Piramit üstünde yükselen güneş yapımı

Photoshop Dersleri - Piramit üstünde yükselen güneş yapımı ...

witchking isimli Üye şimdilik offline konumundadır

witchking

Grafiker / Tokat

Dosya24

Alt 29-01-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Tamamen kendi yöntemlerimle yaptığım bir çalışmayı size anlatacağım. Çalışma bittiğinde aşağıdaki gibi bir resme sahip olacaksınız:

Boş bir çalışma açın. Çalışma boyutu ve çözünürlüğü tamamen size bağlı. Ben 1024*768 px boyutlarında bir çalışma alanı seçtim. Masaüstü resmi yapacaksanız kendi ekranınızın çözünürlüğüne göre bir boyut seçin. "Polygonal lasso aracı" nı seçip aşağıdaki gibi kabataslak bir piramit şekli çizin ve aşağıdaki renklerle içlerini "paint bucket aracı" ile boyayın. Piramidin yan kenarı birazcık daha açık renkli olsun.

Daha sonra piramidin olduğu katmanın altına yeni bir katman açın ve "gradient aracı" nı seçin. Aşağıdaki resimdeki renkleri seçin ve gökyüzünü oluşturun.

Gökyüzünün bulunduğu katmanın üstüne yeni bir katman açın ve bulut fırçalarından birini seçip gökyüzüne birkaç bulut ekleyin. Bulut fırçalarını bilgisayarınıza indirmek için: bulutlar indir - Upload.gen.tr

Daha sonra piramidin olduğu katmanı seçin ve filter menüsünden filter galerisini açın. Texture menüsünden "texturizer" ı seçip, resimdeki ayarları girin. Bu piramidinize tuğlalardan yapılmış görüntüsü verecek.

Piramidin bulunduğu katmanın altına yeni bir katman açın. Buraya güneşimizi yapacağız. "Eliptical marque aracı" nı seçip daire yapın. Sonra "gradient aracı" ile resimdeki renkleri kullanıp dairenin içini doldurun. Bunu yaparken "radial gradient" i seçin.

Güneşin bulunduğu katmanı çift tıklayın çıkan ekranda "outer glow" seçeneğini açıp aşağıdaki ayarları girin.

Piramidin bulunduğu katmanı seçip, filter menüsünden "blur-gaussian blur" u seçip aşağıdaki ayarları girin. Bu piramidinize birazcık bulanıklık verecek.

Sonra yine aynı katmandayken filter menüsünden "render-lens flare" yi seçin ve aşağıdaki ayarları girin. Bu lens parlaması gibi bir etki meydana getirecek.

Daha sonra resminizi güzelleştirmek için kuş fırçalarıyla piramidin üstüne doğru tırmanan kuşlar yerleştirebilirsiniz. Ama unutmayın, kuşlar yükseye çıktıkça renkleri açılmalı, çünkü ışık merkezine doğru yaklaşıyorlar. Kuş fırçalarını bilgisayarınıza indirmek için: kuslar indir - Upload.gen.tr

Çalışma bitti. Resim size bir filmden tanıdık geldi mi?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

damla1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

damla1(32)

Grafiker / İstanbul

Alt 29-01-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
güzel ve faydalı bir anlatım olmuş emeğinize sağlık...
Bu mesajdan alıntı yap
çağrı gülsün isimli Üye şimdilik offline konumundadır

çağrı gülsün

Öğrenci (Grafik) / Kars

Alt 02-02-2009 #3
güzel bi calısma emegine saglık
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
gunes, piramit, ustunde, yapimi, yukselen