Pıyasanızı dusurmeyın

Grafik Tasarımcıların Soru ve Sorunları - Pıyasanızı dusurmeyın ...

Pıyasanızı dusurmeyın
aligokceyilmaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aligokceyilmaz

Grafiker / İstanbul

Pıyasanızı dusurmeyın

Alt 08-08-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Feeelance iş yapan grafiker arkadaşlar takip ettiğim kadarıyla cok düşük fiyat veriyorlar. Lütfen emeğinizin karşılığını alın ve piyasanızı düşürmeyin.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

dombalak isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dombalak

Grafiker / Ankara

Alt 08-08-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
bu asla bitmeyecek bir paradoks

o yüzden ağzınızı hiç yormayın bence
Bu mesajdan alıntı yap
irm.art isimli Üye şimdilik offline konumundadır

irm.art

Grafiker / İzmir

Alt 09-08-2009 #3
Ne yazık ki çoğumuzun ortak sıkıntısı. Ben sadece freelance çalışanların bunu yaptıklarına inanmıyorum. Piyasaya yeni gireninden tutun eskisine kadar artık hayat ve geçimşartları yüzünden bunu çoğu birey yapıyor. Onlarada hak vermeli. Bu Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde ağızları açlık mı koksun?
Bu mesajdan alıntı yap
myunder isimli Üye şimdilik offline konumundadır

myunder(39)

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 10-08-2009 #4
Daha önce yanlış yere yazdım bunları galiba. Grafikerler.net üzerinden bir iş ilanına gittim. 72 sayfalık bir dergi, yayınlanacak reklamların hazırlanması ve web sitesinin yapılarak güncellenmesi için fiyat istediler. Fiyat verdim, pahalı buldular. Benden 10 dk. önce gelen bir arkadaşın hepsi için 750 tl. fiyat verdiğini söylediler. O arkadaşta tahminen siteden görerek gitti ilana.Açıkça şunu merak ediyorum. Bir derginin veya web sitesinin hazırlanması için gereken zaman ve emek belli. Hiçbirimizin elinde hazır yapılmış bir dergi, katalog, borşür, poster yada web sitesi bulunmuyor. Müşterinin isteği ve elindeki içerik doğrultusunda bişeyler yapıyoruz. Bunları yaparken de ister bi yerlerden malzeme alalım (hazır tasarımlar üstüne oynama vayahut vektör çizimler alma) istersek de sıfırdan yapalım uzun saatler ve emek harcıyoruz.
Bu arkadaşlar nasıl olurda böyle yerlerde sürünen fiyatlar verirler? Buraya neden yazıyorsun diyeceksiniz. Bu görüşmeye giden arkadaş benim gibi Grafikerler.net ten bu ilanı duyarak gitti. Hadi benden 100-200 aşağı fiyat olursa anlarım ama benim verdiğim fiyatın yarısı bile olmayan bi ücreti nasıl verebiliyor? Bilmediğim çalışma şekilleri mi var?
Bu mesajdan alıntı yap
murattanhu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

murattanhu

Ressam / İstanbul

Alt 14-08-2009 #5
serbest çalışan biri, fiyatını; piyasanın gereklerinden düşük tutuyorsa, kendini ayağından vuruyor demektir. tabi bunu bir süre sonra çok fena anlar.
saygılar...
Bu mesajdan alıntı yap
makgun2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

makgun2

Eğitimci / İstanbul

Alt 19-08-2009 #6
piyasanızı düşürmeyin deniyor
işin piyasası nedir kimse bir fikir de vermiyor

mesela sadece dizgi için sayfa başı 10lira iyi midir
grafik çalışması olursa fiyat ne olur
Bu mesajdan alıntı yap
d3niz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

d3niz

UI Pilot

Grafiker / İstanbul

Alt 19-08-2009 #7
Hak verelim de, ben bu yüzden iş yapamıyorum. Adama hakkettiğim ücreti istiyorum. Adam gülerek dalga geçiyormuşum gibi, kapıma her gün sitenizi yapalım diye geliyorlar diyor. Üstelik verdikleri fiyat 100-150 Tl. Aynen benim istediğim yarısı bile değil. 4te1i bile değil. :worried:

Hem büyük bir hata. Ucuz iş yaparsan referansla gelen işleri de ucuz yapmak zorundasın. Yapmazsan sahtekarlık yapmış olursun. Bu da iş ahlakına aykırı bana göre.
Bu mesajdan alıntı yap
pokumagaan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

pokumagaan

Forumdan Uzaklaştırıldı

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 24-09-2009 #8
BÖYLE UCUZA ÇALIŞIP GÜNÜ KURTARMAYA ÇALIŞIRKEN İLERİKİ YAŞLARINIZDA YEMEĞE EKMEK PARASI BULAMIYCAKSINIZ MESLEĞİNİZİ VE EMEĞİNİZİ UCUZA SATMAYA DEVAM EDİN... AMA OLAN BİZE OLUYOR O AYRI TABİ... 1 yıldır ucuza eleman çalıştırmaya çalıştıkları için işsizim tecrübe kolay kazanılmıyor üretmek zaman alıyor bu mesleği bu tecrübeyi 800 yada 1000 tl ya satmam ve sizde satmayın
Bu mesajdan alıntı yap

Kapat
Şifremi Unuttum?