PostScript ve Textured

Freehand - PostScript ve Textured Sponsorlu Bağlantılar mrb arkadaşlar. ben freehand öğrenmeye çalışıyorumda bu seferde yine bir yerde takıldım. şimdi bir kare çizip içine renklendiriyorum. properties içindeki object bölümünde stroke ve fiil bölümü var. fiil ...

PostScript ve Textured
berrak_nurr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

berrak_nurr

Hiç Biri / İstanbul

Alt 31-03-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

mrb arkadaşlar. ben freehand öğrenmeye çalışıyorumda bu seferde yine bir yerde takıldım. şimdi bir kare çizip içine renklendiriyorum. properties içindeki object bölümünde stroke ve fiil bölümü var. fiil içine girip basic olan yeri PostScript ve textured yapınca şekiller çıkıyor ama içini o şekille ile doldurmuyor. bunlar ne işe yarıyor acaba?

çokmu zor bi soruydu arkadaşlar. kimse cevap yazmamışta. yardımcı olursanız sevinirim
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

qT_terry isimli Üye şimdilik offline konumundadır

qT_terry

Grafiker / Ankara

Alt 02-04-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
cnm ordan bir kutuya birden fazla renk ekliyebilirsin
Bu mesajdan alıntı yap

berrak_nurr

Hiç Biri / İstanbul

Alt 02-04-2008 #3
nasıl yani anlayamadım. biraz daha açıklayıcı olursanız sevinirim
Bu mesajdan alıntı yap
camaxro isimli Üye şimdilik offline konumundadır

camaxro

Grafiker / İstanbul

Alt 14-04-2008 #4
mrb arkadaşlar. ben freehand öğrenmeye çalışıyorumda bu seferde yine bir yerde takıldım. şimdi bir kare çizip içine renklendiriyorum. properties içindeki object bölümünde stroke ve fiil bölümü var. fiil içine girip basic olan yeri PostScript ve textured yapınca şekiller çıkıyor ama içini o şekille ile doldurmuyor. bunlar ne işe yarıyor acaba?
sanırım yaptığınız bir çizimi başka bir çizimin içine doldurmak istiyorsunuz.

önce yaptığınız çizimi ctrl+x ile kesin. daha sonra şeklinize fill verdikten sonra basic bölümünü tiled yapın ve hemen altında yer alan paste in'i tıklayın. bu şekilde dolacaktır. yanında yer alan bölümden de ayarları yapabilirsiniz. umarım işinize yarar.
Bu mesajdan alıntı yap

berrak_nurr

Hiç Biri / İstanbul

Alt 15-04-2008 #5
cevap için teşekkür ederim. ben ne işe yaradıklarını merak etmiştim. ayrıca dediniz gibi yaptım. şekli oluşturdum ve kestim. sonra yeni bir şekil oluşturdum. tiled'a gelip yapıştırınca içindeki dolgu kayboldu. yani doğru olan buydu değilmi? dediğim gibi nasıl kullanıldını ve kullanma amacını bilmiyorum
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
postscript, textured

Kapat
Şifremi Unuttum?