Piyasaya İş Yapabilmek İçin İzlenen Yollar..

Mimari, İç mimarı - Piyasaya İş Yapabilmek İçin İzlenen Yollar.. ...

demon20 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

demon20

Eğitimci / Ankara

Alt 12-09-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar merhaba,

ben 3d çalışmalara yeni başlayan biri olarak merak ettiğim şeyleri sormak istiyorum.. Şuanda genelde iç ve dış mimari modelleme ve kaplama çalışıyorum.. bu çalışmaların karşılığını almak için tecrübeli arkadaşların yardımını istiyorum. Şimdi diyelim A inşaat,müteahhit firması yapacak olduğu binaların reklamı için bizden bir çalışma istedi. Biz bu çalışmayı neye göre yapacağız.. Bu konuda izlenecek yol ve yapılacak çalışmalar nasıldır acaba?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

orhanyılmaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

orhanyılmaz

Grafiker / İstanbul

Alt 12-09-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Arkadaşlar merhaba,

ben 3d çalışmalara yeni başlayan biri olarak merak ettiğim şeyleri sormak istiyorum.. Şuanda genelde iç ve dış mimari modelleme ve kaplama çalışıyorum.. bu çalışmaların karşılığını almak için tecrübeli arkadaşların yardımını istiyorum. Şimdi diyelim A inşaat,müteahhit firması yapacak olduğu binaların reklamı için bizden bir çalışma istedi. Biz bu çalışmayı neye göre yapacağız.. Bu konuda izlenecek yol ve yapılacak çalışmalar nasıldır acaba?
mimarlar işin püf noktasını söylemiyor sanırım (:
Bu mesajdan alıntı yap

demon20

Eğitimci / Ankara

Alt 12-09-2012 #3
mimarlar işin püf noktasını söylemiyor sanırım (:
Aslında pekte püf noktası olacak bir şey değil ki öğrenmek istediğim Piyasaya İş Yapabilmek İçin İzlenen Yollar..
Bu mesajdan alıntı yap

orhanyılmaz

Grafiker / İstanbul

Alt 12-09-2012 #4
bencede püf nokta sayılmaz Piyasaya İş Yapabilmek İçin İzlenen Yollar.. autocad bilginiz varsa, var diyelim, işi talep edenden mimari proje alıp, autocad'de proje üzerinde düzeltmeler yapıyorsunuz, sonra dwg dosyasını max'e import etmeniz gerek! akabinde ver coşkuyu 3d maxte!!

rakam işine gelince, kaliten+tecrüben+makinan ve müşterinle senin aranda!
şudur budur demek yanlış olur...
Bu mesajdan alıntı yap

demon20

Eğitimci / Ankara

Alt 13-09-2012 #5
bencede püf nokta sayılmaz Piyasaya İş Yapabilmek İçin İzlenen Yollar.. autocad bilginiz varsa, var diyelim, işi talep edenden mimari proje alıp, autocad'de proje üzerinde düzeltmeler yapıyorsunuz, sonra dwg dosyasını max'e import etmeniz gerek! akabinde ver coşkuyu 3d maxte!!

rakam işine gelince, kaliten+tecrüben+makinan ve müşterinle senin aranda!
şudur budur demek yanlış olur...
Orhan Bey cevabınız için teşekkür ederim.. şuan autocad bilgim yok. Bir mimari proje çizebilmemiz için autocad şart mıdır? yoksa 3d Max de de çizebilirmiyiz? Birde yaptığımız projenin renderini alırken standart bir çözünürlük boyutu varmı ve renderi aldığımız resmin formatı ne olmalıdır ?
Bu mesajdan alıntı yap

orhanyılmaz

Grafiker / İstanbul

Alt 13-09-2012 #6
rica ederim, 3D model için, zaten proje çizilmiş!
extra olarak proje çizmenize gerek yok, sadece mimar arkadaşlarımın yaptığı proje üzerinde düzeltme yapmalısınız, kısacası şöyle özetleyeyim; proje üzerindeki ölçüleri,mutfak dolabı,tuvaletdeki klözet vb fazlalık katmanları kapatmanız veyada silmeniz gerekli! silmezseniz 3d maxde fazla çizgilerle karşılacaksınız, autocad ve bilimun cad prog. ile yapmak mümkün!

yine 3d max e dwg dosyasını import ederken, dwg dosyasındaki katmanları tanıdığınız taktirde, import edilen doyasın katmanlarını kapatmanızı sağlayan açılır bölümü mevcut, hangisi daha kolay dersen, bana göre autocad de bu işlemi yapmak dahada kolay!

biz mevcut bir 2d projeyi 3d ortamına taşımak için maxi kullanıyoruz! 2d proje zaten hazır hazırlanmış....

3d mimari proje, telep doğrultusunda hazırlanır!

diyelimki bayan elif bizden 200cm*200cm ebatlarında dış mekan resim istiyor, biz modelimizi+kaplama+ışıklarımızı ve render ayarlarımızı yapıp, maxin render motoruna bu ölçüleri verip render almasını istiyoruz ve render başlatıyoruz... render bittiğinde

psd üzerinde düzeltme yapılacaksa, png olarak kaydetip psd açıp düzeltmelerini yapıp elif hanımı arayıp flütü teslim edip canlıyı alıyoruz Piyasaya İş Yapabilmek İçin İzlenen Yollar..

3 boyutlı çizimci için min. adam akıllı 2d mimari proje programı eğitimi+ 3d max + psd bilgisi şart!

yardımcı olabileciğim başka bir konu var ise yardımcı olmaya çalışırım.... kolay gelsin..
Bu mesajdan alıntı yap