POYRAZ "Karadeniz Gençlik Derneği"

Logo Tasarımları - POYRAZ "Karadeniz Gençlik Derneği" ...

elzem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

elzem

Öğrenci (Grafik) / İzmir

Alt 07-05-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

[FONT="Comic Sans MS"]Logo analizi:Dışta 18 yıldızın çevrelediği 7 kollu bir gemi dümeni ortasında yer alan dünya olarak tasarlandı. Dünya içerisinde kırmızı renkle Türkiye’nin ayırt edilebilmesi sağlandı. Dıştan içe doğru 18 yıldız Karadeniz’in 18 ilini temsil etmektedir. Ülkemizin 7 bölgesini 7 kollu dümenle sembolize ettik. Ortaya koyduğumuz dünya ise ufkumuzun genişliğini betimler niteliktedir.Ayrıca dümenin içe doğru uzanan 8 kolu ise 4 ana 4 ara yönü temsil ederek hedefimizin heryön olduğunu betimlemektedir. Eğer ülkemizin dünyada önemli bir ülke konumuna gelmesini istiyorsak biz Karadeniz gençleri olarak üzerimize düşen görevlerin son derece farkındayız. Yapacağımız her çalışmada bu doğrultuda olacaktır. Logonun temel rengi olarak beyaz üzerine mavi rengi tercih ettik. Beyaz temizliği temsil ettiği gibi mavide ciddiyeti,okyanus rengini temsil etmektedir.[/FONT]
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

erdesign isimli Üye şimdilik offline konumundadır

erdesign

Grafiker / Bursa

Alt 07-05-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Kim çizdi sen mi çizdin bilmiyorum ama kötü olmuş.. anlam olarak belki yüklü olabilir ama çizim olarak grafik olarak zayıf Üst tarafta yazan Dernek adının fontu hiç uymamış diyeceklerim bu kadar ...POYRAZ "Karadeniz Gençlik Derneği" bence yeniden bi çalışma yapılsa iyi olur
Bu mesajdan alıntı yap
seruvenist isimli Üye şimdilik offline konumundadır

seruvenist

Grafiker / Konya

Alt 07-05-2008 #3
herşeyin bir anlamı olduğunu belirtimişsiniz. böyle çalışmanız gerçekten çok güzel. hhiçbirşey rasgele değil. böylede olmalı zaten. ama eksiklerde çok.

1_ Türkiyelyi haritada kırmızı koymuşsunuz belirgin ollsun diye. bu logo bu boyun altına indiğinde onun bir önemi kalmaz.

2_ karadeniz derneğinin yazı karakteri aşırı derecede ciddiyetsiz açıkladığınız hedeflere uymuyor

3_ aynı şekilde dümen üstündede bir sürü çizgi ve karmaşa var. bence logonun sağlıklı algılanabilmesi için daha anlaşılır ve temiz görüntülü bir dümen çizilmeli.

4_illa dümenin ortasında dünya haritası kullanacaksanız onu küre şşeklinde kullanmanızı tavsiye ederim. çünkü öyle bir dünya şekli yok.

yinede düşünceye göre hareket etmeniz çok güzel. kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap
baranbeyy isimli Üye şimdilik offline konumundadır

baranbeyy(35)

Grafiker / Antalya

Alt 07-05-2008 #4
Elzem geçen genç karadenizliler ile yaptığın çalışma çok profesyoneldi çok beğenmiştim.Arkadaşımında dediği gibi anlamı yüklü olabilir ama bir logo olarak başarısız olmuş kanaatindeyim.Sizden daha iyi bir çalışma görmek muahakkak mümkün.
Bu mesajdan alıntı yap
N/A9 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

N/A9

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 07-05-2008 #5
Bir logoya bu kadar anlam yüklemek doğru mu? Tartışılır. Bir çok şey anlayatım derken bir bakarsınız ki hiçbirşey anlatamamışsınız. Karışık görünüyor. Logo küçüldüğünde anlatmak istediğiniz herşey yok olacaktır. Zaten şu anda bile herşey çok karışık görünüyor. Logonun altına böyle bir açıklama yazarsanız ancak o azaman insanlar ne olduğunu anlarlar. Bu da mümkün olmadığına göre. Lafın kısası biraz sadelikten yanayım...
Bu mesajdan alıntı yap
BeCh isimli Üye şimdilik offline konumundadır

BeCh

Matbaacı / Karaman

Alt 07-05-2008 #6
Haritaya; Karadeniz Ve Çevresindeki üLkeri aLsaydın bence daha güzeL oLabiLirdi...

