Photoshoptan Freehande aktarım

Freehand - Photoshoptan Freehande aktarım ...

melihkoray isimli Üye şimdilik offline konumundadır

melihkoray

Eğitimci / İstanbul

Alt 25-12-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar, photoshopta bir kitap kapağı hazırladım, boyut direk A4 .. Aynı oranlarda freehand sayfam da açık. Photoshoptan TIFF olarak kaydediyorum resmi, freehand'de import diyip tıff'i seçtigimde resim açılıyor fakat biraz patlak geliyor sanki, simsiyah arkafon önde ninja resmi var düşünün, kenarlarında mavi mavi pixeller görüyorum vs.. Neden olabilir sizce?

Bir sorum daha olacak photoshopta %100 yaptığım zaman bu resmi çok ama çok büyüyor tahmin edersiniz, freehandde %100 yaptığım zaman ise tüm resmi ekranda görebiliyorum.. Yani freehanddeki %100 mantığı nedir? sayfaya göre mi %100 diyor gerçek boyut o olmamalı çünkü, şayet freehand resmi oldugundan küçük tutuyorsa o yüzden patlak görüyor da olabilirim resmi.. Kafam çok karıştı daha da karışmadan bırakiyim ki sizlerin de kafalar karışmasın sayemde Photoshoptan Freehande aktarım Anlayan anlamıştır problemi, şimdiden teşekkür ederim arkadaşlar
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

aDoBe isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aDoBe(47)

Grafiker / Gaziantep

Alt 25-12-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Arkadaşlar, photoshopta bir kitap kapağı hazırladım, boyut direk A4 .. Aynı oranlarda freehand sayfam da açık. Photoshoptan TIFF olarak kaydediyorum resmi, freehand'de import diyip tıff'i seçtigimde resim açılıyor fakat biraz patlak geliyor sanki, simsiyah arkafon önde ninja resmi var düşünün, kenarlarında mavi mavi pixeller görüyorum vs.. Neden olabilir sizce?

Bir sorum daha olacak photoshopta %100 yaptığım zaman bu resmi çok ama çok büyüyor tahmin edersiniz, freehandde %100 yaptığım zaman ise tüm resmi ekranda görebiliyorum.. Yani freehanddeki %100 mantığı nedir? sayfaya göre mi %100 diyor gerçek boyut o olmamalı çünkü, şayet freehand resmi oldugundan küçük tutuyorsa o yüzden patlak görüyor da olabilirim resmi.. Kafam çok karıştı daha da karışmadan bırakiyim ki sizlerin de kafalar karışmasın sayemde Photoshoptan Freehande aktarım Anlayan anlamıştır problemi, şimdiden teşekkür ederim arkadaşlar
simdi ilk soruna yanıt vermeye çalışayım. renklerin patlak olmasının nedeni frehand in renk ayarlarının yapılmamış olmasıdır. resminin kırık yeni rezolasyonu düşük gibi görünme nedeni ise ekran rezolasyonunun düsük olmasıdır. bunu yükseltmek için Preferences menüsünda Redraw kısmında ayarlaya bilirsin.

gelelim ikinciyi soruya % 100 görüntü sadece senin ekranda görebildiğin birebir boyutudur. kağıt üstündeki birebir değildir.

sadece kağıt üstünde nasıl görüneceği konusunda üç aşağı beş yukarı itir vermek amacındadır.
Bu mesajdan alıntı yap
keskintepe isimli Üye şimdilik offline konumundadır

keskintepe(32)

Grafiker / İstanbul

Alt 07-01-2008 #3
selam arkadaslar melih koray arkadasımızın dediği gibi photoshopta hazırlamıs olduğum bir çalışmayı renk değerlerinin bozulmadan freehand'e nasıl atabilirim. Adobe arkadasımızın dediği gibi Preferences ve Redraw kısmından ayarları default yaptım yalnız sonuc değişmedi ? Yardımcı olursanız sevinirim.
Bu mesajdan alıntı yap
Bekkaya isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Bekkaya(38)

Grafiker / Gaziantep

Alt 08-01-2008 #4
selam arkadaslar melih koray arkadasımızın dediği gibi photoshopta hazırlamıs olduğum bir çalışmayı renk değerlerinin bozulmadan freehand'e nasıl atabilirim. Adobe arkadasımızın dediği gibi Preferences ve Redraw kısmından ayarları default yaptım yalnız sonuc değişmedi ? Yardımcı olursanız sevinirim.
Freehand'tan ekport yapın fakat tif yerine eps olarak kaydedin ve eps'yi photoshop ile açın. Renkler freehand'deki ile birebir çıkar
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 08-01-2008 #5
photoshop ta yaptığın bi işi freehand e atmanın tek yolu onu tiff olarak yani resim olarak alman. o zaman renklerde bi değişme olmaz.çünkü resim olarak görür. Eğer almak istediğin nesnenin arkasını boş istiyorsan Photoshop' ta almak istediğini path yapıcaksın.onu daha sonra clipping path yapacaksın.ve o dosyayı kaydededeceksin. o zaman sadece seçtiğini yeri alırsın. Bi şey daha eklim. Eğer photoshop tan herhangi bir şeyi alacaksan path i exporttan ai 8 formatında export edeceksin. Onu bölece vektörel almış olursun.
Bu mesajdan alıntı yap
keskintepe isimli Üye şimdilik offline konumundadır

keskintepe(32)

Grafiker / İstanbul

Alt 09-01-2008 #6
teşekkürler o sorunu baska bir yolla hallettim Photoshoptan Freehande aktarım
Bu mesajdan alıntı yap
deiem29 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

deiem29

Grafiker / İstanbul

Alt 31-03-2008 #7
arkadaşım en ii yolu eps yapman sana tek tavsiyem bu diğerlerinde bozulma olabiliyo ama bu kesin çözüm
Bu mesajdan alıntı yap
grafiker.iso isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafiker.iso

Grafiker / Ankara

Alt 06-04-2008 #8
prefrenceste colors seçeneğinde Color managementten Kodak Digital Science. Setup'tan da Sepetarion veya composite printer'i seçensen renklerin patlaklığı ortadan kalkar. Eğer dökümanın çok yüklü ise ve fazla zorlarsan yine patlak gösterebilir. O zaman seçtiğin printer'i değiştir. (Seperation veya composite)
Bu mesajdan alıntı yap
BUYUDUKCE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

BUYUDUKCE

Grafiker / İstanbul

Alt 07-04-2008 #9
Photoshopta ÇaliŞtiĞiniz Bİr İŞİn Freehandde GÖrÜntÜsÜ Önemlİ DeĞİl.sonuÇta Baskida Çikacak Olan Sİzİn GerÇek ÇaliŞmaniz Yanİ Photoshopta ÇaliŞtiĞiniz Renklerdİr.
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
photoshop freehand resim