Photoshoptan Corele Çizim Aktarma Saatlerce Çizime SON

Photoshop - Photoshoptan Corele Çizim Aktarma Saatlerce Çizime SON Sponsorlu Bağlantılar Photoshop u açıyor ve çizim yapmak istediğimiz resmi çağırıyoruz. Sonra Layerdan dosya kilidini çift tıklayarak açıyoruz. Magic Wand Tools'u seçip çizim olarak istediğimiz yerleri tıklamaya başlıyoruz. Sonra Paths ...

Konu Kapatılmıştır
grafiozo isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafiozo

Grafiker / Balıkesir

Alt 16-10-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Photoshop u açıyor ve çizim yapmak istediğimiz resmi çağırıyoruz. Photoshoptan Corele Çizim Aktarma Saatlerce Çizime SON
Sonra Layerdan dosya kilidini çift tıklayarak açıyoruz.
Magic Wand Tools'u seçip çizim olarak istediğimiz yerleri tıklamaya başlıyoruz.
Sonra Paths bölümüne gelip özelliklerine yani küçük play düğmesine basıyoruz ve çıkan pencerede 'Make work path'e tıklıyoruz.
Karşımıza Work Path'in penceresi çıkacak burda Tolerans değeri isteyecek bu çizimlerin kenar yumuşaklık değeridir.
Bence ellemeyin. Bu pencerede okey diyoruz. Şimdiye kadar Magic Wand Tool ( Seçme sihirbazı ) ile resim üstünde seçtiğimiz seçimi çizime çevirdik peki bunu nasıl corele aktarırız. Şimdi işte can alıcı nokta :

Photoshop'ta File -> Export -> Paths Illustrator 'e tıklıyoruz. Karşımıza bir pencere çıkacak burda dosyanıza bir isim verin ve dosya türünü (AI) olarak seçin ve kayıt edin.
Photosopla işimiz bu kadar. Corel Draw'ımızı açıyoruz. Ve boş bir döküman açıyoruz ve
File -> Import ile photoshopta kayıt ettiğimiz dosyayı buraya çağırıyoruz. Ve sayfamıza yapıştırıyoruz. Şimdi burda çok ilginç bir olay karşınıza seçimli bir şey geliyor ama bomboş bir şey sakın üzülmeyin.
Photoshoptan Corele Çizim Aktarma Saatlerce Çizime SON Yapmanız gereken renklerde siyah veya başka bir rengin üzerine gelip sol tuşa basmak. Bomboş gelmesinin sebebi Photoshop'ta Stroke vermeyişimizdir. Çizimimiz Corele geldi. Bazı çizimlerde çizimlerin içinde çizimler olabilir bunlar buraya ilk getirdiğiniz zaman gözükmez. Lamelif'in üstündeki ötrenin içi boş olması lazım normaldePeki ne yapacaz çok basit bir Corel çizim hamlesi. Şeklimizi seçiyoruz farkettiseniz seçim Group lu Ungroup All diyoruz ve seçimin üstünde iken sağ tuşa basıp Combine diyoruz
Yani seçimdeki tüm çizimleri seçip birleştir diyoruz bunu dedikten sonra Lamelif 'in üstündeki ötrenin içinin boşaldığını göreceksiniz. Evet işte bu kadar. Artık istediğinizi yapın. Ben biraz uzun anlattım ama bir kere deneyin ne kadar basit olduğunu göreceksiniz yoksa siz hala ben saatlerce çizerem mi diyorsunuz ???

Kendi geliştirdiğim bir yöntemdir normalde herkes saklıyor bu bilgileri bence saçma. Herkes bildiğini paylaşmalı bence.

Bu arada bu çizimde yazan : Muhammedun Rasulullah " Muhammed, Allah'ın Rasülüdür."
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

N/A1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

N/A1(36)

Alt 16-10-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
teşekkürler güzel bir anlatım. Seçimleri vektörel olarak diğer vektör programlarına atabilmek Photoshop'un güzel özelliklerinden birisi...
Ali Emre isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ali Emre(27)

Webmaster / İzmir

Alt 16-10-2007 #3
teşekkürler dostum güzel paylaşım..
grp38 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grp38(46)

Grafiker / Kayseri

Alt 18-10-2007 #4
güzel bir paylaşım teşekkür
graphblues isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graphblues(31)

Hiç Biri / Antalya

Alt 20-10-2007 #5
harike yaa bunu için çok uğraşmıştım sonunda bize anlattığını rahatladım uğraştığım buydu....Paylaşım çok teşekkür ederim
MehmetGrafiQ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

MehmetGrafiQ

Grafiker / Konya

Alt 26-10-2007 #6
kusura bakmayın ama bunu yeni baslayan grafikerler bile biliyor photoshoop 3 den beri bilinen ve uygulanan bir yöntemdir zaten. Eskiden dekupeli işlerin sağlıklı çıkması için fh de bu yöntem kullanılarak montaj yapılırdı. Photoshoptan Corele Çizim Aktarma Saatlerce Çizime SON
sdtr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sdtr(39)

Grafiker / Çorum

Alt 26-10-2007 #7
arkadaş bilmeyenler için yapmış
kara kule isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kara kule

Grafiker / İstanbul

Alt 26-10-2007 #8
arkadaşlar bi konuyu atlamayalım. bu işlem sadece yüksek çözünürlüklü resimlerde olumlu sonuç verir. ufak resimlerde yine çizmek zorunda kalabilirsiniz.

bir ekleme daha yapacak olursam corelde "trace bitmap" işlemi de aynı şeyi yapabiliyor.
(tabii yine yüksek çözünürlüklü resimlerde)
N/A1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

N/A1(36)

Alt 26-10-2007 #9
kusura bakmayın ama bunu yeni baslayan grafikerler bile biliyor photoshoop 3 den beri bilinen ve uygulanan bir yöntemdir zaten. Eskiden dekupeli işlerin sağlıklı çıkması için fh de bu yöntem kullanılarak montaj yapılırdı. Photoshoptan Corele Çizim Aktarma Saatlerce Çizime SON
Sonuçta bilmeyen arkadaşlarımız da olabilir. Arkadaşımızın emeğine saygı göstermenizi rica ediyorum...

arkadaşlar bi konuyu atlamayalım. bu işlem sadece yüksek çözünürlüklü resimlerde olumlu sonuç verir. ufak resimlerde yine çizmek zorunda kalabilirsiniz.

bir ekleme daha yapacak olursam corelde "trace bitmap" işlemi de aynı şeyi yapabiliyor.
(tabii yine yüksek çözünürlüklü resimlerde)
Resim düşük çözünürlükte de olsa seçim araçları ile seçip, o seçimi bir Path e dönüştürüpte atabiliriz. Arkadaşımızın anlattığı yöntem diğer vekrörel progrmlardaki trace işleminden farklıdır ve daha iyi sonuç verir.
karmaskesi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

karmaskesi

Matbaacı / Bitlis

Alt 26-10-2007 #10
güzel bir anlatım
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Konu Kapatılmıştır

Tags
photoshoptan corele cizim, photoshoptan corele, corele cizim aktarma, saatlerce cizime son