Php Mi , Asp mi _?

Php, Asp, Perl, Html - Php Mi , Asp mi _? Sponsorlu Bağlantılar Mrhb arkadaşLar programlama öğrenmek istiyorum fakat hangisini öğrenirsem daha faydalı olacağını bilmiyorum... Bu konuda fikri olan arkadaşLar yardımcı olurLarsa diğer arkdaşLar içinde iyi olucaktır.. TşkLer.......

Php Mi , Asp mi _?
!!! Doqan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

!!! Doqan

Webmaster / Kocaeli

Dosya23

Php Mi , Asp mi _?

Alt 07-03-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Mrhb arkadaşLar programlama öğrenmek istiyorum fakat hangisini
öğrenirsem daha faydalı olacağını bilmiyorum...
Bu konuda fikri olan arkadaşLar yardımcı olurLarsa diğer arkdaşLar içinde
iyi olucaktır..
TşkLer....
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

barisk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

barisk(26)

Öğrenci (Diğer) / Tekirdağ

Alt 07-03-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Şuan okulda asp.net görüyorum..Ama bana kalırsa php daha iyi..Php Mi , Asp mi _?
Bu mesajdan alıntı yap
damla1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

damla1(32)

Grafiker / İstanbul

Alt 07-03-2009 #3
Benim bir fikrim yok ama şirketteki yazılımcı arkadaşlar php daha iyi diyor.
Bu mesajdan alıntı yap
mahoo22 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mahoo22(33)

Webmaster / Kayseri

Alt 09-03-2009 #4
bende php öğreniyorum,php iyi diyorum
Bu mesajdan alıntı yap
phoneman isimli Üye şimdilik offline konumundadır

phoneman

Webmaster / İstanbul

Alt 09-03-2009 #5
ben php derim ama ikisinide öğrenmek lazım Php Mi , Asp mi _?
asp'/yi fazla sevmememin sebeplerinden bazıları ;
Windows zorunluluğu
Bedava değil
ve yapılan bazı araştırmalara göre php daha hızlı.

Tabi bu artık göreceli bir kavram Php Mi , Asp mi _?
Bu mesajdan alıntı yap
w@rriorhckr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

[email protected]

Öğrenci (Diğer) / Karabük

Alt 09-03-2009 #6
Öğrenirsin öğrenirsin dinlendir kalıbı gitsin boşwer.
Bu mesajdan alıntı yap
blueden isimli Üye şimdilik offline konumundadır

blueden

Hiç Biri / Konya

ASP bir platformdur PHP ise bir dil.

Alt 09-03-2009 #7
Öğrenirsin öğrenirsin dinlendir kalıbı gitsin boşwer.
Bu nasıl bir yorumdur böyle ?

Türkçemizi daha düzgün kullanmaya dikkat edelim ve deforme etmeyelim lütfen.
ki daha düzgün bir iletişim kurabilelim.
----
Konuya gelirsek;
Asp.net ve Php kullanmış ve ikisininde avantaj ve Dezavantajlarını görmüş biri olarak:

Herşey olayın görsel ve animasyon çekim gücünde saklı aslında, ama veri tabanı ve programlama bunun(web site mantıgının) temelini oluşturan en büyük etken.
Her İkiside "C" aile tabanlı; fakat bu durumda Php daha ağır basmaktadır.Asp yi bilen birinin php' e geçisi çok zor olmuyor, php de rahatlıkla yapabiliyor ama birbirinden farklı bir çok fonksiyonel işlemleri bulunuyor.

*En önemli özelliği bütün modüler web sunucuları tarafından destekleniyor ve kullanılıyor.
*ASP, standart olarak sadece IIS(ekstra bir ISS kurulumu gerekiyor) üzerinde çalışıyor.

Tabi ki ASP-PHP açısından bakarsanız bu size kalmış birşey.Ama Asp.net ve Php açısından baktıgımızda ben Php derim.

ASP, PHP’nin bu seçeneklerinin yanında IIS ile birlikte çalışıyor, fakat IIS, Windows XP Home Edition’a kurulamıyor.PHP’yi hangi işletim sistemini kullanıyor olursanız olun sisteminize çok kolay şekilde kurabilirsiniz.
Günümüzde daha fazla ve güncel olarak PHP ve Asp.net kullanılıyor.Microsoft Asp yerine ASP.net i geliştirmeye başladı.Asp.net yardımcı progrtamlama dilleriyle birlikte web (veri tabanlı) site hazırlamaya yardımcı olurken, php zaten kendi başına bir dil görevinde bulunmaktadır.

En önemli nokta, kendinizin hangisine yatkın ve size en yakın gelen dili seçebilmek bence.Programlama dili matematiksel düşünme gücü, mantık, çözüm üretme, sonuca varım ve en önemlisi SABIR gerektiren ve analiz eden bir yaratımdır.
Hangisi hızlı ve güvenli; ikisinde birbirine göre avantajları var.Ama Asp Asp.net den sonra gelişiminini duraksattı.Fakat sizin kullandıgınız dil de alabileceginiz sonuç bu performansı en iyi şekilde gösteren olacaktır.

Kısaca; ASP mi ASP.net mi Php mi derseniz, ASP.net ve Php derim, ikinizi öğrenmenizden de zarar gelmez.Ama derseniz ki o kadar vaktim de yok, uğraşamamda.O zaman derim ki hangisi size daha yakın geliyorsa, javascript olsun dil olsun...onu kullanın ve onda geliştirin kendinizi..."Hmm...derseniz ki hangisini seçmeliyim, günümüzde hangisi çok kullanılıyor?" Web öğrenmek ve web ile uğraşmak kolay değildir.İnternet dünyasında yaşıyoruz ve günümüz bilgi çağı sürekli günceleniyor ve yeniliyor kendini...bu çağa ayak uydurup takip etmek kalıyor.O yüzden bu durumda önemli olan öğrenmek, birini bildikten sonra diğerini öğrenmek zor olmuyor.Sürekli takip etmek, bilginin peşinden koşmak kalıyor.

Kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap
aycaozden54 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aycaozden54

Webmaster / Sakarya

Alt 10-03-2009 #8
php ücretsiz olduğu için daha avantajlı ama ben asp seviyorum daha zevkli geliyor nedense..
Bu mesajdan alıntı yap
tugays17 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tugays17

Webmaster / Balıkesir

Alt 13-03-2009 #9
bence asp ve öğrenimi daha kolay
Bu mesajdan alıntı yap
bitamig isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bitamig

Hiç Biri / Manisa

Alt 17-03-2009 #10
....... php