php link koruma

Php, Asp, Perl, Html - php link koruma ...

php link koruma
guvenlik isimli Üye şimdilik offline konumundadır

guvenlik

Grafiker / Ankara

php link koruma

Alt 07-04-2014 #1
Sponsorlu Bağlantılar

s.a. arkadaşlar php ile yaklaşık 6 aydır ilgileniyorum. sitelerde dolaşırken bir sitede logolar.php?id=2 diye yazan yeri ben logolar.php?id=3 yaptım adres çubuğundan kendim elimle değiştirdim. ama 3 nolu id ye gitmedi ana sayfa ya gitti. böyle birşey yapmak istiyorum izleyeceğim yok nedir. bir örnekle açıklayacak arkadaş varmı? hayırlı işler
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

mrtdrn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mrtdrn

Webmaster / Kayseri

Alt 21-05-2014 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
.htaccess dilini incele derim
Bu mesajdan alıntı yap
Salamander isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Salamander

Webmaster / Ankara

Alt 28-04-2015 #3
.htaccess'den ziyade php kısmından halletmenizi öneririm. Bu olaya ihtiyaç duyabileceğiniz iki nokta geliyor şu an aklıma. İlki izni olmayan üyenin sayfaya erişme isteği. Mesela id=20 sayfasını düzenlemeye yetkiliyim ancak id=21 sayfası ise başka bir üyeye ait. Bu durumda sayfa başında kontrol yaparsınız. Oturum açmış kullanıcı bu içeriğe erişime yetkili değilse ana sayfaya ya da bu sayfaya erişim izniniz yok sayfasına yönlendirirsiniz. Diğer durum isee içeriğin olmaması. Örneğin id=2 olan sayfa var ama id=3 yok. Bu durumda da sayfanın üst kısmında içerik var mı diye kontrol edersiniz. Yoksa ana sayfaya ya da 404 sayfasına yönlendirirsiniz. Genel mantık bu şekilde. Bolca kontrol.
Bu mesajdan alıntı yap