plt olarak kaydetmede problem var.Yardım

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - plt olarak kaydetmede problem var.Yardım ...

Value isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Value

Hiç Biri / İstanbul

Dosya22

Alt 23-06-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Metal lazer baskı için;

Cdr programında plt olarak baskıya gönderirken, çalışmaya ek bir işlem yapılıyormu öğrenmem lazım.

Çalışmayı plt olarak kaydedip baskıya yolldım ama harflerin içi dolmuyo baskı yapamayız denildi, problem ne olabilir??
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

sLyman isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sLyman(28)

Grafiker / Mersin

Alt 23-06-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
plt kesim için kullanılan bir format değilmi ?
Bu mesajdan alıntı yap
karakayasulo isimli Üye şimdilik offline konumundadır

karakayasulo

Grafiker / İzmir

Alt 23-06-2010 #3
Arkadaşım; Metal lazer kesimde PLT olarak kaydettiğiniz dosya Lazerin kullandığı programda ne yaparsanız yapın içi boş olarak çıkar. Ama size kısa bir yol göstereyim.
Yazıyı convertleyin.
0,3mm aralıklarla yazının içi tamamen dolacak şekilde çizgilerle doldurun. tekrar plt olarak kaydederseniz yazınızın içi dolu olarak gidecektir. Ancak bu işlemi lazeri kullanan arkadaşta lazerin kullandığı programda yapabilir.
Bu mesajdan alıntı yap

Value

Hiç Biri / İstanbul

Alt 24-06-2010 #4
Arkadaşım; Metal lazer kesimde PLT olarak kaydettiğiniz dosya Lazerin kullandığı programda ne yaparsanız yapın içi boş olarak çıkar. Ama size kısa bir yol göstereyim.
Yazıyı convertleyin.
0,3mm aralıklarla yazının içi tamamen dolacak şekilde çizgilerle doldurun. tekrar plt olarak kaydederseniz yazınızın içi dolu olarak gidecektir. Ancak bu işlemi lazeri kullanan arkadaşta lazerin kullandığı programda yapabilir.
Acıklama için teşekkürler, benim öğrenmek istediğim çalışma convertlenip siyaha çeviriyoruz ve bu şekilde plt olarak kaydediyoruz değil mi? işlem bu?

plt kesim için kullanılan bir format değilmi ?
lazer baskı için kullanılıyor,bende yeni öğrendimplt olarak kaydetmede problem var.Yardım
Bu mesajdan alıntı yap

Value

Hiç Biri / İstanbul

Alt 06-07-2010 #5
Büyük uğraşlarım sonunda problemim çözüldü.
Bu konuyu araştıranlar için bilgi vermem iyi olur sanırım..
Öncelikle çalışma siyah olmalı yoksa sıkıntı oluyor.
ikinciside konvertli olan çalışmayı shape tool ile seçip klavyede sayılar bölümündeki + tuşuna basarak noktaların artmasını sağlıyoruz buda kırık görüntüyü ortadan kaldırıyor. Çok abartmamakta fayda var.
Kolay gelsin..
Bu mesajdan alıntı yap