Portable Notepad++ 5.3 Final

Yazılım Rehberi - Portable Notepad++ 5.3 Final ...

Cevapla
Portable Notepad++ 5.3 Final
Dorukhan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Dorukhan

Arı Üye

Hiç Biri / İstanbul

Standart

Portable Notepad++ 5.3 Final

Alt 20-04-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Notepad++ açık kaynak kodlu, ücretsiz, birçok programlama dilini destekleyen, Windows altında çalışan yararlı bir editördür. Notepad yerine kullanılabilecek uygun ve işlevsel yazı düzenleyicisidir.Notepad++ tamamen C++ Win32 api ile yazılmıştır, yani Windows MFC kullanmadan yazılmıştır. Bu sayede birçok editörde olduğu gibi yavaş açılma problemi yoktur. GPL lisanlı bu yazılım beklediğinizden de daha hızlı çalışır.
Syntax (sözdizimi) hatası bulma, vurgulama ve renklendirme yapabilir. Desteklediği programlama dilleri:C, C++, Java, C#, XML, HTML, PHP, Javascript, RC kaynak kodları, Makefile, ASCII art dosyası (uzantısı .nfo, doxygen, ini olanlar), batch dosyası, ASP, VB/VBS kaynek kodları, SQL, Objective-C, CSS, Pascal, Perl, Python ve Lua.Yazılımın Genel Özellikleri :

WYSIWYG (MS Frontpage tarzı dizayn önizlemeli) özelliği vardır: Eğer renkli bir çıktı almanız gerekiyorsa renklendirme yapıp renkli çıktı alabilirsiniz.

# Çoklu dil desteği vardır. Türkçe dil desteği de mevcut.
# Kullanıcı tanımlamalı Syntax (sözdizim) vurgulamaları ayarlayabilirsiniz. Mesela anahtar kelimeleri, operatörleri, yorumları renklendirebilirsiniz.
# Aynı anda birden fazla belge ile çalışabilirsiniz.
# Gelişmiş arama modülü vardır. Belge içerisinde aramalarınızı kolayca yapabilirisiniz.
# Yeni sekme açma özelliği ve sürükle-bırak özelliği kullanıcıya büyük kolaylık sağlar. CTRL+N tuşuna basarak yeni bir sekme açıp herhangi bir dokümanı sürükleyerek açabilirisiniz.
# Büyütme(ctrl+), küçültme(ctrl-) özellikleri sayesinde yazıları istediğiniz büyüklüğe getirebilirisiniz.
# Parantez belirteçleri sayesinde açtığınız bir parantezi { } [ ] ( ) vb. belirginleştirir ve kapattığınız parantezi de belirginleştirerek (renklendirerek) simetrik bir kolaylık sağlar.Türkçe desteğinin olması ve ücretsiz olması programın en büyük artıları.SourceForge.net: PortableApps.com: Portable Software/USB: Downloading ...

Hem yarasın, hem yarabandı..

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Cevapla

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son Mesaj
portable psd ye plugin firkete Plugin 3 19-12-2011 12:54:58
Portable Photoshop CS3 ece089 Photoshop 1 28-03-2009 22:57:31

Kapat
Şifremi Unuttum?