Poster basmak ıcın makına onerılerınız varmı?

Dijital makineler - Poster basmak ıcın makına onerılerınız varmı? ...

onurtez isimli Üye şimdilik offline konumundadır

onurtez

Webmaster / Eskişehir

Alt 30-01-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar poster basabilecek bır makına arıyorum

elıme 2 adet makına suruldu

1 tanesı epson 9800 modelı
dıgerı hp 5500

epsonu ana bayısınden arastırdım baskı kalıtesını herkes ovuyor ama bayısı bana m2 basına ortalama olarak 1.5 euro luk murekkep harcar dedı

basıcam baskı zaten ortalama olarak 1.5m x1m lık bır baskı olucak ortalama 3.5 tl lık murekkep yerse hıc hesaplı olmıcak dıye dusundum. dedım demekkı Poster basmak ıcın makına onerılerınız varmı? baska makınalar var bu ıs ıcın

ben hızlı ve en ucza poster nasıl basabılırım kısacası Poster basmak ıcın makına onerılerınız varmı? yada bu dedıgım makınalar nasıl olur bu ıs ıcın
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Hugareva isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hugareva

Grafiker / Ankara

Alt 30-01-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Bizde hp 510 var, daha bugün kürekkep tankı taktırdık, çok ucuza gelecek mürekkep sarfiyatı ama ne kadara gelecek bilmiyorum Poster basmak ıcın makına onerılerınız varmı? 3.5 tl den aşağı olduğu kesin
Bu mesajdan alıntı yap

onurtez

Webmaster / Eskişehir

Alt 30-01-2012 #3
@Hugareva
Sımdı onerılerınız nedır 1.5 x 1 lık bır postr kagıdına sanırım kuse kagıt tır herhalde

nasıl bı makına onerırsınız hp 510 ısımı gorurmu sızce Poster basmak ıcın makına onerılerınız varmı? bana 1 baskı bu olculerde ortalama nekadar a patlar merak edıyorum acıkcası bılmedıgım bı sektor cok zorlanıyorum

zarara gırmek makınayı alıp bosta tutmak ıstemıyorum
Bu mesajdan alıntı yap
digitalmaster isimli Üye şimdilik offline konumundadır

digitalmaster

Baskıcı / İstanbul

Alt 31-01-2012 #4
Hocam şimdi Hp baskı kalitesinde iyidir ona laf yok, ama maliyeti de bir o kadar iyiymiş hani. Şimdi bir de sen iç mekan değil de dış mekan çalışacaksan o fiyat kurtarmaz muhtemelen senin. Roland'ın 160'lık makineleri var, m2 maliyeti 0.5 dolar ile 1 dolar arası gibi bir şeyler olması lazım, onlara bak derim. Ayrıca poster baskılarında kullanılan kağıt kuşe kağıt değil bildiğim kadarıyla.
Bu mesajdan alıntı yap

onurtez

Webmaster / Eskişehir

Alt 31-01-2012 #5
matbaacıların basma yontemı nedır ?

1 adet aldıgında 10 tl den basıyor
ıste 1000 tane alırsan nerdeyse 1 2 tl ye gelıyor demekı onu ortalama 0.4 - 0.6 krs arası maal edıyorlar

+ olarak posterden katım hanı su unlulerın posterlerı oluyor ya kaygan bı kagıt o kagıdın adını bılen varmı ?
Bu mesajdan alıntı yap
hdbaski isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hdbaski

Baskıcı / İstanbul

Alt 31-01-2012 #6
matbaacıların basma yontemı nedır ?

1 adet aldıgında 10 tl den basıyor
ıste 1000 tane alırsan nerdeyse 1 2 tl ye gelıyor demekı onu ortalama 0.4 - 0.6 krs arası maal edıyorlar

+ olarak posterden katım hanı su unlulerın posterlerı oluyor ya kaygan bı kagıt o kagıdın adını bılen varmı ?
matbaacıların diğer makinelerden ayıran en büyük önemli özellik boyanın tabaka olarak mikron düzeyi ile ilgili,yani kar etmek istiyorsan mikronu düşük atan makineleri incele.Bu makineleri satan bir tanıdıoğım var istersen nbir ara Müracat sefa bey;Sıfır beşyüzkırkbir yediyüzseksendokuz bindokuzyüzelli
Bu mesajdan alıntı yap

onurtez

Webmaster / Eskişehir

Alt 31-01-2012 #7
ılgınız ıcın tesekkurler yarın ılk ısım aramak olucak mesaı saatlerınde
Bu mesajdan alıntı yap
r3h4 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

r3h4

Webmaster / İstanbul

Alt 07-03-2012 #8
elimde satılık hp 5500 ps modeli var, poster, canvas, folyo vs. istediğin gibi baskı yapabilirsin. Baskı maliyetide oldukca uygun. iletişime geçersen sarfları ile ilgilide sana bilgi verebilriim.
Bu mesajdan alıntı yap
Ugurkan83 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ugurkan83

Grafiker / Hatay

Alt 07-03-2012 #9
teknen olacağına teknesi olan arkadaşın olsun daha iyi demiş atalarımız.. bu söz tam senlik sanki Poster basmak ıcın makına onerılerınız varmı?
Bu mesajdan alıntı yap
Anthro isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Anthro

Sanat Yn. / Ankara

Alt 24-04-2012 #10
Konu biraz geçmiş ama, matbaa baskısı ile dijital baskı bambaşka şeyler diyebiliriz. matbaa seri üretim mantığındadır diyelim özetle. çoklu baskı yapacaksan, matbaanın maliyetine hiç bir dijital baskı makinesi ile ulaşamazsın. fakat farkı şu ki, matbaa baskısında tek bir nüsha da bassan, çalışmanın montaj, film ve kalıp masrafları ile karşılaşacaksın. işte o nedenle 1000 ve üzeri baskı yaptığın zaman bu dijital baskıdan ekstra olan "montaj, film, kalıp" maliyetlerini, baskı maliyetleri ile karşılarsın. ama 50 tane baskı yaparsan dijital baskı senin için daha ekonomik olur. dijital baskı, adından da anlaşıldığı üzre dijital çalışmayı direkt bilgisayardan alarak mürekkep yazıcı kafaları ile yazan, (printer şeklinde yani) sistemdir. yani mesela 3 nüsha basarsan 3 tl, 100 nüsha basarsan 100 tl, 1000 adet basarsan 1000 tl maliyeti olur. ama aynı iş matbaada 3 tanesi 200-300 tl dir, 1000 baskı da en fazla 400 tl'ye malolur. (rakamları sallıyorum tabi. mantığı itibariyle böyle yani)
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
baskı, makına yardım, poster