Php konusunda yardım

Php, Asp, Perl, Html - Php konusunda yardım ...

Php konusunda yardım
Nihat BAYSAL isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nihat BAYSAL(46)

Hiç Biri / Elazığ

Php konusunda yardım

Alt 17-04-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar Bir kaç sorum olacak.

Ben Bilgisayarıma Phptriad'ı kurdum.Sorunsuz çalışıyor.Ancak takıldığım yerler var.

1.Php uzantılı dosyaları localhost'umda görüntüleyebilmem için hangi klasöre atmalıyım?

2.Php-Nuke 8.0 var elimde.Bunu kurup localhostumda denemek istiyorum.Kurulumunu ve localhost'da görüntüleyebilmem için izlemem gereken yolları anlatabilecek (mümkünse resimli) arkadaşlardan yardım talep ediyorum.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

blueden isimli Üye şimdilik offline konumundadır

blueden

Hiç Biri / Konya

Alt 17-04-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Php dosyalarınızı localhost üzerinde görüntüleyebilmeniz için C:\Program Files\Apache Group\Apache\htdocs\pma ; [COLOR="Red"]pma[/COLOR] klasörüne atmalısınız.

Localhost/[COLOR="Red"]pma[/COLOR]/index.php

Kolay gelsin...
Bu mesajdan alıntı yap
Nihat BAYSAL isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nihat BAYSAL(46)

Hiç Biri / Elazığ

Alt 17-04-2009 #3
Php dosyalarınızı localhost üzerinde görüntüleyebilmeniz için C:\Program Files\Apache Group\Apache\htdocs\pma ; [COLOR="Red"]pma[/COLOR] klasörüne atmalısınız.

Localhost/[COLOR="Red"]pma[/COLOR]/index.php

Kolay gelsin...
Teşekkürler.açıklamanız için.Ancak ikinci sorum cevapsız kalmışPhp konusunda yardım Yardımcı olursanız sevinirim.
Bu mesajdan alıntı yap
sevimsli isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sevimsli

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 17-04-2009 #4
Valla ben epey uzun zamandır php olarak benim için şahsi düşüncem şu anda en avantajlı dil asp.net dillerinden biridir. Bunun içinde günümüzde .net çatısı altında yapılabilmış çok güzel uygulamalar mevcut...Burdaki arkadarşlarının tümünün yazılarında doğruluk payı var ancak neden sadece php ile asp hakkında bahsediliyor anlayamıyorum . Bende .net çatısını yeni öğrenmeye çalışan biri olarak lütfen .net konusundada kıyaslama hakkında paylaşım yapacak arkadaşları bekliyorum ...Gördüğüm bir çok yenilik ve uygulama bazında .net daha avantajlı ve daha güvenli geldi bana ancak diğer konulardaki avantajları hakkında yanılıyor olabilirim ... Lütfen bu konuyada değinebilirmisiniz ?
Bu mesajdan alıntı yap
sevimsli isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sevimsli

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 19-04-2009 #5
Valla ben epey uzun zamandır php olarak benim için şahsi düşüncem şu anda en avantajlı dil asp.net dillerinden biridir. Bunun içinde günümüzde .net çatısı altında yapılabilmış çok güzel uygulamalar mevcut...Burdaki arkadarşlarının tümünün yazılarında doğruluk payı var ancak neden sadece php ile asp hakkında bahsediliyor anlayamıyorum . Bende .net çatısını yeni öğrenmeye çalışan biri olarak lütfen .net konusundada kıyaslama hakkında paylaşım yapacak arkadaşları bekliyorum ...Gördüğüm bir çok yenilik ve uygulama bazında .net daha avantajlı ve daha güvenli geldi bana ancak diğer konulardaki avantajları hakkında yanılıyor olabilirim ... Lütfen bu konuyada değinebilirmisiniz ?
Pardon özür ben yanlış yere yazmışım adminler bu konuyu yerine açarsa sevineceğim ...
Bu mesajdan alıntı yap