pigment baskılı makinalar bilgi paylasalım

Dijital makineler - pigment baskılı makinalar bilgi paylasalım Sponsorlu Bağlantılar evet arkadaslar gordumki iç mekan kalitesinde dış mekan solvent diye bir makina yok canon pigment baskıya hiçbir makina yaklasamaz bunu gozlerimle gordum alkası yok 2440*2440 dpi 4pl baskı ...

promotex isimli Üye şimdilik offline konumundadır

promotex

Matbaacı / İzmir

Dosya19

Alt 26-01-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

evet arkadaslar gordumki iç mekan kalitesinde dış mekan solvent diye bir makina yok canon pigment baskıya hiçbir makina yaklasamaz bunu gozlerimle gordum alkası yok 2440*2440 dpi 4pl baskı en uzak insanların resimde gozlerine kadar detay veren bir baskı kalitesi..1 haftadır nerdeyse tum makinalardan baskı ornekleri topladım solvent ile pigmenti yarıstırdım amacım pigment kalitesinde solventti baslarda ancak eger amac baskı detayı ise kesinlikle pigment 12 renk..
hp taraftarı olsamda canonun kalitesi cok onde baskıda
baskı ustune u.v lak atıldıgında evlerinize asabileceginiz guzellikte baskılar cıkıyor
maliyet tabiki solventle kıyaslanmaz ama bahsettğim maliyetten cok detay baskı renk ve kalitesi
aynı baskıyı bir cok makinada en ust duzeyde test ettik 1 haftadır
canon baskıda 1 numura
suan maliyet arastırması basladı makina servis bakım,boya maliyetleri onlarıda tek tek cıkarıp burdan sizlerle paylasacagım..
lütfen bu konuda fikri yada bilgisi olanlar paylassın
sonucta emege ve tecrubeye saygı..
ben amatör yeni bir grişimciyim yanlıs bilgi verdiysem yada aksini gören bilen varsa lütfen paylaşsın bende yeni bişi öğrenmiş olayım ;pigment baskılı makinalar bilgi paylasalım)
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

bahadır-canon isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bahadır-canon

Hiç Biri / Bursa

Alt 27-01-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
canon baskı cihazlarında şöyle bir özellik mevcuttur. makine baskı yaptıktan sonra, o baskıda ne kadar mürekkep harcadığını belirtmekte sizin mürekkepleri alış maliyetiniz de belli olduğu için çok rahat bir baskı maliyeti analizi yapabiliyorsunuz. servis konusunda size özelden yazdım o konuda burdan yorum yapmam doğru olmaz. sizinde dediğiniz gibi 4pl damlacık boyutu var en kral rakibi bile kullandığı mürekkeplerin sadece 6sı 4pl, diğerleri yine 6pl.dir.
Bu mesajdan alıntı yap
janjan41 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

janjan41

Grafiker / Kocaeli

Alt 27-01-2009 #3
bencede solvent makineler iç mekan kadar kaliteli baskılar çıkaramıyor ama su epsonun yeni çıkardığı gs6000 (1440 dpi - 8 renk - 3,7pl micro piezzo solvent) merak ediyorum inş tr yede gelir bizlerde görürüz baskılarını

iç mekandada 6 renk canon 8000 in baskılarını gördüm gerçekten mükemmel 6 rengi böyleyse 12 rengi nasıldır tahmin bile edemiyorum ama bence ink jetlerin(drop on demand) mucidi epsonuda yabana atmamak gerekir pigment baskılı makinalar bilgi paylasalım
Bu mesajdan alıntı yap

bahadır-canon

Hiç Biri / Bursa

Alt 27-01-2009 #4
epson türkiye pazarında servis ve malzeme sıkıntısı çekiyor. canon hem hp'nin hemde epson'un kafa teknolojilerini birleştirerek yeni bir teknoloji çıkardı.
Bu mesajdan alıntı yap
starpublicite isimli Üye şimdilik offline konumundadır

starpublicite(30)

Baskıcı / Karaman

Alt 27-01-2009 #5
merhaba ben epson stylus pro 4000 ve epson stylus pro 9880 kulaniyorum kalite super diyecek bir sey yok
Bu mesajdan alıntı yap
promotex isimli Üye şimdilik offline konumundadır

promotex

Matbaacı / İzmir

Dosya22

selam

Alt 28-01-2009 #6
arkadaslar pigment boyalı makinalar baskıda solveti solluyor ama sorun medya sıkıntısı..
solvetteki kadar geniş branda seceneği yok hatta doru durust branda yok hep kagıt türevi malzeme var pigmentler için oysaki avrupa iç mekanda solveti yasakladı ve suan pigment branda patlaması yasanıyor..ama turkiyede bunu goren 2-3 uyanık getirmiş 2-3 doları gecmeyecek mallırı 4-5-6-hatta 8 dolarlara satıyorlar bu maliyetlerle bizim milletimize daha cok solvent koklatırlar...
pigment makinalar gordugum kadarı ile cok daha teknolojik ve ucuz ama solvent hep saglıgını hem cebini yakıyor ilk maliyette..
bu tekel bu mantıkla daha cok solvent koklayacaz gibi...
biz firma olarak suan kimya firmaları ile gorusmekteyiz pigment murekkebin tuttugu ucuz bir brandayı bu ülkeye kazandırma istegindeyiz calısmalarımızda ilerleme olursa burdan bildirecegim..
YAPILANI HERKEZ YAPAR ÖNEMLİ OLAN YAPILMAYANLARDIR...
Bu mesajdan alıntı yap

bahadır-canon

Hiç Biri / Bursa

Alt 28-01-2009 #7
bence doğru düşünüyorsunuz yurtdışından bu tür malzemeleri getirmek daha avantajlı, benim bir müşterim canvas malzemesini getirdi şuan tüm piyasa yayıyor.
Bu mesajdan alıntı yap
sorbini isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sorbini

Hiç Biri / Giresun

Alt 29-01-2009 #8
Sn promotex Canon la ilgili maliyet araştırması yapıcağını söylemiştin bende oldukça amatör mevzuya yeni giren biri olarak maliyet kısmında takılıyorum yardımcı olursan sevinirim.ipf8100 düşünüyorum
Bu mesajdan alıntı yap

bahadır-canon

Hiç Biri / Bursa

Alt 30-01-2009 #9
Sn promotex Canon la ilgili maliyet araştırması yapıcağını söylemiştin bende oldukça amatör mevzuya yeni giren biri olarak maliyet kısmında takılıyorum yardımcı olursan sevinirim.ipf8100 düşünüyorum
size gerekli açıklamayı özelden yazdım.
Bu mesajdan alıntı yap
sorbini isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sorbini

Hiç Biri / Giresun

ok

Alt 30-01-2009 #10
teşekkür ederim
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags