plotter da pozalama

Folyo kesim - plotter da pozalama Sponsorlu Bağlantılar Kolay gelsin arekadaşlar aranızda plotter da pozalamayı bilen varmı yardımcı olabilecekmisiniz bir türlü çözemedim, makinayı asıl firmadan deil aracıdan aldım pozası var ama nasıl kullanabileceğime dair bir şey ...

plotter da pozalama
webdizaynsan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

webdizaynsan

Grafiker / Zonguldak

Dosya23

plotter da pozalama

Alt 08-02-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Kolay gelsin arekadaşlar aranızda plotter da pozalamayı bilen varmı yardımcı olabilecekmisiniz bir türlü çözemedim, makinayı asıl firmadan deil aracıdan aldım pozası var ama nasıl kullanabileceğime dair bir şey bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

graficar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graficar(68)

Bilg. Teknikeri / İzmir

Alt 08-02-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Bu hususta bir konu açtım 125 kişi bakmış tek cevap yazan yok.Amacım baskes olmadan poza tanımayı tanıtmaktı. Ama kimseden çıt çıkmadı.Plotterinin marka ve modelini yazarsan yardımcı oluruz buradan.
Bu mesajdan alıntı yap
Erkan DERYA isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Erkan DERYA

Bilg. Teknikeri / İstanbul

Alt 08-02-2011 #3
Marka ve Model.. ?
Bu mesajdan alıntı yap

webdizaynsan

Grafiker / Zonguldak

Alt 08-02-2011 #4
graphtec CE3000-60 yazıyor üzerinde şimdiden teşekkür ederim
Bu mesajdan alıntı yap

webdizaynsan

Grafiker / Zonguldak

plotter

Alt 09-02-2011 #5
Bu hususta bir konu açtım 125 kişi bakmış tek cevap yazan yok.Amacım baskes olmadan poza tanımayı tanıtmaktı. Ama kimseden çıt çıkmadı.Plotterinin marka ve modelini yazarsan yardımcı oluruz buradan.
Bu mesajdan alıntı yap

webdizaynsan

Grafiker / Zonguldak

plotter

Alt 09-02-2011 #6
Marka ve Model.. ?
Bu mesajdan alıntı yap

graficar(68)

Bilg. Teknikeri / İzmir

Alt 09-02-2011 #7
Corelde tasarımını hazırla.Bitmap bir resim ve bu bitmapın kenarlarından kesecek şekilde çizim.Kullandığın kesim programının özelliğine göre,print etmek istediğinde otomatikman kesicide okumak üzere daire yada kare şeklinde işaretleme koyacaktır.poza işaretlemeleri konulmuş işin bir kopyasını alıp,print edilecek tasarıda kesilecek yeri kaldır.
Print et.Printerden aldığın çıktıyı plottere tak,bu defa kopyasını aldığın tasarıda print ettiğin yeri sil kesiciye yolla.Kesicinin özelliklerine göre işaretlenmiş pozaları okuyup print edilmiş işin çizimini kesecektir.
Önemli not.
Flexisign programında yapmak için önce print sonra cut aynı işi görür.Graftekin kendi kesim programında cutmasterde aynı.Rolandın kendi programı cutstudioda aynı Summa plotterlerde zaten vinplot yazılımı plugini daha açık ve kullanımı daha kolay biçimde sunuyor.Adı üstünde Print/cut
Bu mesajdan alıntı yap
intralot isimli Üye şimdilik offline konumundadır

intralot

Grafiker / Adana

Alt 29-04-2011 #8
Bende ce5000 ve X3 var..
Kendi Programını kurduğunda corele makro atmış olması lazım.
Mark makrosu ile krosları atıp baskı yapmalısın.
Kesim yapacağın zaman krosların ve baskının yerini değiştirmeden kesim çizgilerini atıp baskıyı sil.. Bu şekilde hazırladığın zaman makina otomatk olarak krosları aramaya başlayacaktır.

dediim gibi bende 5000 var 3000 de sistem nasıl işler bilemiyorum belki farklıdır.

Edit: Grafikarın msjını atlamışım..Gayet güzel açılamış arkadaş...
Bu mesajdan alıntı yap
selcom isimli Üye şimdilik offline konumundadır

selcom

Grafiker / Ordu

Alt 30-05-2011 #9
slm bende Partner TH-740 L kesici var ama bir türlü lazerle kontür kesimi yapamadım. çözemedim. yardımcı olursanız şimdiden teşşekkür ederim
Bu mesajdan alıntı yap

graficar(68)

Bilg. Teknikeri / İzmir

Alt 30-05-2011 #10
slm bende Partner TH-740 L kesici var ama bir türlü lazerle kontür kesimi yapamadım. çözemedim. yardımcı olursanız şimdiden teşşekkür ederim
partner markaların yetkili servisi Erkan Derya.Umarım burayı okursa mutlaka cevap verir.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
yardımm

Kapat
Şifremi Unuttum?