PNG'lerdeki bozukmayı engelleme

Grafik Tasarımcıların Soru ve Sorunları - PNG'lerdeki bozukmayı engelleme Sponsorlu Bağlantılar Merhaba, Flash oyun yapımıyla uğraşıyorum. Oyunumdaki karakterler, çizimler genelde pixel biçimindeler. 35x35 px olan png formatındaki bir çizimimi Photoshop ile daha büyük bir hale getirmek istiyorum. Resmi yerleştiriyorum ...

OwlShield isimli Üye şimdilik offline konumundadır

OwlShield

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 01-02-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba,

Flash oyun yapımıyla uğraşıyorum. Oyunumdaki karakterler, çizimler genelde pixel biçimindeler. 35x35 px olan png formatındaki bir çizimimi Photoshop ile daha büyük bir hale getirmek istiyorum. Resmi yerleştiriyorum ve CTRL+T yaparak yeniden boyutlandırmak yani büyütmek istiyorum. Boyutu büyütme ekranı varken, yani boyutlandırmayı tam bitirip üstteki tike tıklamadan önce büyük halindeki görüntü gayet iyi oluyor ancak tike tıkladıktan sonra görüntü acayip bir şekilde bozuluyor.

Şöyleki :

Tike tıklamadan önce :

Tike tıkladıktan sonra :

Fotoğrafları ekleyince daha iyi anlaşılıyor anlatmak istediğim. Şimdi ben ne yapmalıyım bu bozulmanın önüne geçebilmek için ?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

SemihAlev isimli Üye şimdilik offline konumundadır

SemihAlev

Grafiker / İstanbul

Alt 01-02-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
.PNG Taşınabilir Ağ Grafiği" anlamındaki (Portable Network Graphics) 'in kısaltmasıdır ve kayıpsız sıkıştırarak görüntü saklamak için kullanılan bir saklama biçimidir. PNG biçiminde paletli ya da gerçek renkte görüntüler seçimlik bir saydamlık kanalıyla saklanabilir.

Yani dilediğinşey mümkün değil.
Bu mesajdan alıntı yap
Yunusercin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Yunusercin

Grafiker / İstanbul

Alt 01-02-2013 #3
Büyütme oranını çizim yaptığın programda yap.Misal biz vektörel çizimleri ben kendim için illustratorde yaparım.Tutup onu photoshopta büyütmeye çalışmam.Logo çalışmalarında örnek olarak bi logoyu internette kullandım.Daha sonra bu Logo benim için baskı aşamasında lazım oldu..Bunun için önlemimi önceden almış oluyorum çalışmayı ai. formatında kaydediyorum.Ve sonra girip istediğim kadar büyütebiliyorum hiç bir bozulmaya uğramadan..
Bu mesajdan alıntı yap
byhemsinli isimli Üye şimdilik offline konumundadır

byhemsinli(25)

Grafiker / İstanbul

Alt 01-02-2013 #4
sorunu paylaşım için teşekkürler..
Bu mesajdan alıntı yap
aresrisus isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aresrisus

Webmaster / İstanbul

Alt 01-02-2013 #5
vektörel olarak çizimler yapılırsa dilediğin gibi büyütebilirsin.
Bu mesajdan alıntı yap

OwlShield

Alt 01-02-2013 #6
paylaşım için teşekkürler..
Ne paylaşımı kardeşim soru sordum ben. Post kasanlar burada da var demekki. PNG'lerdeki bozukmayı engelleme

Ben çizimi Adobe' nin Pyxel Edit isimli programıyla yaptım. Onda da büyütme olayı yok galiba. Napsam yahu. PNG'lerdeki bozukmayı engelleme
Bu mesajdan alıntı yap
byhemsinli isimli Üye şimdilik offline konumundadır

byhemsinli(25)

Grafiker / İstanbul

Alt 01-02-2013 #7
Ne paylaşımı kardeşim soru sordum ben. Post kasanlar burada da var demekki. PNG'lerdeki bozukmayı engelleme

Ben çizimi Adobe' nin Pyxel Edit isimli programıyla yaptım. Onda da büyütme olayı yok galiba. Napsam yahu. PNG'lerdeki bozukmayı engelleme
kardeşim bende sorunu paylaştığın için teşekkür ettim zaten. demek post kasmasını iyi biliyorsun.
Bu mesajdan alıntı yap

OwlShield

Alt 01-02-2013 #8
Neyse beyler sağolun hallettim kullandığım programla. Herkese teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap