portre planlanması ( etüt edilmesi )

Karakalem - portre planlanması ( etüt edilmesi ) ...

Alt 19-10-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

portre  planlanması  ( etüt edilmesi )

portre  planlanması  ( etüt edilmesi )bunu bu forumdaki herkesin bilme

arkadaşlar bu çalışmalar planlarla ve araştırma çizgileri ile doğru ifadeleri yansıtmaktır.. arkadaşlar

işte bu aşamalardan sonra ton olayına girilebilir planları doğru verdikten sonra arkadaşlar desen demek fotoğraf gibi çizim yapmak değildir.... Selametle
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Schizophrenia isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Schizophrenia

Ressam / Eskişehir

Alt 20-10-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
İlk olarak tebrikler . size kesinlikle katılıyorum desen fotoğraf gibi çizmek değildir zaten doğru yol ile doğru çizgileri bulduğunuzda o gerçeğe daha çok yaklaşacaktır..
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 20-10-2007 #3
bencede katılıyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 10-06-2008 #4
çizgiler hep aynı ton tonlama yapsan da bu çizgileri kapatman çok zor olacaktır .
Bu mesajdan alıntı yap
Yeliz GÖKÇEN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Yeliz GÖKÇEN

Grafiker / İzmir

Alt 10-06-2008 #5
İlk olarak tebrikler . size kesinlikle katılıyorum desen fotoğraf gibi çizmek değildir zaten doğru yol ile doğru çizgileri bulduğunuzda o gerçeğe daha çok yaklaşacaktır..
aynen katılıyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 10-06-2008 #6
araştırma çizgileri kullanmak resmin kalitesini dahada ortaya çıkarırı fakat amaca hizmet etmen çizgilerde çok gördüm çizimlerinizde ama tarzınız güzel...
Bu mesajdan alıntı yap
Agalloch isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Agalloch(30)

Ressam / İstanbul

Alt 11-06-2008 #7
Önce anotomi bilgisi cerrahi bilgilerini inceleyiniz taaki bize deri altı butun nesneler cizdirildi bunlar insan yapısında önemli unsurlar araştırma cizgi dediginiz gibi tek unsur olarak kalmasın...
Ölcü birimleri var kalemölcüsü ve karıs ölcüsü ile alınan ölcülerden ibarettir... eski ronesans a geri döndügünüzde tum karakterlerin sisko tompul olduklarını görebilirsiniz bebeklerin suratları yeterince buyuk suratına yakın ve tombuldur bunlara göz gezdirdiginizde simdiki sanat yapıtlarında devrimin aşılıgını göreceksiniz...

Şayet oran orantı kavramlarını bilmek icin sanat kitaplarına basvurunuz Hayal gücü diye bi kitap vardı buyuk bir kitap pahalı gelebilir ama butun herşey acık ve net anlatılmıs almanızı ve calısmalarınızda kullanmanızı tavsiye ederim
Bu mesajdan alıntı yap
burakosar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

burakosar

Öğrenci (Grafik) / Ankara

Alt 17-06-2008 #8
abi herşeyden önce hatlar cok keskın göze cok itici gelıyor tabi benım dusuncem...
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
portre, planlanmas, ett, edilmesi