFF formatında.

Ama nacizane fiktim vektörel bir programda kartvizit yaparsan daha sağlıklı sonuç alabilirsin.
Bu mesajdan alıntı yap

wed-design

Alt 13-03-2010 #5
CMYK göndermen lazım matbaaya 300 DPI ve TIFF formatında.

Ama nacizane fiktim vektörel bir programda kartvizit yaparsan daha sağlıklı sonuç alabilirsin.
300 DPI yazan yeri bulamadım diğerlerini ayarladım ama onu bulamadım nereden ayarlayacağız onu?
Bu mesajdan alıntı yap
Tylcn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Tylcn

Öğrenci (Diğer) / Adana

Alt 13-03-2010 #6
300 DPI yazan yeri bulamadım diğerlerini ayarladım ama onu bulamadım nereden ayarlayacağız onu?
çalışmanı hazırlarken , crop tool aracı ile çalışmanın boyutunu belirleyebilirsin...
crop toolu seçtikten sonra menü çubuklarının altındaki araç çubuklarında yükseklik,uzunluk ve dpi bölümüne yazabilirsin Photoshoptan Baskıya Gönderilecek Bir Kartvizit (Lütfen Yardım)
veya photoshopta açık olan bir çalışmanın başlık çubuğuna sağ tıklayarak çıkan seçeneklerden images size der, Resolution : buraya dpi yazabilirsin.
ya da en basitinden :
İmage>images size > Gelen pencere de resolution bölümüne dpi yaz.
Çalışmana başlamadan yap çünkü, ps piksel tabanlı bi program olduğundan, dpi yükseltirsen çözünürlüğü büyütmenin bir anlamı kalmaz
Bu mesajdan alıntı yap

wed-design

Alt 13-03-2010 #7
çalışmanı hazırlarken , crop tool aracı ile çalışmanın boyutunu belirleyebilirsin...
crop toolu seçtikten sonra menü çubuklarının altındaki araç çubuklarında yükseklik,uzunluk ve dpi bölümüne yazabilirsin Photoshoptan Baskıya Gönderilecek Bir Kartvizit (Lütfen Yardım)
veya photoshopta açık olan bir çalışmanın başlık çubuğuna sağ tıklayarak çıkan seçeneklerden images size der, Resolution : buraya dpi yazabilirsin.
ya da en basitinden :
İmage>images size > Gelen pencere de resolution bölümüne dpi yaz.
Çalışmana başlamadan yap çünkü, ps piksel tabanlı bi program olduğundan, dpi yükseltirsen çözünürlüğü büyütmenin bir anlamı kalmaz
Tamam çok sağol orasını biliyodum da DPI olduğunu bilmiyordum teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap