plotter Kesim Sorunu

Folyo kesim - plotter Kesim Sorunu Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar bir sorunum var bilen arkadaşların cevaplarını bekliyorum. graphteck ce 5000 plotter kesim yaparken kestiği yelerde uc uca getirmiyor. atıyorum mesela yuvarlak bir daire kestiğim zaman bıçağın kesime ...

plotter Kesim Sorunu
istanbulspor isimli Üye şimdilik offline konumundadır

istanbulspor

Grafiker / İstanbul

plotter Kesim Sorunu

Alt 19-05-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar bir sorunum var bilen arkadaşların cevaplarını bekliyorum.

graphteck ce 5000 plotter kesim yaparken kestiği yelerde uc uca getirmiyor.

atıyorum mesela yuvarlak bir daire kestiğim zaman bıçağın kesime başladığı noktayla bittiği yerde nokta kadar bir yer bırakıyor buda ayıklarken folyonun kalkmasına sebep oluyor.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

graficar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graficar(68)

Bilg. Teknikeri / İzmir

Alt 19-05-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Ofset ayarlarını kontrol et.
Bu mesajdan alıntı yap
decoart isimli Üye şimdilik offline konumundadır

decoart

Grafiker / İstanbul

Alt 21-05-2010 #3
aynı makineyi kullanıyorum ve aynı sorun bende de var servise götürdüm bıçak kırık dediler, sıfır bıçakla değiştirdik ama nafile aynı sorun devam ediyor. sorunun çözümünü bilen bir üstat varsa yardımlarını bekliyoruz.
Bu mesajdan alıntı yap
Erkan DERYA isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Erkan DERYA

Bilg. Teknikeri / İstanbul

Alt 22-05-2010 #4
ilk akla gelen ofset, sonrası calibrasyonlar, Daha sonrası kayış,Dişli mekanik boşluklar..

Servis bunu Çözebilir kanımca.
Bu mesajdan alıntı yap

decoart

Grafiker / İstanbul

Alt 26-05-2010 #5
Yeniden teknik servise götürdük ne deseler beğenirsiniz? USB çok hızlı ondan oluyor dediler önce. Biz afalladık tabi böyle açıklama mı olur diye. Daha sonra farklı kablolar taktılar birsürü test yaptılar çözemediler sorunu. Corel harici bir programla deneyince düzgün bastı.
Sonra yeni bir açıklama geldi: Corel ve Illustrator çok hassas kesimler yaparken kullanılmamalı yoksa böyle hatalar verebilir.
Önceden böyle bir sorun olmadığını bu sorunun yeni çıktığını, aynı deseni onlarca kez corelden ve illustratordan sorunsuz bir şekilde bastığımızı söyleyince başka testler de yapalım o zaman dediler.
Makineyi bıraktık yarın öğlen almak üzere. Bakalım nasıl ilginç cevaplar alacağız yine. Hiç olmadı Graphtec Amerika ile görüşeceğiz.
Gelişmeleri aktarırım.
Bu mesajdan alıntı yap

Erkan DERYA

Alt 30-05-2010 #6
İlginç ve düşündüren Cevaplar...
Bu mesajdan alıntı yap

decoart

Grafiker / İstanbul

Alt 11-06-2010 #7
Aradan geçen bunca zamana rağmen problem hala çözülmedi. Graphtec'in distribütörlüğünü yapan ve aynı zamanda yetkili servisi olan firma, bırakın sorunu çözmeyi sorunun ne olduğunu bile anlayamıyor! Makineyi defalarca servise götürdük, birsürü test yapıldı ama maalesef sonuç yok. Makinenin garantisi devam ediyor, sorunu çözemiyorsanız makineyi değiştirin diyoruz ama bizi oyalamaktan başka bir şey yapmıyorlar. Siz siz olun Graphtec'ten uzak durun! makine iyi ama bozulduğunda size çözüm sunabilecek muhatap bulamıyorsunuz.
Bu mesajdan alıntı yap

Erkan DERYA

Alt 14-06-2010 #8
Bize getirebilirsin bi inceleme yapabilirim. Merak ettim arızayı.

İstanbul Reklam - Erkan DERYA
Bu mesajdan alıntı yap

decoart

Grafiker / İstanbul

Alt 15-06-2010 #9
Teşekkür ederim Erkan Bey, ancak makinenin garantisi devam ediyor. Servis ya sorunu çözmeli ya da makineyi değiştirmeli.
Bu mesajdan alıntı yap