Fontta oLmamış...
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 07-05-2008 #7
Sen arkadaslara bakma onlar aşırı profesyonel oldukları için karalamıslar biraz, bir kere o yazı gayet hoş ciddiyetsizlikle alakası yok o sizin ciddiyetsizliğiniz, hayalini yakından takip ediyoruz fırmamız olarak ben basarılar dılıyorum kardesım.
Bu mesajdan alıntı yap
seruvenist isimli Üye şimdilik offline konumundadır

seruvenist

Grafiker / Konya

Alt 07-05-2008 #8
Sen arkadaslara bakma onlar aşırı profesyonel oldukları için karalamıslar biraz, bir kere o yazı gayet hoş ciddiyetsizlikle alakası yok o sizin ciddiyetsizliğiniz, hayalini yakından takip ediyoruz fırmamız olarak ben basarılar dılıyorum kardesım.

haklısın kardeş işi bilenlerden değil bilmeyenlerden öğrenmek lazım. eğer bir yorum yapacaksanız kendi yorumunuzu yapınız. başkasının yorumlarından yola çıkmayınız.
Bu mesajdan alıntı yap
N/A2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

N/A2(43)

Alt 07-05-2008 #9
herşeyin bir anlamı olduğunu belirtimişsiniz. böyle çalışmanız gerçekten çok güzel. hhiçbirşey rasgele değil. böylede olmalı zaten. ama eksiklerde çok.

1_ Türkiyelyi haritada kırmızı koymuşsunuz belirgin ollsun diye. bu logo bu boyun altına indiğinde onun bir önemi kalmaz.

2_ karadeniz derneğinin yazı karakteri aşırı derecede ciddiyetsiz açıkladığınız hedeflere uymuyor

3_ aynı şekilde dümen üstündede bir sürü çizgi ve karmaşa var. bence logonun sağlıklı algılanabilmesi için daha anlaşılır ve temiz görüntülü bir dümen çizilmeli.

4_illa dümenin ortasında dünya haritası kullanacaksanız onu küre şşeklinde kullanmanızı tavsiye ederim. çünkü öyle bir dünya şekli yok.

yorumları okumadan önce uzun uzun logoya batım.
aklımdan geçenlerin bir özetini arkadaşımız yazmış.
katılmamak elde değil.
bir mantık çerçevesinden hareketle sonuç bulmuş,
ama sonuç olarak ilk bakışta bir mantık çıkaramadığım bir logo olmuş.
ama amblem olabilir...POYRAZ "Karadeniz Gençlik Derneği"DPOYRAZ "Karadeniz Gençlik Derneği"
Bu mesajdan alıntı yap
elzem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

elzem

Öğrenci (Grafik) / İzmir

Alt 07-05-2008 #10

Öncelikle hepinize yapıcı eleştirileriniz için teşekkürler.Eleştirilerin en kapsamlısını sen yaptığın için buna cevap yazıyorum.

1-Türkiye küçükken belli olmuyor haklısın ,onu flama ve pankartlarımızda daha büyük baskı olacağından belli olur diye düşünerek koyduk.belki daha büyük yapılabilirdi.Ama o zaman da logoda yer kalmıyor onu nasıl yapabiliriz?
2-Biraz gençlik hareketi oldupundan dolayı o yazıyı seçtik.Alttaki Poyraz yazısıyla bütünleşebilecek düz bir karakter var mı önerebileceğiniz?
3- Vektörel pek dümen bulamadım.çizimim de pek iyi değil yardımcı olacak biri varsa sevinirim.
4-Küre şeklinde dünya kullanırsak sadece bazı kıtalar gözüküyor.Bu sefer nedenorası yok burası var gibi sorular gelecek.Biz tüm dünyayı göstererek ufkumuzu belirmek istedik.

cevaplarınızı bekliyorum.Özellikle de logo çalışmalarınızı...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
karadeniz gençlik derneği, karadenz, poyraz