Photoshoptan Freehanda Sorun

Freehand - Photoshoptan Freehanda Sorun Sponsorlu Bağlantılar Photoshopta yaptığım kapağı (cmyk olarak) freehanda tiff olarak geçirdiğimde renklerde farklılaşma oluyor. ne yapmalıyım? photoshopta mı düzenleme yapmam lazım yoksa freehandde mi. bilenler lütfen yardımcı olsun....

Marcher isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Marcher

Eğitimci / Sivas

Dosya23

Alt 27-08-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Photoshopta yaptığım kapağı (cmyk olarak) freehanda tiff olarak geçirdiğimde renklerde farklılaşma oluyor. ne yapmalıyım? photoshopta mı düzenleme yapmam lazım yoksa freehandde mi. bilenler lütfen yardımcı olsun.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

rhinokurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır

rhinokurt

Grafiker / İstanbul

Alt 28-08-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Photoshopta yaptığım kapağı (cmyk olarak) freehanda tiff olarak geçirdiğimde renklerde farklılaşma oluyor. ne yapmalıyım? photoshopta mı düzenleme yapmam lazım yoksa freehandde mi. bilenler lütfen yardımcı olsun.
Programlar arası renk farkı muhakkak vardır ama yaşadığınız sorun ekran görüntüsüyle alakalı. (Sakın tif resminizi Freehand'i esas alıp tekrar düzeltmeye çalışmayın. Freehand renkleri hatalı gösteriyor çünkü...)

Freehand ekranındaki renkleri doğru görmek için:
(Freehand 10 kullanıyorum ben. 11 versiyonunda da benzer ayar olması lazım) Edit Menüsüden Color'u seçip Monitor simulates sekmesini Seperations printer olarak işaretleyince freehand dosyasındaki renk görünümü orjinaline yaklaşabilir.

(Yazıcıdan çıktı alacaksanız RGB tif kopyasıyla almanızı tavsiye ederim. Ayar yapılsa bile CMYK çıktılar olduğundan koyu-kontrast çıkabilir)
Bu mesajdan alıntı yap